وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
این شعله خاموش مى شود؟ روزها و بهتر بگوییم هفته ها پشت سر هم سپرى مى شود و هنوز قضیه مدیرعاملى استقلال كه جمعى از مدیران رده بالاى كشور هم درگیر آن هستند به نتیجه نرسیده است. آنچه بیش از هر چیز دیگر در این میان مشهود است، ا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

میرولد،تازه ترین گزینه مدیرعاملی استقلال

این شعله خاموش مى شود؟


روزها و بهتر بگوییم هفته ها پشت سر هم سپرى مى شود و هنوز قضیه مدیرعاملى استقلال كه جمعى از مدیران رده بالاى كشور هم درگیر آن هستند به نتیجه نرسیده است. آنچه بیش از هر چیز دیگر در این میان مشهود است، اینكه طرفین ماجرا غافل از اصل قضیه به دنبال تثبیت حرف و حكم خود هستند تا نگاه واقع بینانه و عاقبت اندیشى. همین تفكرات باعث شده باشگاه استقلال گرفتار مشكلات پیچیده اى شود. نكته قابل توجه اینكه این بار، این تنش نه از روى سكوها و نه از طرف اپوزیسیون باشگاه بلكه از سوى مدیران درجه اول كه هر یك جایگاه ویژه اى براى خود قائل هستند به وجود آمده و هیأت مدیره باشگاه و رییس سازمان تربیت بدنى رودرروى هم ایستاده و هر كدام قصد دارد كه با كش دادن ماجرا آن را به سود خود تمام كند.

ایروانى در جلسات روز چهارشنبه و شنبه حاضر نشد و با كنترل از راه دور تمامى مواضع و اهداف خود را توسط آقامحمدى دنبال كرد. آقامحمدى معتدل ترین عضو هیأت مدیره است كه این روزها تمامى حرف ها را به صورت رك و صریح بیان مى كند. او كه پیش از این در ماجراهایى به مراتب بزرگ تر و پیچیده تر از پرونده استقلال كار كرده به دنبال این است كه به عنوان میانجى بین سازمان و هیأت مدیره بحث مدیر عامل استقلال را جمع كند. آقامحمدى در گفت وگو با خبرگزارى مهر اعلام كرد: «از بازگشت قریب ناامید شدیم و به دنبال فرد دیگرى براى جانشینى وى هستیم.» محمد كاظم میر ولد عضو دیگر هیأت مدیره گزینه اى است كه از سوى آقامحمدى مطرح شده و قرار است طى امروز و فردا آخرین رایزنى ها با او انجام شود، اما چرا میرولد؟

انتخاب میرولد از سوى هیأت مدیره استقلال شاید به دلیل این است كه او با مهرعلیزاده رابطه خوبى دارد. آشنایى و دوستى این دو به دوران تحصیل در دانشگاه تبریز و زندگى خوابگاهى برمى گردد. سید كاظم میر ولد مقبولیت جناحى هم دارد و از پیشینه اى به مراتب ورزشى نسبت به سایر اعضا برخوردار است. او متولد ملایر است و در تیم تاج ملایر بازى كرده و عضو تیم ملى دانشجویان بوده و در دوران دانشجویى كاپیتان تیم فوتبال دانشگاه تبریز بوده. پیش از این استاندار استان هایى چون هرمزگان، كرمانشاه و نماینده مجلس هم بوده و مدرك مهندسى راه و ساختمان را در سوابق تحصیلى خود دارد. میرولد طى سال هاى گذشته در رشته مدیریت استراتژیك هم تحصیل كرده و مثل قریب كم حرف است و از جنجال و مصاحبه هاى تند و تیز دورى مى كند و به كار تیمى و خرد جمعى اعتقاد كامل دارد. راضى كردن میر ولد براى مدیر عاملى استقلال مأموریتى است كه آقا محمدى باید آن را با درایت به پایان برساند.

آمدن میرولد مساوى است با تغییرات وسیع در سطح معاونان كه بدون شك نخستین تغییر در پست معاونت ورزشى انجام خواهد شد. آگاهان پیش بینى مى كنند منزوى قطعاً كنار گذاشته خواهد شد اما در كادر فنى تیم هیچ تغییرى ایجاد نخواهد شد. اعتراض اصلى هیأت مدیره استقلال به مهرعلیزاده در جلسه روز چهارشنبه هم به این بود كه سازمان مانع اجراى برنامه 3 ساله باشگاه شده و درست در زمانى كه استقلال در سال سوم با مدیریت قریب به قهرمانى فكر مى كند همه چیز را به هم ریخته است.

برخى انتخاب میرولد را به عنوان مدیرعامل حتمى دانسته و این را نوعى معامله هیأت مدیره با سازمان مى دانند، البته قرار است كه قریب در جمع اعضاى هیأت مدیره باقى بماند چرا كه تا به امروز با استعفاى او موافقت نشده و در جواب این عقب نشینى مهرعلیزاده، مدیرعاملى به میر ولد برسد و بقیه اعضاى هیأت مدیره به كار خود ادامه بدهند.

این احتمالات در حالى مطرح مى شود كه سازمان تربیت بدنى فرصت فرار از قضیه و موكول كردن جلسه از امروز به فردا را ندارد و مهرعلیزاده به طور جسته و گریخته اعلام كرده اگر چنانچه تا آخر هفته جارى هیأت مدیره نتواند براى باشگاه تصمیم گیرى كند خود او وارد عمل خواهد شد و چه بسا دامنه تغییرات را وسیع تر كند!

عالمى مدیر كل دفتر امور مشترك باشگاه ها و فدراسیون هاى سازمان در این باره به خبرگزارى ایسنا گفته است: «استقلال یك باشگاه دولتى است و نقش سازمان نیز در آن غیرقابل انكار است و مجموعه استقلال باید در راستاى سیاست هاى سازمان حركت كند تا از هرگونه مشكل مدیریتى كه نتیجه آن جز هرج و مرج نخواهد بود جلوگیرى شود.» كارشناسان و صاحب نظران این اظهارات را نوعى تهدید قلمداد مى كنند كه هیأت مدیره باشگاه را وادار مى كند هرچه سریع تر تصمیم بگیرد و مدیرعامل جدید را انتخاب كند. اینكه این تهدیدها جواب بدهد یا نه و اینكه دو طرف تا چه اندازه كوتاه بیایند، موضوعى است كه در روزهاى آینده مشخص مى شود.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین