تبیان، دستیار زندگی
روز جهانی نجوم در راه است و باز هم انجمن نجوم تبیان برنامه ای جدید برای علاقمندان علم ستاره شناسی فراهم دیده است...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روز جهانی نجوم همراه با انجمن نجوم تبیان

روز نجوم

تبیان این بار هم پیشتاز است!

روز جهانی نجوم در راه است و باز هم انجمن نجوم تبیان برنامه ای جدید برای علاقمندان علم ستاره شناسی فراهم دیده است. فعالان انجمن نجوم تبیان با مرکز علوم و ستاره شناسی شهر تهران دست همکاری داده اند تا خاطره ای شیرین از آسمانی پر ستاره را در اذهان کاربران عزیز تبیانی ثبت کنند.

کاربران عزیز شهرســتانی ؛ شما را هم در نظر داریم. از شما عزیزان دعــوت می کنیم با فعالیت در انجمن نجوم و بهره بری از مطالب علمی و جذاب این انجمن؛ از هدیه تبیان به کاربران برتر این انجمن (کارت رصـــد آنلاین) بهره مند شوید. باکارت رصـد آنلاین حتی در شهرستان خود نیز می توانید مانند یک منجــم آسمان را رصد کنید. منتظر حضور شما عزیزان در انجمن نجوم تبیان هســتیم.

جهت فعالیت در انجمن نجوم اینجا کلیک کنید.

تا به حال چند بار به آسمان بالای سرتان دقت کرده اید و به چشمک زدن ستارگان پاسخی با احساس داده اید!؟ روز بین المللی نجوم فرصتی است تا بتوانید با ستارگان آشتی کنید و به تماشای زیبایی های آفرینش بنشینید. پس این فرصت زیبا را از دست ندهید و به جمع ما بپیوندید.

فعــالان انجمن نجوم تبیان با مرکز علوم و ســتاره شــناسـی شـهر تهران دســت همکاری داده اند تا خاطره ای شـــیرین از آسمانی پر ستاره را در اذهـان کـاربران عزیز تبیانی ثبت کنند.

برگزاری این مراسم در روز جهانی نجوم مانند بسیاری دیگر از فعالیت های غیر انتفاعی نیازمند صرف هزینه و استفاده از امکاناتی است که تهیه ی آنها برای گروه های آماتوری اگر غیر ممکن نباشد بسیار دشوار است. به همین دلیل برگزاری چنین مراسمی نیازمند حمایت مالی و معنوی و در عین حال مشارکت گروه های فعال نجومی است. بنابراین بخش عمده ای از این پشتیبانی را انجمن های تخصصی تبیان و فعالان انجمن نجوم تبیان با همکاری مراکز معتبر دیگر برعهده گرفته اند.

ستاره

هفته و روز نجوم

اگرچه در ایران مدت طولانی نیست که برگزار می شود اما در همین مدت کوتاه توانسته است به تجربیات ارزشمندی دست پیدا کند و علاقمندان فراوانی را به حوزه دانش زیبای نجوم وارد کند. هر ساله در چنین روزی، منجمان آماتور به همراه تلسکوپ هایشان به میان مردم می آیند تا هدف اصلی خود که گسترش و ترویج دانش کهن نجوم و ستاره شناسی در بین مردم است را تحقق ببخشند.

انجمن های تخصصی تبیان تقدیم می کند

شبی کم نظیر در ارتفاعات تهران با آسمان شب

در همین راستا، علاقه مندان به نجوم فعال در مرکز علوم و ستاره شناسی شهر تهران، انجمن نجوم موسسه تبیان، گروهی از فعالان دانشگاه علوم و تحقیقات و گروه نجومی آسمان برنامه های متنوعی را در این شب برای استفاده عموم مردم در نظر گرفته اند که رئوس آن را به شرح ذیل است.

برنامه های روز جهانی نجوم

1سخنرانی ها و همایش های علمی با موضوعات جذاب

سحابی ها

عالم اولیه

ابزارآلات نجومی رصد خانه مراغه

ابعاد عالم

دروازه نجوم

زندگی در فضا

و ...

2غرفه های متنوع علمی

تشریح ابزارآلات باستانی نجوم

رویت هلال ماه

تعیین سن و وزن در سیارات

ستاره ها و صورت های فلکی

ساخت ساعت آفتابی

نجوم و کودکان

انرژی خورشیدی

حیات فرازمینی

2012پایان دوران؟؟

مسابقه پیام کوتاه با جوایز ویژه

ایستگاه بلوتوث

و ...

3نمایش ها

نمایش مشاهیر نجوم جهان

نمایش مناظره بین بطلمیوس و کپرنیک

حضور منجمان بزرگ تاریخ بین بازدید کنندگان!

و پاسخ گویی به سوالات آن ها

4رصد شب و روزرصد با استفاده از تلسکوپ های مجهز و دوربین دوچشمی و رصد اجرام سماوی در طول اجرای برنامه
5جوایز اهدایی تبیان

کارت مشاهده آنلاین کیهان به نام Solaris

دوربین دو چشمی

بسته ی نجومی اهدایی تبیان

زمان: جمعه 3/2/89 روز جمعه سوم اردیبهشت ماه از ساعت 14 الی 22

مکان: تهران - میدان قدس -  سه راه دزاشیب - خیابان عمار - کوی عرفات - مرکز علوم و ستاره شناسی تهران


تهیه و تنظیم: واحد امور کاربران سایت تبیان