وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
استفان هاوکینگ، اخترفیزیکدان انگلیسی می‌گوید موجودات فضایی قطعاً وجود دارند ولی انسان‌ها باید از ارتباط برقرار کردن با آن‌ها بپرهیزند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مراقب آدم فضایی‌ها باشید!

استفان هاوکینگ، اخترفیزیکدان انگلیسی می‌گوید موجودات فضایی قطعاً وجود دارند ولی انسان‌ها باید از ارتباط برقرار کردن با آن‌ها بپرهیزند.

هاوکینگ

به گزارش بی‌بی‌سی، پرفسور هاوکینگ که چند سالی است از کرسی استادی دانشگاه کمبریج کناره‌گیری کرده‌است در یکی از برنامه‌های مستند کانال دیسکاوری گفت که وجود زندگی هوشمند در نقاط دیگر جهان "کاملاً" منطقی است.[استفن هاوکینگ از مقام دانشگاهی کناره می‌گیرد]

با این حال وی هشدار داد که در آینده ممکن است این موجودات برای بدست آوردن منابع مختلف به زمین حمله کنند.

وی می‌گوید:"اگر موجودات فضایی به زمین بیایند، نتیجه آن برای ما خیلی شبیه به نتیجه پهلوگرفتن کشتی کریستوف کلمب در آمریکا برای بومیان این کشور خواهد بود."

وی معتقد است انسان‌ها نه تنها نباید برای ارتباط برقرار کردن با زندگی فرازمینی تلاش کنند بلکه باید از برقرار شدن ارتباط زمین با آن‌ها جلوگیری کنند.

پرفسور هاوکینگ می‌افزاید: "فقط کافی‌است به خودمان نگاه کنیم تا متوجه شویم چطور زندگی فرازمینی می‌تواند به پدیده‌ای تبدیل شود که برای ما خوشایند نیست."

در گذشته ابزار مختلفی با تصاویر انسان و موقعیت زمین در کهکشان به فضا پرتاب شدند. علاوه بر آن سال‌هاست که پیام‌هایی با زبان‌های مختلف به صورت امواج رادیویی در فضا مخابره می‌شوند به امیداینکه موجودات فضایی با ما ارتباط برقرار کنند.

در یک برنامه مستند دیگر به نام "عجایب منظومه شمسی" (Wonders of the solar system)، پرفسور براین کاکس از دانشگاه منچستر می‌گوید که زندگی در نقاط دیگر جهان از جمله مریخ وجود دارد و شواهد بدست آمده این فرضیه را ثابت می‌کنند.

 

منبع:همشهری آنلاین

تنظیم برای تبیان: محسن مرادی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین