وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در این گزارش همچنین ادعا شده که ایران با کمک های مالی و نظامی خود زرادخانه تسلیحاتی گروه حزب الله لبنان را پس از جنگ 33 روزه ( 2006) بازسازی کرده و سالانه حدود 200 میلیون دلار کمک مالی در اختیار این گروه قرار می دهد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رسیدن موشکهای ایران به آمریکا در 2015

آمریکا: ایران تا سال 2015 موشک هایی خواهد داشت که به خاک ما برسد

موشک ایرانی

گزارش جدید وزارت دفاع ایالات متحده می گوید که ایران تا سال 2015 قادر خواهد بود تا موشک هایی تولید کند که خاک آمریکا را هدف قرار دهد.

به گزارش عصر ایران در این گزارش غیر محرمانه که از سوی پنتاگون در اختیار کنگره آمریکا قرار داده شده، آمده است:"ایران با کمک های کافی خارجی قادر خواهد بود  تا سال 2015 موشک بالستیک قاره پیمایی تولید کند که خاک ایالات متحده را هدف قرار دهد".

در این گزارش همچنین ادعا شده که :"تولید سلاح هسته ای یا کسب دانش و توانایی تولید این نوع سلاح مهم ترین بخش در راهبرد بازدارندگی ایران است ".

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی که نامی از او نمی برد می نویسد : " هنوز مشخص نیست که این گزارش جدید تا چه میزان با اطلاعات گزارش ماه می  2009 نهادهای اطلاعاتی آمریکا که در آن کسب توانایی تولید چنین موشک هایی برای ایران تا سال های بین 2015 تا 2020 محتمل دانسته شده  ، مطابقت دارد .

در این گزارش همچنین ادعا شده که ایران با کمک های مالی و نظامی خود زرادخانه تسلیحاتی گروه حزب الله لبنان را پس از جنگ 33 روزه ( 2006) بازسازی کرده و سالانه حدود 200 میلیون دلار کمک مالی در اختیار این گروه قرار می دهد

این مقام آمریکایی گفته است که در گزارش جدید پنتاگون به کنگره روی ارزیابی گزارش ماه می نهادهای اطلاعاتی آمریکا تجدید نظر شده و فاصله سال های 2012 تا 2015 برای دست یابی ایران به توانایی ساخت موشک های بالستیک قاره پیما مورد اشاره قرار گرفته است .

هنوز مشخص نیست که فاصله 5 تا  8 ساله در تفاوت بین ارزیابی های پنتاگون با سازمان های اطلاعاتی آمریکا در زمینه دست یابی ایران به توانایی ساخت موشک های بالستیک  دوربرد را ، دست یابی آمریکا به چه اطلاعات جدیدی از ایران پر کرده است ؟

موشک جنگی

ایک اسکلتون رییس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا در توصیف گزارش جدید پنتاگون، این گزارش را ارزیابی جامعی از توانایی های نظامی ایران دانسته است .

در این گزارش همچنین ادعا شده که  ایران با کمک های مالی و نظامی خود زرادخانه تسلیحاتی گروه حزب الله لبنان را پس از جنگ 33 روزه ( 2006) بازسازی کرده و سالانه حدود 200 میلیون دلار کمک مالی در اختیار این گروه قرار می دهد .

این گزارش در شرایطی منتشر شده است که در هفته گذشته مقامات و رسانه های آمریکایی و اسراییلی ادعا کرده اند که دولت سوریه برای اینکه حزب الله قادر باشد تمامی شهرهای اسراییلی را هدف قرار دهد، موشک های اسکاد در اختیار این گروه قرار داده است.

به بهانه این ادعا رسانه ها و مقامات اسراییلی و برخی از سناتورهای آمریکایی در هفته اخیر انتقادات تندی را متوجه دولت بشار اسد و نیز حزب الله لبنان کرده اند.

به نظر می رسد پروژه ایران هراسی وارد فاز جدیدی شده و رسانه های آمریکایی به طور تعریف شده ای در حال بزرگنمایی خطری به نام ایران هستند.

تنظیم:س.آقازاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین