سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آقایان به نظر شما مماشات تا کجا؟!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آقایان به نظر شما مماشات تا کجا؟!

شیخ جوان، با وقاحت ایران را مانند رژیم اسرائیل اشغالگر خواند!

وی افزود: من به عنوان اماراتی و عرب، اشغال جولان، تجاوز به غزه و کرانه باختری را محکوم می کنم همانگونه که اشغال هر سرزمین عربی و اسلامی را به شدت محکوم می کنم و در مورد جزایر سه گانه البته حساسیت بیشتری دارم.../ هرچند این سخنان شیخ جوان کشور امروز و مستعمره 40 سال پیش استعمار پیر به یقین از سر نابخردی و جهالت مطرح شده، اما به نظر می رسد اگر...

عبدالله بن زاید

"عبدالله بن زاید" که پست وزارت امور خارجه امارات را یدک می کشد در سخنانی در شورای ملی امارات گفت: ایران جزایر سه گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی را اشغال کرده همانگونه که اسرائیل سرزمین های عربی را اشغال کرده است!!

به گزارش "تابناک"، هرچند مهمل باقی و سخنان توهم آمیز مقامات کشور امارات متحده عربی تازگی ندارد اما استفاده از چنین قیاسی نشان از اوج وقاحت مقامات شیخ نشینی دارد که اعلام موجودیتش از چهل سال هم تجاوز نمی کند.

 این مقام امارتی افزوده است: اشغال اراضی عربی توسط ایران، آنگونه که ایران معتقد است یک سوء تفاهم تاریخی نیست بلکه یک تجاوز به حقوق کشوری عربی است!!

اشغال اراضی عربی توسط ایران، آنگونه که ایران معتقد است یک سوء تفاهم تاریخی نیست بلکه یک تجاوز به حقوق کشوری عربی است!!

جناب شیخ جوان پس از این سخنان، گویی که متوجه خبط تاریخی خود شده باشد ادامه داد: من بین ایران و اسرائیل تشابهی را عنوان نکردم ولی اشغال، اشغال است و قوانین اسلامی و عربی برای اشغال تعریف دارد و ایرانی ها به دلیل اینکه هیچگاه با ما به توافق هایی در این خصوص نرسیده اند، جای گله را برای خود حفظ کرده اند.

وزیر امور خارجه امارات افزود: من به عنوان اماراتی و عرب، اشغال جولان، تجاوز به غزه و کرانه باختری را محکوم می کنم همانگونه که اشغال هر سرزمین عربی و اسلامی را به شدت محکوم می کنم و در مورد جزایر سه گانه البته حساسیت بیشتری دارم.

در همین حال "السیاسه" چاپ کویت گزارش داد: شیخ عبدالله از نمایندگان شورای ملی امارات خواست برادران خود در جزایر اشغال شده سه گانه به ویژه ابوموسی را حمایت مالی کنند زیرا از وطن اصلی دور مانده اند! و از رسانه ها نیز خواست همواره این موضوع را در راس مسائل سیاسی خود قرار دهند.

هرچند این سخنان شیخ جوان کشور امروز و مستعمره 40 سال پیش استعمار پیر به یقین از سر نابخردی و جهالت مطرح شده، موضوعی که البته او از بزرگترهایش که تاریخ و پیشینه خود را فراموش کرده اند یاد گرفته است، اما به نظر می رسد اگر وزارت خارجه و دولت دهم چاره ای برای پیشگیری چنین مهملاتی نیاندیشند در روزهای آینده شاهد گستاخی هایی فراتر از این از سوی مستعمره سال های نه چندان دور انگلستان در خلیج فارس خواهیم بود.

منبع: تابناک

تنظیم برای تبیا: عطاالله باباپور

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین