وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دیدار جمعی از پرسنل و فرماندهان نیروی انتظامی سراسر كشور
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدار جمعی از پرسنل و فرماندهان نیروی انتظامی سراسر كشور
آیت الله خامنه ای

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار وزیر كشور و جانشین فرمانده كل قوا در نیروی انتظامی، فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از فرماندهان و كاركنان این نیرو، وظیفه‌ی نیروی انتظامی را در میان نیروهای مسلح، وظیفه‌ای استثنایی، بسیار حساس و سنگین و در عین حال بسیار ظریف دانستند و تأكید كردند: نیروی انتظامی باید در كنار حفظ اقتدار خود، محبت و صمیمیت با مردم را نیز داشته باشد و این دو ویژگی مهم نباید از هم جدا شوند.

فرمانده كل قوا با تأكید بر اینكه حفظ همزمان این دو ویژگی نیازمند فكر و برنامه‌ریزی است، افزودند: نیروی انتظامی باید با برنامه‌ریزی دقیق، این ویژگی‌ها را تبدیل به نشانه‌های كَمّی و قابل اندازه‌گیری كند، تا بتوان براساس آنها عملكرد بخشهای مختلف را بررسی كرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یكی دیگر از ضروریات نتیجه بخش بودن فعالیتهای نیروی انتظامی را هماهنگی با دستگاههای مسئول برشمردند و خاطرنشان كردند: از جمله هماهنگی های لازم، هماهنگی میان نیروی انتظامی و وزارت كشور و زیر مجموعه های مرتبط آن بویژه شورای امنیت كشور است.

نیروی انتظامی باید در كنار حفظ اقتدار خود، محبت و صمیمیت با مردم را نیز داشته باشد و این دو ویژگی مهم نباید از هم جدا شوند

ایشان با اشاره به قضایای تلخ سال 88 افزودند: در این قضایا كه دستهای فتنه گر موجب تلخ شدن كام مردم شدند و در نهایت هم با لطف خداوند، ملت بر آنها فائق آمد، در هر عرصه ای كه دستگاههای مسئول با هماهنگی و هوشیارانه عمل كردند، نتایج خوبی هم بدست آمد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه وظیفه اصلی نیروی انتظامی مقابله با فساد اعم از بی نظمی، اغتشاش گری، قاچاق، دزدی، ناامنی و مواد مخدر است، خاطرنشان كردند: لازمه اصلی مقابله با فساد، نبود فساد حتی در كمترین میزان، در دستگاه مقابله كننده با فساد است.

آیت الله خامنه ای

ایشان آگاهی كامل از مسائل را یكی از نیازهای حیاتی، نیروی انتظامی دانستند و افزودند: اگر این اِشراف و آگاهی وجود داشته باشد، در برخورد با مجرمان به مردم آسیبی نخواهد رسید.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر حساسیت و ظرافت كار نیروی انتظامی در مقابله با مجرمان خاطرنشان كردند: نیروی انتظامی برخلاف سایر نیروهای مسلح، با یك دشمن آشكار مواجه نیست بلكه مجرمان در میان مردم قرار دارند و نیروهای انتظامی باید همچون یك جراح حاذق و ماهر، غده سرطانی را بدون آنكه به اعضاء و جوارح بدن آسیبی وارد شود، خارج نمایند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیروی انتظامی را به رفتار مناسب، صحیح و صمیمی در برخورد با مردم توصیه مؤكد كردند و افزودند: حفظ اقتدار نیروی انتظامی در مقابل دیدگان مردم یكی از واجبات است كه در كنار آن، احترام به مردم نیز از واجبات است و این دو باید همزاد  یكدیگر باشند.

حفظ اقتدار نیروی انتظامی در مقابل دیدگان مردم یكی از واجبات است كه در كنار آن، احترام به مردم نیز از واجبات است و این دو باید همزاد  یكدیگر باشند

آیت الله خامنه ای

ایشان همچنین نیروی انتظامی را به برخورد كاملاً جدی با مفاسد اجتماعی توصیه و تأكید كردند: باید در مقابل كج روی و عمل مفسدانه فردی، اجتماعی، و سیاسی بطور قاطع برخورد شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: در برخورد با برخی افراد كه تعمداً یا از روی بی توجهی چهره جامعه را از لحاظ دینی، نجابت و عفاف خارج می كنند نیز باید برخوردی قوی و صحیح انجام شود.

در این دیدار سردار سرتیپ احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی گزارشی از عملكرد این نیرو در طول  برنامه چهارم بویژه در بخشهای كنترل مرزها، راهنمایی و رانندگی و كاهش تلفات تصادفات، مبارزه با مواد مخدر، مقابله با جرائم خشن، بكارگیری فن آوری اطلاعات، اصلاح و استاندارد سازی رفتار مأموران، و مركز مطالعات و تحقیقات ارائه كرد.

در ابتدای این دیدار نماز ظهر و عصر به امامت حضرت آیت الله خامنه ای اقامه شد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای

تنظیم برای تبیان: عطاالله باباپور

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین