سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در تکواندو یک رنسانس در راه است تکواندو یکی از رشته هایی است که در رقابتهای آینده المپیک ماندگارشد و این امر باعث خوشحالی رئیس فدراسیون جهانی تکواندو شده است. علی رغم آنکه گفته می شد تکواندو در خطر حذف از المپیک است ولی حاض...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تکواندو، رشته صد میلیون ورزشکار

در تکواندو یک رنسانس در راه است


تکواندو یکی از رشته هایی است که در رقابتهای آینده المپیک ماندگارشد و این امر باعث خوشحالی رئیس فدراسیون جهانی تکواندو شده است.

علی رغم آنکه گفته می شد تکواندو در خطر حذف از المپیک است ولی حاضرین در جلسه یکصد و هفدهم کمیته بین المللی تنها 2 رشته سافت بال و بیس بال را از جمع 28 رشته حاضردرالمپیک حذف کرده وهیچ رشته ای را به آن اضافه نکردند تا هم کاراته المپیکی نشود و همچنان بزرگترین رویدادورزشی در 26 رشته برگزار شود.

دکتر چوی رئیس فدراسیون جهانی که چندی پیش به این عنوان انتخاب شد خوشحالی خود را از عدم حذف تکواندو پنهان نکرد و گفت: این باعث افزایش اعتماد ما می شود، ما باید تلاش خود را دو چندان کنیم تا اشکالات را رفع کنیم.

وی با بیان اینکه تکواندو نیازمند یک رنسانس است افزود: قصد داریم اعضای اتحادیه جهانی را از 179 کشور به 202 کشور افزایش دهیم، ما باید بیشتر تلاش کنیم تا در آینده شاهد روزهای بهتری باشیم من به جرات می گویم که در 5 قاره بیش از یکصد میلیون نفردرحال فعالیت در رشته تکواندو هستند.

رئیس فدراسیون جهانی تکواندو ادامه داد: باقی ماندن تکواندو در المپیک مسئولیت ما را بیشتر می کند. ما باید تلاش کنیم تا درتمام نقاط دنیا تکواندو آموزش داده شود. سیاست های ما باید همگام با کمیته ملی المپیک درجهت همه گیرشدن ورزش باشد و اکنون درقاره های اقیانوسیه، آفریقا و یا آمریکای لاتین بسیاری از مردم به تکواندو علاقمند هستند ولی امکانات لازم را در اختیار ندارند و ما تلاش می کنیم این امکانات را برای آنها فراهم کند.

دکترچوی دربخش دیگری از سخنان خود گفت: از زمانیکه به این سمت انتخاب شدم انجام اصلاحات را دردستورکارخود قراردادم. این اصلاحات بیشتر در داوری و قضاوت ها مشاهده می شود. ما درتلاش هستیم با استفاده تجهیزات الکترونیکی بر روی محافظ ها اشتباهات را تا درصد قابل توجهی کاهش دهیم.

وی درپایان گفت: ما اصلاحات و برنامه های آینده خود را تدوین نموده و برای 179 کشورعضو ارسال کرده ایم تا آنها با مطالعه و ارائه پیشنهادات خود ما را درانجام آن یاری کنند. من معتقدم تکواندو قابلیت این را دارد که به یک رشته منحصر به فرد تبدیل شود و جایگاه شایسته ای را نصیب خود کند و ما در آن جهت گام برمی داریم.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین