سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
به گزارش مورگن پست هامبورگ بدون مهدى به مقدونیه رفت دال، كیا را اخراج مى كند ساعت 15:30 عصر دیروز (20 به وقت تهران) سوت آغاز بازى هامبورگ با «پوبدا پریلپ» مقدونیه زده شد. هامبورگ در بازى رفت 1-4 حریف را شكست داده بود و براى ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دشمنی های هامبورگ با مهدوی کیا تمامی ندارد


به گزارش مورگن پست

هامبورگ بدون مهدى به مقدونیه رفت

دال، كیا را اخراج مى كند

ساعت 15:30 عصر دیروز (20 به وقت تهران) سوت آغاز بازى هامبورگ با «پوبدا پریلپ» مقدونیه زده شد. هامبورگ در بازى رفت 1-4 حریف را شكست داده بود و براى صعود به مرحله بعدى جام اینتر توتو كار سختى را نداشت. با این وضع مهدى مهدوى كیا بال راست تیم در تركیب اصلى تیم جایى نداشت. او روى نیمكت و حتى روى سكوهاى ورزشگاه نبود. كیا اصلاً همراه تیم به مقدونیه نرفته بود. او در هامبورگ ماند تا تمام بازیكنان هامبورگ به مقدونیه سفر كنند. این غیبت هیچ توجیهى ندارد. حتى نمى توان این اتفاق را به دیر اضافه شدن او به تمرینات هامبورگ ارتباط داد. «تاكاهارا» دیگر بازیكن آسیایى تیم با اینكه دیر به تمرینات آمده بود ولى باز هم همراه تیم به مقدونیه رفت.

تهدید دال عملى شد

«سیمون براش» نویسنده روزنامه مورگن پست در شماره شنبه در یك گزارش كوتاه با تیتر «دال، مهدى را اخراج كرد» درباره غیبت مهدوى كیا نوشت: «بازیكنان هامبورگ ساك پوما - اسپانسر جدید باشگاه - را روى دوششان انداختند و سفر مقدونیه را آغاز كردند. با این وجود مهدى مهدوى كیا اصلاً در این خوشبختى شریك نبود. او بدون ساك از استادیوم «AOL« بیرون آمد و خودش را براى یك خواب راحت آماده كرد. مهدوى كیا یكى از نفراتى بود كه سوار بر ماشین شخصى به جاى سفر به مقدونیه به خانه رفت. او حتى در لیست 20 نفره هامبورگ براى مسابقه با «پوبدا پریلپ» هم نبود. دال اتفاق را طبیعى مى داند. او مى گوید: «با خصوصیات مهدوى كیا آشنا هستم و حالا مى خواهم بقیه بازیكنان را آزمایش كنم.» گویا توماس دال سرمربى تیم این بار با جدیت روى تصمیم خودش است. او كه دو ماه پیش به مهدى توصیه كرده بود تیمش را عوض كند، جمعه وقتى بازیكنان براى سفر به مقدونیه آماده مى شدند، تهدید خود را عملى كرد.»

سرنوشت پیكن هاگن، سرنوشت مهدى

«تاكاهارا» و «ویكى ماسدوم» دو ملى پوش دیگر هامبورگ بر خلاف مهدى به این سفر رفتند. آنها فقط چند جلسه با تیم تمرین كردند و «توماس دال» از پارسال شناخت خوبى از آنها داشت. اگر بخواهیم غیبت مهدى را در این بازى به حضور او در مسابقات تیم ملى و حضور دیرهنگام در تمرینات هامبورگ - البته مثل باقى ملى پوش هاى تیم - ربط داد، «تاكاهارا» و «ویكى ماسدوم» مثال نقض هاى ماجرا هستند. روزنامه مورگن پست نوشت: «احتمالاً سرنوشت مهدوى كیا مانند سرنوشت مارتین پیكن هاگن باشد.» پیكن هاگن دروازه بان اصلى هامبورگ در مسابقات فصل پیش، در مهلت نقل و انتقالات به یك تیم هلندى رفت. توماس دال سرمربى تیم به او پیشنهاد داد براى فصل آینده تیم دیگرى را انتخاب كند و پیكن هاگن هلند را انتخاب كرد. دال پیشنهاد مشابهى هم به كیا داد ولى مهدى در هامبورگ ماند.

كیا چاره اى نداشت

مهدوى كیا با حقوق سالیانه 5/2 میلیون یورو گران قیمت ترین بازیكن هامبورگ به حساب مى آید. خلاص شدن از این حقوق سنگین و نظر نه چندان خوب دال روى مهدى دست به دست هم داد تا مدیران هامبورگ خبر از انتقال مهدوى كیا به تیم دیگرى بدهند. با وجود این، مهدى از هامبورگ تكان نخورد. با فشارى كه از سمت باشگاه به او وارد مى شد منطقى بود مهدوى كیا تیم دیگرى را انتخاب كند، اما گویا او براى انتقال هیچ پیشنهادى نداشت. حتى فعالیت مدیر برنامه هاى او هم جواب نداد تا مهدى چاره اى جز ماندن در هامبورگ نداشته باشد. البته این حركت كیا از سوى مدیران هامبورگ «لجبازى» براى ماندن و گرفتن حقوق خوب تعبیر شده و ذهنیت منفى آنها كار را به جایى كشانده كه محبوب ترین بازیكن تیم جایى در لیست 20 نفره نداشته باشد. مدیران هامبورگ براى اینكه از طرف تماشاگران هم تحت فشار قرار نگیرند، یك ستاره دیگر در تیم رو كرده اند. «رافائل فان درفارت» كه در چند روز اخیر حجم زیادى از اخبار باشگاه هامبورگ براى او بود. فان درفارت حالا امید تماشاگران براى موفقیت در سال آینده است. چیزى كه هواداران هامبورگ سال هاى قبل با تماشاى مهدى به این حس مى رسیدند.

درگیرى شدید مهدى و دال

مورگن پست روزنامه محلى هامبورگ است. دبیر سرویس ورزشى این روزنامه رابطه نزدیكى با مدیران هامبورگ دارد و این باعث شده كه روزنامه یك صفحه ویژه به هامبورگ داده. تك تك جملاتى كه در این صفحه كار مى شود حكم نظرات رسمى باشگاه را دارد. با این پیش زمینه باید پاراگراف آخر گزارش شنبه مورگن پست را خواند، «تمرین آرى، بازى تداركاتى آرى» ولى مهدوى كیا هیچ شانسى براى بازى در تیم اصلى ندارد. دال مى گوید: «فعلاً روى مهدوى كیا حساب نمى كنم.» با این وجود مهدوى كیا هنوز هم روى ماندن در هامبورگ تحت هر شرایطى پافشارى مى كند. این مسأله مى تواند در آینده اى نه چندان دور باعث درگیرى شدید در هامبورگ شود.

مهدی مهدوی‌كیا:

تصمیم هامبورگ خنده‌دار و مضحك بود!

هنوز مشكلات پابرجاست؛ نظر دال منفی است

مسائلی غیرفوتبالی در بیرون ماندنم از تركیب دخیل هستند

پسر نیك فوتبال ایران، روزهای سختی را در هامبورگ می‌گذراند. او كه سال گذشته با اصرار فراوان سران هامبورگ و به دلیل خلق و خوی شرقی‌اش هامبورگ را به تیم‌های دیگر ترجیح داد و قرارداد خود را تا سال 2007 با این تیم تمدید كرد، مورد بی‌مهری توماس دال و مسوولان باشگاه قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، تیم هامبورگ روز جمعه برای انجام دیدار برابر تیم فوتبال پوبداپریلپ به مقدونیه سفر كرد اما بدون مهدی مهدوی‌كیا! این نوع برخورد جدید هامبورگی‌ها با كیاست. مهدی‌ مهدوی‌كیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، خط خوردن اسمش از مسافران مقدونیه را تصمیمی خنده‌دار و مضحك دانست كه از سوی مسوولان هامبورگ اتخاذ شده است.

در ذیل گفتگوی این لژیونر كشورمان با ایسنا آمده است:

* شرایطت پس از سفر به آلمان چگونه است؟

- در این چند روزی كه به هامبورگ آمده‌ام، تمرینات خوب و منظمی زیر نظر كادر فنی داشتیم. البته بیشتر تمرینات بروی كارهای بدنسازی و قوای جسمانی است و هر چه كه به شروع بوندس‌لیگا نزدیكتر می‌شویم از بار این تمرینات كاسته خواهد شد و بیشتر برای كارهای تاكتیكی تمركز پیدا خواهیم كرد.

* چرا در دیدار رفت جام اینترتوتو برابر پوبداپریلپ در تركیب هامبورگ قرار نداشتی؟

- تازه از تهران به هامبورگ سفر كرده بودم و طبیعی بود كه دال از من در تركیب تیم استفاده نكند. ضمن آنكه به دلیل سرماخوردگی كسالت داشتم.

* اما تو توانستی در بازی دوستانه هامبورگ گلزنی كنی و بنا به نوشته مطبوعات آلمان، احتمال می‌رفت كه در دیدار برگشت بازی كنی، چرا به همراه هامبورگ به مقدونیه سفر نكردی؟

- دلیل خاصی نداشت. تنها سرمربی تیم می‌خواست از بازیكنان جوانتر تیم استفاده كند. به همین دلیل من را از لیست تیم خارج كرد.

* ولی به غیر از تو، تاكاهارا و ویكی ماسدوم، تمام بازیكنان هامبورگ با این تیم به مقدونیه سفر كردند. بعید است كه این دلیل سفر نكردن تو با تیم باشد. آیا این تصمیم به خاطر مشكلات تو با هامبورگ نیست؟

- چرا، دلیل سفر نكردن من با تیم به این خاطر بود. متاسفانه هنوز مشكلات پابرجاست و نظر دال نسبت به من منفی است. من كاری به جز تمرین نمی‌توانم انجام بدهم و تمام سعی خود را برای حضور در تركیب تیم انجام خواهم داد.

* آیا نمی‌خواهی با دال صحبت كنی؟

- نه، من صحبتی با او ندارم. چرا كه اصلا بازی كردن یا نكردن من ربطی به مسائل فوتبالی ندارد. مسائلی غیرفوتبالی در بیرون ماندن من از تركیب هامبورگ دخیل هستند.

* می‌توانی به برخی از این مسائل اشاره كنی؟

- مسوولان هامبورگ باید به این پرسش شما جواب بدهند. فكر می‌كنم تا یكی دو ماه آینده تكلیف من با هامبورگ مشخص شود. هم اكنون فصل شروع نشده و اتفاق خاصی رخ نداده اما با گذشت زمان، تكلیف من با هامبورگ مشخص خواهد شد. اما اینكه من را به همراه تیم به مقدونیه نبردند تصمیمی خنده‌دار و مضحك بود و همانطور كه گفتم بیرون ماندن من از تركیب هامبورگ به مسائل غیرفوتبالی و فنی مربوط می‌شود.

* با این اوضاع در هامبورگ چه می‌كنی؟ اگر پیشنهادی تا شروع فصل به دستت برسد از هامبورگ جدا می‌شوی؟

- نه، این كار را نخواهم كرد و تا پایان قراردام خواهم ماند. تنها كاری كه می‌توانم به عنوان یك بازیكنان حرفه‌ای انجام بدهم این است كه به تلاش خود اضافه كنم تا با برتری فنی خود سران هامبورگ را مجاب كنم دلایل غیرفنی خود را كنار گذاشته و از من در تركیب تیم استفاده كنند.

* آیا پس از پایان قراردادت اگر مسوولان هامبورگ پافشاری كنند با آنها تمدید خواهی كرد یا خیر؟

- (با خنده) تا پایان قراردادم دو سال مانده اما با این اوضاع دور از ذهن است كه با پایان قراردادم در این تیم بمانم.

* تیم ملی فوتبال با كاری بزرگ به جام جهانی آلمان رسید. آیا سقف آرزوی ما باید صعود به جام جهانی باشد؟

- راهیابی به جام جهانی افتخاری برای ورزش بویژه فوتبال كشورمان بود اما این بار نباید تنها به صرف حضور در جام جهانی، در این رقابتها شركت كنیم. چرا كه ما تجربه‌ی شركت در جام جهانی را داشته‌ایم و باید با استفاده از این تجربه، گام بزرگی را برداشته و بتوانیم در این مسابقات موفق حاضر شده و از حیثیت فوتبال ایران و آسیا دفاع كنیم.

* آیا توانایی حضور قدرتمندانه در جام جهانی را داریم؟

- در جام جهانی بهترین تیم‌های جهان شركت می‌كنند. فوتبال ایران نیز فاصله‌ی زیادی با برترین تیم‌های جهان دارد اما توانایی زیادی داریم كه می‌توانیم با برگزاری دوستانه و اردوهای تداركاتی مناسب فاصله‌ی خود را كم كرده و بتوانیم موفق شویم.

* فكر می‌كنی با توجه به حدود یازده ماه تا شروع جام جهانی تیم‌های بزرگ جهان حاضر به رویارویی با تیم ملی كشورمان بشوند و‌ آیا با كمبودهای موجود می‌توان دیدارهای خوبی با تیم‌های بزرگ جهان انجام داد؟

- بدون شك ما از لحاظ شرایط مالی با تیم‌های بزرگ جهان فاصله‌ی فراوانی داریم اما اگر می‌خواهیم در جام جهانی موفق شویم باید با چندین تیم قدرتمند دنیا مسابقه بدهیم و خودمان را بسنجیم تا نقاط مختلف و قوت خود را شناسایی كرده و بتوانیم تا شروع این ازمون بزرگ این نقاط ضعف را ترمیم كنیم.

 مصاحبه خواندنی با مهدی مهدوی کیا 

 مهدوی کیا از زندگی خصوصی اش در آلمان می گوید 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین