وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
کیسه خواب جزو ضروریات یک طبیعت گرد است. آنقدر که شب مانی در طبیعت یا دشت و کویر و کوهستان بدون کیسه خواب خوب تقریبا معنایی ندارد. چرا که کیسه خواب خوب، یکی از مهم ترین فاکتورهای تجدید قوا است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نکاتی برای خرید کیسه خواب

نکاتی برای خرید کیسه خواب

کیسه خواب جزو ضروریات یک طبیعت گرد است. آنقدر که شب مانی در طبیعت یا دشت و کویر و کوهستان بدون کیسه خواب خوب تقریبا معنایی ندارد. چرا که کیسه خواب خوب، یکی از مهم ترین فاکتورهای تجدید قوا است.

کیسه خواب ها بر حسب مواد مصرف شده در تهیه آنها و براساس قابلیت نگهداری دما و یا به عبارتی بهتر قابلیت مقاومت در برابر سرما تقسیم بندی می شوند. از آنجایی که پر یکی از مهمترین مواد مصرفی برای ساخت کیسه خواب به حساب می آید، باید اطلاعاتی درباره انواع پر داشته باشیم:

 

درجه نوع پر ارتباط مستقیم با قیمت آن دارد. عالی ترین نوع پر درجه 5/95 است که اصطلاحا به آن پر طلائی گفته می شود و شامل کرک خالص پر است

پر برحسب مقدار ساقه یا بدنه و کرک تقسیم بندی می شود که پایین ترین درجه آن اصطلاحا پر 40/60 گفته می شود. این بدان معنا است که 60% این پرکرک پا خود پر است و 40% بقیه ساقه یا بدنه تشکیل می دهد. بدین ترتیب هرچه درصد کرک پر بیشتر و مقدار ساقه کمتر باشد، قابلیت مقاومت آن در برابر سرما بیشتر و وزن آن از سوی دیگر کاهش می یابد. به این ترتیب پر 30/70 از نظر مرغوبیت بهتر از پر 40/60 . پر 20/80 بهتر از 30/70 می باشد. به پر 30/70 اصطلاحا پر کلاسیک گفته می شود. نوع مرغوب پر، پر 10/90 است که از این پر برای کیسه خواب های حرفه ای و قوی استفاده می شود.

نکاتی برای خرید کیسه خواب

باید بدانید که درجه نوع پر ارتباط مستقیم با قیمت آن دارد و هرچه درصد پر عالی تر باشد قیمت آن به همان نسبت گران تر است. البته نوع پارچه و سایر مواد مصرفی هم در این مورد تاثیر دارند. عالی ترین نوع پر درجه 5/95 است که اصطلاحا به آن پر طلائی گفته می شود و شامل کرک خالص پر است. از معدود کمپانی های که در سطح جهات از این نوع پر استفاده می کنند باید از کمپانی VALANDRE نام برد.

اگر کیسه خواب پر خریدید، یادتان باشد برای نگهداری از آن باید کمی دقیق تر عمل کنید. در حقیقت اگر قرار است مدتی طولانی از کیسه خوابتان استفاده نکنید، آن را به صورت کاملا باز و در معرض هوا قرار دهید. این کار به عمر مفید پر بسیار کمک می کند و اگر پر در زمانی طولانی جمع باشد از عمر مفید آن کم می شود که اصطلاحا به این حالت شکسته شدن پر می گویند.

اما پر با تمام خوبی و گرما زائی یک ایراد بزرگ دارد و آن این است که در طول برنامه های زمستانی اگر در معرض رطوبت و آب قرار بگیرد خیس می شود و کارائی آن بسیار پائین می آید. به همین دلیل سازندگان کیسه خواب به تدریج بفکر استفاده از الیاف مختلف افتادند. نسل اولیه الیاف  مورد استفاده با وجود نداشتن نواقص پر، بسیار حجیم بودند و البته با کارایی فوق العاده بالا که در عین حال سبک و قابل حمل بودند. این الیاف جدید به شکل لوله هائی هستند که میان آن ها خالی است و از قابلیت عایق بودن هوا در داخل آن ها استفاده موثری شده است. وقتی کیسه خوابی را می خرید، روی آن اطلاعات مربوط به ابعاد و اندازه های کیسه خواب درج شده است. یادتان باشد این ابعاد نشان دهنده فضای کاملا مفید داخل کیسه خواب است و اندازه طول بیرونی کیسه خواب 15 تا 20 سانتی متر بیشتر از اندازه آورده شده در جدول خواهد بود.


گروه گردشگری تبیان- الهام مرادی
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین