وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آشپزباشی ،سریالی نرم اما فرسایشی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آشپزباشی ،سریالی نرم اما فرسایشی

معتمد آریا در سریال آشپزباشی

سلطان‌محمدی: مشخص نیست چند قسمت از «آشپزباشی» گذشته است

یك منتقد با اشاره به این كه داستان سریال تلویزیونی «آشپزباشی» بدون پیچ و خم در حال نمایش است، گفت: این سریال خیلی نرم و فرسایشی روی آنتن می‌رود و جالب آن كه مشخص نیست چند قسمت از سریال گذشته است.

«حسین سلطان‌محمدی» عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران در گفت‌و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس در مورد سریال «آشپزباشی» ساخته محمدرضا هنرمند، اظهار داشت: در مجموع داستان «آشپزباشی» بدون پیچ خم و اتفاقی عجیب و غریبی در حال نمایش است.

وی در ادامه افزود: داستان آرام، انتزاعی، نرم و كند پیش می‌رود و ما زن و شوهری را مشاهده می‌كینم كه مدام با هم دعوا دارند و در كنار آن دارای دیدگاه آرمانگرایانه‌ای هم هستند. در این سریال می‌شود آرزو كرد كه نسل جدید هم ای كاش با هم متحد باشند و «آشپزباشی» را می‌توان به نوعی بازتاب جامعه امروز نامید.

او گفت: بزرگان در جامعه فعلی بیشتر به مسائل فرعی اشاره دارند و دیگر شخصیت‌ها هم از پرداخت خوبی برخوردار نیستند. در كلیت همه چیز این سریال مشخص است و قرار نیست اتفاق مهمی رخ دهد، ما با یكسری شخصیت رو به رو هستیم كه مدام با هم صحبت می‌كنند. مهم نیست آخر سریال چه می‌شود چرا كه كمتر كسی منتظر پایان سریال است و «آشپزباشی» خیلی نرم و فرسایشی هر دوشنبه از شبكه اول سیما پخش می‌شود.

وی در ادامه افزود: «آشپزباشی» به نوعی یك آرمانگرایانه و بازتاب جامعه امروز است. در قسمت‌های نخست ریتم ، فضاسازی و شرایط سریال تماشاگر را كنجكاو می‌كرد تا سریال را دنبال كند اما در قسمت‌های اخیر ریتم كند شد و در مجموع سریال چهل قسمت است اما جالب است كه این سریال اصلا در شروع سریال، شماره‌ قسمت درج نمی‌شود و مشخص نیست چند قسمت از سریال گذشته است... مردم در مورد این سریال كم‌تر در خانواده بحث می‌كنند و سریال دیدگاهی انتزاعی به خود گرفته است. شخصیت‌های كار فانتزی‌اند و منطقی در سریال حكم‌فرما نیست.

سلطان‌محمدی تصریح كرد: نكته مهم سریال این است كه هر وقت فرزندان از خانه قهر می‌كنند به خانه پدربزرگ پناه می‌برند و عجیب در این سریال این است كه نسل جدید هیچ ابتكار و نیروی جوانی دیده نمی‌شود، در صورتی كه باید این نسل خلاق‌تر از این حرف‌ها باشند و بتوانند به راحتی بین مادر و پدر این اختلاف را حل كنند كه ما تا به حال این عكس‌العمل را ندیده‌ایم.

 

تنظیم برای تبیان : مسعود عجمی

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین