سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دوست دارم در بوداپست كشتی بگیرم اولین چوب قانونمندی بر سر من خورد من هم 3 سال پشت سر امیررضا خادم ماندم "من هم مثل دیگران دوست دارم كشتی بگیرم، اما وقتی اتفاقی برایم می افتد، می توانم به عنوان علیرضا حیدری توقع داشته باشم كه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حیدری ورضایی از وضعیت خود می گویند


دوست دارم در بوداپست كشتی بگیرم

اولین چوب قانونمندی بر سر من خورد

من هم 3 سال پشت سر امیررضا خادم ماندم

"من هم مثل دیگران دوست دارم كشتی بگیرم، اما وقتی اتفاقی برایم می افتد، می توانم به عنوان علیرضا حیدری توقع داشته باشم كه یك فرصت دیگر هم به من بدهند."

علیرضا حیدری، كاپیتان تیم ملی كشتی آزاد، در خلال برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان ملی در سال گذشته و در حالی كه در كنار محمد رضا طالقانی- رئیس فدراسیون كشتی - علیرضا رضایی- نفر دوم سنگین وزن المپیك 2004 آتن و مسعود مصطفی جوكار - نایب قهرمان دسته 66 كیلوگرم رشته آزاد المپیك 2004 آتن نشسته بود پاسخگوی سوالات خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری ایلنا بود.

متن گفت و گوی علیرضا حیدری دارنده شش مدال جهانی و المپیك با خبر نگار ایلنا به شرح زیر است:

***چه شد كه كشتی نگرفتی؟

قرار بود بگیرم اما نگرفتم.

***دلیل این كار چه بود؟

مشكل ضربخوردگی برایم پیش آمد.

***از گوشه و كنار خبر می رسید كه خودت را به مرز آمادگی نزدیك كرده‌‏ای این موضوع تا چه حد صحت داشت؟

بله درست است گفتم كه تصمیم داشتم كشتی بگیرم و به همین منظور هم آمادگی ام را تا حد قابل قبولی بالا برده بودم وزن هم كم كرده بودم.

***فكر می كردی اگر در انتخابی شركت نكنی تو را كنار بگذارند؟

خیر انتظار نداشتم، نه تنها من بلكه هیچ كدام از دیگر نفراتی كه خط خوردند هم انتظار نداشتند.

***آقای طالقانی می گوید به خاطر تو مسابقات انتخابی را یك هفته به تعویق انداختند قبول داری؟

بله اما ضربخوردگی ام در حدی بود كه نمی توانستم با یك هفته تاخیر مسابقات به مرز آمادگی برسم، من داشتم آماده می شدم كه این مشكل برایم پیش آمد، دستانم را نگاه كنید ببینید چطور پینه بسته اند، به خدا روزی دو جلسه تمرین سنگین انجام می دادم تا كشتی بگیرم،هر چند كه شما در حال حاضر هم نباید علیرضا حیدری آرمانی را در نظر بگیرید متاسفانه یا خوشبختانه در ذهن مردم فوری جا افتاده كه من همواره باید پیروز شوم اما به خدا قسم كه من هم مثل دیگران یك انسان معمولی هستم.

***پس قبول داری كه حیدری برای مردم یك اسطوره است؟

عاشق همین عشق مردم هستم، اما آنها باید بدانند كه من هم سوم شده ام، اول شده ام، دوم شده ام، و مثل دیگران هستم و خودم را جدای از بقیه نمی دانم، همین اواخر هم می خواستم كشتی بگیرم كه آن مشكل برایم پیش آمد و نتوانستم حالا هم از مسئولان می خواهم تا با درك این شرایط یك فرصت دیگر را به من بدهند.

***با این تفاسیر دلت می خواهد جزو مسافران مسابقات جهانی باشی؟

بله دوست دارم كشتی گیر باشم!

***بحث قانونمند شدن را تا چه حد قبول داری؟

ببینید وقتی یك نفر خانه ای را اجاره می كند در پایان باید آن خانه را مثل روز اول به صاحبش پس بدهد، اما اگر روزی زلزله باعث ویرانی آن خانه شد كه دیگر مستاجر مقصر نیست، حالا هم با بحث قانون مند شدن مشكلی ندارم، اما وقتی یك كشتی گیر در مسابقات انتخابی شركت نكند همه جور وصله ای به او می چسبد، اما سوابق من می تواند نشانگر این باشد كه هرگز قانون را زیر پا نگذاشته ام و این بار شرایط برایم به گونه ای رقم خورد كه علی رغم میل باطنی نتوانستم در رقابتها حضور پیدا كنم.

***حالا كه همه چیز قانونمند شده است چه می كنی؟

اصلا فكر نمی كردم كه فدراسیون به یكباره تا این حد قانون مند شود واز شانس من اولین چوب قانونمندی هم بر سر من خورد و از من شروع شد؛ حاج آقا اطلاع دارد كه مشكل مصدومیت علیرضا دبیر و علیرضا رضایی به امروز و دیروز ختم نمی شود و آنها در حدود یك سال است كه دارای مشكل مصدومیت هستند، اصلا مثل این كه قضیه من با دیگران فرق می كند چرا كه من وقتی دوم جهان هم شدم فحش خوردم! اگر در المپیك هم آن حرف و حدیث ها بر سر كسب مقام سومی ام پیش نمی آمد مشخص نبود در بازگشت از آتن چه استقبال پر شوری از من می كردند!

***در حال حاضر چند درصد آمادگی داری؟

من آماده هستم و ظرف 20 یا 30 روز آینده خود را به مرز صد در صد آمادگی می رسانم.

***اگر تو یك جوان 18 ساله باشی و در مسابقات انتخابی تیم ملی همه را شكست داده و اول بشوی آن وقت یك نفر به نام آقای X بدون انتخابی دو بنده تیم ملی را بپوشد چه حالی داری؟

من هم وقتی 18 ساله بودم 3 سال تمام با شكست دادن تمام حریفانم پشت سر امیر رضا خادم ماندم، مگر علیرضا رضایی سالها در كمال شایستگی پشت سر عباس جدیدی نماند، من هم این مسایل را درك می كنم و می فهمم كه حق یك كشتی گیر جوان باید پرداخته شود مثل خودم كه همواره تابع این مساله بوده ام، اما آیا این درست است جوانی كه نمی تواند مرا شكست بدهد برود و در مسابقات جهانی برابر كشتی گیران كه خود من با آنها مشكل دارم مبارزه كند؟آن وقت شكست 10 بر صفر و 8 بر صفر چه عایدی برای ما خواهد داشت؟كشتی گیر جوان باید به مرز پختگی برسد آن وقت به چنین مسابقاتی اعزام شود؟ مثل خود من كه چندین سال با شركت در مسابقات مختلف داخلی و بین المللی غیر از جهانی والمپیك توانستم به مرز پختگی دست یافته و تجربه كافی را به دست بیاورم.

در انتخابی اول می شدم،در مسابقات جهانی با مشكل مواجه می شدم

در آلمان تكلیف مصدومیتم روشن می شود

می خواهم در شرایطی كشتی بگیرم كه سالم باشم و بتوانم با قدرت در برابر حریفان خود ظاهر شوم.

علیرضا رضایی، نایب قهرمان دسته سنگین وزن كشتی آزاد المپیك 2004 آتن در گفت و گو با خبرنگار ایلنا تصریح كرد: پس از بررسی پزشكان داخلی و معاینه زانوی تازه جراحی شده ام قرار شد تا به كشور آلمان بروم و به مداوای پای مصدوم بپردازم در آن جا جمعی از اساتید رشته ارتوپدی تشخیص خواهند دادكه زانوی آسیب دیده ام نیاز به جراحی مجدد دارد یا خیر.

رضایی ادامه داد: دراین سفر با همفكری پزشكان همه چیز مشخص خواهد شد و نظر نهایی و قطعی شان را به اطلاع من خواهند رساند امیدوارم شرایط زانوی آسیب دیده ام طوری باشد كه بتوانم كشتی های دلخواهم را بگیرم.

نفر سوم جهان در مسابقات 2003 نیویورك در خصوص دلایل حضور نیافتن در مسابقات انتخابی تیم ملی خاطر نشان كرد: با حاج آقا طالقانی صحبت كردم و گفتم كه دوست دارم مهره ای باشم كه بتوانم خوب كشتی بگیرم اما اگر آماده نباشم هرگز لزومی ندارد كه خودم و سایرین را فریب بدهم.

وی اضافه كرد: شاید اگر در انتخابی شركت می كردم اول می شدم اما دلیلی نداشت این كار را انجام بدهم چرا كه درمسابقات جهانی به مشكل بر می خوردم.

رضایی ادامه داد: الان هم اگر بخواهم در كنار تیم باشم آن وقت همه بر روی ما حسابی ویژه باز خواهند كرد، اما خودم می دانم كه پس از چند سال كشتی گرفتن باید با شرایط مطلوب بیایم و اگر سالم نباشم نمی توانم آن چنان كه باید و شاید كشتی بگیرم بنابراین در حال حاضر باید به دنبال مداوای زانوی خودم باشم.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین