سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معرفی آثار هارون یحیی که آثارش با شمارگان میلیونی به 51 زبان مختلف ترجمه شده و در ایران نیز با اقبال مواجه شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جلوه‌های آفرینش
جلوه های آفرینش

كتاب جلوه‌های آفرینش نوشته هارون یحیی با ترجمه علیرضا عیاری منتشر شد.

کتاب «شگفتی‌های خلقت جانوران» نوشته هارون یحیی و ترجمه علیرضا عیاری از سوی موسسه فرهنگی منادی تربیت به چاپ سوم رسید. این اثر که مجموعه داستان‌های خداشناسی برای کودکان است، دربردارنده مطالب و حقایق مهمی است که خوانندگان با مطالعه آن، به شگفتی‌های موجودات زنده که توسط خداوند متعال و بدون هرگونه عیب و نقصی آفریده شده‌اند، پی خواهند برد.

به گزارش خبرگزاری کتاب تبیان، این کتاب که برای بچه‌ها نوشته شده، دربردارنده مطالب و حقایق مهمی است تا آنان با مطالعه این کتاب با شگفتی‌های موجودات زنده که توسط خداوند خلق شده‌اند آشنا شوند.

«کسی را که به نام «هارون یحیی» می‌شناسیم، سال 1956 میلادی در شهر آنکارا به دنیا آمد. نام واقعی او عدنان اکتار (Adnan Oktar) است و آن نام مستعار اوست. پاره‌ اول این اسم، نام هارون، برادر حضرت موسی(ع) است و پاره‌ دوم، نام حضرت یحیی(ع)؛ پیامبری که درست، پیش از حضرت عیسی‌‌(ع) آمد و مردم را به آمدن او بشارت داد و در راه مبارزه با ظلم و فساد، سر مبارکش را از دست داد.

 

آثار این نویسنده که در خود ترکیه، تا به امروز در شمارگانی بیش از یک میلیون نسخه به فروش رفته است، به 51 زبان مختلف از جمله انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیولی، فارسی، عربی، اردو و روسی بازگردانده شده است. می‌توان گفت او یک نویسنده‌ جهانی به معنای واقعی است؛ زیرا آثار او را از هند گرفته تا آمریکا،انگلستان ،هلند، از اسپانیا،برزیل، از مالزی ،ایتالیا، از فرانسه تا بلغارستان و روسیه می‌خوانند.

«هارون یحیی» در دو رشته‌ دانشگاهی درس خوانده است؛ هنر و فلسفه. از 24 سالگی نوشتن و انتشار کتاب‌هایش را آغاز کرد و تا به امروز (به گواهی وبگاه رسمی خود او) بالغ بر 222 کتاب در موضوعات مذهبی، علمی و سیاسی نوشته است. البته موضوع کتاب‌های علمی و سیاسی او نیز به‌نوعی به مذهب باز می‌گردد. او در کتاب‌های علمی خود با نظریه‌ داروینیسم که در نهایت آفرینش را زاییده یک تصادف و محصول یک تکامل تدریجی و تطابق مستمر با شرایط زیستی می‌شمارد، درمی‌افتد و می‌کوشد وجود شعوری فرابشری را در آفرینش هستی و کائنات ثابت کند. در کتاب‌های سیاسی نیز به مبارزه‌ کمونیسم و فاشیسم یا فرآورده‌هایی که از این دو کارخانه بیرون آمده‌اند، می‌رود؛ ‌چرا که هر دو ویرانگر خرد و ایمان‌های مردمند. آثار این نویسنده که در خود ترکیه، تا به امروز در شمارگانی بیش از یک میلیون نسخه به فروش رفته است، به 51 زبان مختلف از جمله انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیولی، فارسی، عربی، اردو و روسی بازگردانده شده است. می‌توان گفت او یک نویسنده‌ جهانی به معنای واقعی است؛ زیرا آثار او را از هند گرفته تا آمریکا، از انگلستان تا هلند، از اسپانیا تا برزیل، از مالزی تا ایتالیا، از فرانسه تا بلغارستان و روسیه می‌خوانند. همچنین نباید مقالات پرشمار او را که بالغ بر 461 مقاله می‌شود، از یاد برد.

آثار او در کشور ما (ایران) نیز خوانندگان قابل توجهی دارد و اشتیاق آنها موجب می‌شود که کتاب‌های او به چاپ‌های مکرر برسد. برای نمونه، کتاب «معجزات قرآن کریم» ترجمه‌ علیرضا عیاری، توسط نشر منادی تربیت تا کنون هشت بار تجدید چاپ شده است. این نویسنده‌ سرشناس، با وجود فعالیت‌های گسترده‌ای که در عرصه‌ بزرگسالان دارد، کودکان را نیز فراموش نکرده و برای آنها نیز سهمی در میان خیل آثار خود اختصاص داده است.

آثار او در ایران نیز خوانندگان قابل توجهی دارد و اشتیاق آنها موجب می‌شود که کتاب‌های او به چاپ‌های مکرر برسد. برای نمونه، کتاب «معجزات قرآن کریم» ترجمه‌ علیرضا عیاری، توسط نشر منادی تربیت تا کنون هشت بار تجدید چاپ شده است. وی با وجود فعالیت‌های گسترده‌ای که در عرصه‌ بزرگسالان دارد، کودکان را نیز فراموش نکرده است.

چنانچه سری به «وب‌»گاه کودکان او بزنید، با 12 جلد از کتاب‌هایی رو به‌ رو خواهید شد که او برای کودکان و نوجوانان نوشته است. از این کتاب‌ها نیز تاکنون تعدادی زیادی توسط علیرضا عیاری ترجمه و توسط ناشران مختلف کشور منتشر شده که از آن جمله‌اند: «شکوه و عظمت آسمان‌ها»، «دنیای شگفت‌انگیز زنبور عسل»، «دنیای شگفت‌انگیز مورچه‌ها» و «سگ‌های آبی، سدسازان ماهر»‌ هر چهار کتاب توسط انتشارات سروش، «دنیای حیوانات راهی به سوی خداشناسی (The World of Animals)»، «دنیای شگفت‌انگیز بدن ما، راهی به سوی خداشناسی (Miracles In Our Bodies) » و «دنیای شگفت‌انگیز اطراف ما، راهی به سوی خداشناسی» (a chain of miracles) هر سه توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و «شگفتی‌های خلقت جانوران (همین کتاب)» در چهار جلد، توسط موسسه فرهنگی منادی تربیت.

بی‌شک،

راز اشغال چنین جغرافیای پهناوری توسط کتاب‌های او، زبان روان و ساده‌ نویسنده در انتقال پیام‌های مذهبی و قرآنی است.

 راز اشغال چنین جغرافیای پهناوری توسط کتاب‌های او، زبان روان و ساده‌ نویسنده در انتقال پیام‌های مذهبی و قرآنی است. نویسنده به‌طور مرتب در آثار خود یادآوری می‌کند که این زبان روان و دلپذیر، چنان که با گذاشتن نام هارون بر خود، آرزویش را داشته، یک لطف خداداد است و در این میانه، او تنها واسطه‌ای برای ساده کردن مفاهیم قرآنی و واسطه‌ای برای انتقال پیام این کتاب شریف و عظیم است. آرزوی اوست که کوشش‌هایش به ثمر بنشیند و کتاب‌هایش، به خواست خدا، به مردم قرن 21، در رسیدن به جامعه و جهانی پر از صلح، عدالت و سعادت، که خداوند در قرآن وعده داده است، سود بخشد.

چهار جلدی کردن این مجموعه، به ابتکار ناشر فارسی‌زبان آن انجام شده تا خوانندگان در هریک از جلدها، نشانه‌های خداوند را در یکی از لایه‌های شگفت‌انگیز خلقت جست‌وجو کنند. جلد اول؛ در جانوران اندکی دست‌یافتنی‌تر، جلد دوم؛ در جانوران عظیم‌الجثه و اندکی ناشناخته‌تر(همین جلد)، جلد سوم؛ در پرندگان و جلد چهارم در ماهیان و حشرات.

چاپ سوم کتاب «شگفتی‌های خلقت جانوران» (جلد دوم) در شمارگان 3000 نسخه، 39 صفحه و بهای 18000 ریال راهی بازار نشر شد.

تنظیم برای تبیان :نرگس امیرسرداری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین