سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه مجاهدت‌های انبیا و اولیا و یگانه‌پرستان، عقبه تاریخی نظام الهی جمهوری اسلامی هستند و به فضل الهی این نظام در سی‌ودومین سال حیات خود به یک درخت تنومند و پرثمر تبدیل شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بیگانگان منطقه را ترک کنند

رییس جمهوری در مراسم گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران،دخالت بیگانگان را منشا کدورت‌ها و فاصله‌ها در منطقه دانست و بر خروج بیگانگان از منطقه تاکید کرد.  

دکتر محمود احمدی نژاد

به گزارش ایرنا، محمود احمدی‌نژاد که صبح یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران،خاطرنشان کرد: حضور و دخالت بیگانگان منشا کدورت‌ها و ناامنی ها در منطقه است.

وی افزود: تجربه تاریخی نشان داده به خصوص در منطقه ما که منطقه ای حساس و حیاتی است، بهترین راه ایجاد و حفظ امنیت پایدار، همراهی و همفکری ملت‌ها و دولت‌های منطقه است.

رییس شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه "ملت ایران صلح، پیشرفت و امنیت را برای همه می‌خواهد"، خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح برآمده از این ملت و انقلاب، امروز از چنان اقتداری برخوردارند که هیچ دشمنی اندیشه پلید دست اندازی به حریم ملت ایران را در سر نخواهد پروراند.

رییس‌جمهوری در ادامه سخنان خود در مراسم روز ارتش، اظهار داشت: تجربه نشان داده است که به‌خصوص در منطقه خاورمیانه که منطقه‌ای حساس و حیاتی برای تمام جهان است، تنها راه ایجاد و حفظ امنیت پایدار، همکاری و همدلی دولت‌ها و ملت‌های منطقه است.

احمدی‌نژاد حضور و دخالت بیگانگان را منشأ اصلی کدورت‌ها و ناامنی‌ها در منطقه خاورمیانه دانست و گفت: اگر چه بیگانگان به بهانه‌های عوام‌فریبانه و با شعارهای دروغین لشکرکشی‌های خود را به منطقه توجیه می‌کنند، اما امروز بر همه روشن شده است که علت اصلی حضور آنها تسلط بر منابع، ثروت‌ها و استعدادهای عظیم خاورمیانه است.

وی با بیان اینکه علت ناامنی‌ها در خاورمیانه حاصل اندیشه‌های شیطانی و استکباری بیگانگان است،افزود:حضور آنها جز ناامنی،جنگ، کشتار و کینه‌ورزی برای ملت‌های خاورمیانه چیز دیگری به ارمغان نیاورده است.

احمدی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: به منظور ایجاد امنیت در منطقه هیچ نیازی به حضور بیگانگان نیست و اگر آنها خیلی هنر دارند اداره کشورهای خودشان و امنیت خودشان را حفظ کنند.

اگر کسانی مدعی هستند که می‌خواهند به امنیت منطقه کمک کنند، اول باید بساط نظامی خود را از منطقه برچینند و ثانیا از حمایت از رژیم صهیونیستی آدم‌کش، دست بردارند

رییس‌جمهوری در ادامه،تاکید کرد: کاملا روشن است که بیگانگان باید منطقه ما را ترک کنند و این یک خواهش نیست بلکه دستور، فرمان و اراده ملت‌های منطقه است که بیگانگان باید به خانه خود برگردند و اداره و کنترل منطقه را به ملت‌ها و دولت‌های آن واگذار کنند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش،هدف اساسی از تاسیس رژیم صهیونیستی در منطقه را تسلط بر پیشبرد برنامه‌های استعماری و استکباری در این منطقه دانست و گفت: از حامیان و برپاکنندگان این رژیم جعلی می‌خواهم که از حمایت از او دست بردارند و اجازه دهند ملت‌های منطقه و ملت فلسطین خودش تکلیف خود را با آنها روشن کند.

وی تصریح کرد: البته امروز روشن شده است که این رژیم از اجرای برنامه‌هایی که برای آن تدارک دیده شده بود کاملا عاجز مانده است و امروز هزینه‌هایی که این رژیم برای حامیانش تحمیل می‌کند، بر منافع آن پیشی گرفته است.

رییس‌جمهوری افزود: این به نفع حامیان رژیم صهیونیستی است که دست از حمایت از این رژیم جعلی بردارند. جای تعجب است که چرا بعضی‌ها سرنوشت خود را به رژیم صهیونیستی گره می‌زنند. آنها اشتباه می‌کنند چون صهیونیست‌ها در سراشیبی سقوط قرار گرفته‌اند.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: اگر کسانی مدعی هستند که می‌خواهند به امنیت منطقه کمک کنند، اول باید بساط نظامی خود را از منطقه برچینند و ثانیا از حمایت از رژیم صهیونیستی آدم‌کش، دست بردارند.

امروز ارتش نماد توانستن است

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنرانی خود به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی و بزرگداشت حماسه‌های نیروی زمینی، دستاوردهای ارتش را افتخارآمیز و غرورآفرین دانست و گفت:امروز ارتش نماد توانستن است و عبارت الهی "می‌توانیم" را در فضای کشور جاری ساخته است.

وی افزود: امروز ارتشیان ما مردانی مومن، شجاع، حق‌طلب، عدالت‌جو و آماده فداکاری در راه آرمان‌های بلند ملت ایران و فرماندهی معظم کل قوا هستند.

رییس‌جمهوری قدرت ارتش ایران را قدرتی بازدارنده دانست و اظهار داشت: ارتش قدرتمند ایران نقش بی‌بدیلی در استقرار امنیت و برقراری تعادل در منطقه دارد.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: ارتش فرزند برومند ملت خدایی ایران است و به لطف خدا امروز ما از یک ارتش خدایی برخوردار هستیم.

روز  ارتش جمهوری اسلامی ایران

وی ارتش را برآمده از مجاهدت مجاهدانی دانست که در راه صیانت از شرف ملت ایران از همه هستی خود گذشتند.

رییس‌جمهوری همچنین تصریح کرد: اگر تلاش فرماندهان، مدیران، سربازان و تک‌تک عناصر ارتش نبود امروز ارتش جمهوری اسلامی در این حد از توانمندی قرار نداشت.

احمدی‌نژاد ماموریت بزرگ ارتش را حفظ کشور،دفاع از مرزها و دفع تجاوزات احتمالی دانست و گفت: در طول 31 سال گذشته ارتش یک روند رو به رشد را ادامه داده است و تصویر امروز آن با تصویر 30 سال قبل فاصله‌ای از زمین تا آسمان دارد.

وی با بیان اینکه امروز ملت ایران ملتی متحد،مومن و پیوسته به ولایت و امامت است، گفت: ارتش و همه نیروهای مسلح تجلی عزت و اقتدار ملت ایران هستند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: البته جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران دوست و برادر همه ملت‌ها و ملت‌های منطقه و دولت‌ها و ملت‌های مستقل هستند و صلح، پیشرفت و امنیت را برای همه می‌خواهند.

وی اظهار داشت: امروز ارتش نماد اقتدار، عزت و افتخار ملت ایران و همه مومنان و عدالت‌خواهان و مجاهدان است.

احمدی‌نژاد جمهوری اسلامی ایران را ثمره یک تاریخ فداکاری دانست و گفت: همه مجاهدت‌های انبیا و اولیا و یگانه‌پرستان، عقبه تاریخی نظام الهی جمهوری اسلامی هستند و به فضل الهی این نظام در سی‌ودومین سال حیات خود به یک درخت تنومند و پرثمر تبدیل شده است.

رییس‌جمهوری،نظام جمهوری اسلامی و انقلاب عظیم ملت ایران را یادگار شهیدان و دستاورد فداکاری‌ها و جانفشانی‌های بی‌نظیر یک ملت بزرگ دانست و گفت: ملت ایران و انقلاب اسلامی ریشه در توحید، معنویت و عدالت‌خواهی دارد و جمهوری اسلامی ایران یک کلمه طیبه و شجره طیبه است.

وی افزود: این درخت تنومند پیوسته ثمرات نیکو هدیه می‌دهد و هرچه زمان می‌گذرد بر اقتدار و شکوفایی آن اضافه می‌شود.

همه مجاهدت‌های انبیا و اولیا و یگانه‌پرستان، عقبه تاریخی نظام الهی جمهوری اسلامی هستند و به فضل الهی این نظام در سی‌ودومین سال حیات خود به یک درخت تنومند و پرثمر تبدیل شده است

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش،اظهار داشت: امروز ارتش پشتوانه اصلی ملت و در دل مومن و مهربان ملت ایران است. امروز ارتش در تمام زمینه‌ها به سرعت در حال پیشرفت است و تامین‌کننده تجهیزات و زمینه‌های دفاعی و نظامی کشور است.

رییس‌جمهوری خطاب به ارتشیان جمهوری اسلامی،گفت: سرمایه اصلی ارتش جمهوری اسلامی ایران با دیگر ارتش‌های جهان تفاوت اساسی دارد و تفاوت در این است که ارتش ایران ایمان، اخلاص و ولایتمداری را سرمایه اصلی خود قرار داده است.

وی با اشاره به فداکاری‌های ارتش در هشت سال دفاع مقدس، این فداکاری‌ها را گواهی بر این دانست که سرمایه اصلی ارتش ایران، ایمان، اخلاص و ولایتمداری است.

احمدی‌نژاد در پایان سخنانش روز ارتش را به همه ارتشیان و ملت ایران و همه آزادگان جهان تبریک گفت و یاد شهیدان، جانبازان و آزادگان و امام شهیدان را گرامی داشت.

رییس‌جمهوری از همه عناصر ارتش جمهوری اسلامی به خاطر تلاش آنها در زمینه ساخت تجهیزات دفاعی و نظامی مورد نیاز کشور صمیمانه تشکر کرد و برای آنها و تمام نیروهای مسلح کشور آرزوی موفقیت کرد.

بعد از پایان سخنرانی، رییس‌جمهوری از مراسم باشکوه رژه نیروهای مختلف ارتش جمهوری اسلامی که در جوار مرقد مطهر امام راحل برگزار شد، دیدن کرد.

تنظیم:س.آقازاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین