سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
قلعه نوعی برای قهرمانی می ماند گرچه هنوز به طور رسمی فصل نقل و انتقالات آغاز نشده و هنوز معلوم نیست کدام مربی روی کدام نیمکت داغ خواهد نشست و این که در فصل آینده ستاره های مدنظر هواداران فوتبال به چه رنگی در خواهند آمد، اما...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استقلال مدل 84 چگونه تیمی است؟

قلعه نوعی برای قهرمانی می ماند


گرچه هنوز به طور رسمی فصل نقل و انتقالات آغاز نشده و هنوز معلوم نیست کدام مربی روی کدام نیمکت داغ خواهد نشست و این که در فصل آینده ستاره های مدنظر هواداران فوتبال به چه رنگی در خواهند آمد، اما نمی توان از تلاشهای پنهان و جسته و گریخته برخی از باشگاه ها بی تفاوت گذشت، بازیکنان آزاد تیمها شناسایی شده اند و همه دوست دارند با این نوع بازیکنان وارد مذاکرده شوند تا پول کمتری بپردازند. استقلال یکی از پرطرفدارترین تیمهای کشور است. لذا این گروه می خواهند بدانند استقلال در لیگ پنجم چگونه تیمی خواهد بود؟ چه نفراتی از این تیم جدا خواهند شد، چه نفرات جدیدی به آن اضافه خواهند شد، استقلال مدل 84 چگونه تیمی است؟ همه این سوالها و این که کادر فنی استقلال دچار تغییر خواهد شد یا نه، در ذهن هواداران آبی رژه می رود، آنها حالا از استقلال و قلعه نوعی پس از جوانگرایی و برقراری انضباط نسبی، قهرمانی می خواهند.

همین خواسته کار قلعه نوعی را دشوار و دشوارتر کرده است. او خوب می داند در سومین سال همکاری با باشگاه باید استقلال را صاحب جام کند.

اگر بخواهیم مشکل استقلال را در راه قهرمانی مورد بررسی قرار دهیم، ابتدا باید به مشکلات درون گروهی اشاره کنیم. به نظر می رسد استقلال برای تزریق روحیه آرامش و ثبات و در نهایت رسیدن به قهرمانی ابتدا باید تیم بیرونی خود را قوی کند. این تیم بیرونی شامل مجموعه مدیریت و بویژه معاونان و بحث سرپرستی تیم است. قلعه نوعی برای این که بتواند با آرامش و دقت بیشتری کار را دنبال کند، باید به تقسیم کارها اعتقاد بیشتری نشان دهد. او باید افراد نیمکت نشین خود را قوی تر از گذشته کند و خود بیشتر از اینها برای کار فنی وقت بگذارد.

از حالا می توان حدس زد که قلعه نوعی در فصل بعد روی نیمکت استقلال به عنوان سرمربی باقی خواهد ماند و نتایج 2 هفته پایانی لیگ چهارم هم تاثیری بر ادامه کار او نخواهد داشت. از این رو همین اعتماد و اعتقاد هیات مدیره به او بزرگ ترین سرمایه است و لذا او از حالا باید به فکر جمع و جور کردن یک تیم قوی و در حد قهرمانی باشد؛ تیمی که در آن ستاره ها احساس امنیت کنند و جوانترها هم بدانند به آنها فرصت بازی خواهد رسید.

محصص، یکی از کارشناسان فوتبال درباره مسائل فوق می گوید، دیگر قهرمان شدن استقلال و پرسپولیس در لیگ به این راحتی ها میسر نمی شود، اکثر تیمها به طور جدی فوتبال دو قطبی را مورد تهدید قرار می دهند و تیمهای شهرستانی مثل سپاهان، ذوب آهن، فولاد و استقلال اهواز در کنار تیمهایی مثل پاس، صبا باتری و ... استقلال و پرسپولیس را به طور جدی تهدید می کنند .

امیر قلعه نوعی سرمربی تیم استقلال در دفاع از عملکرد خود در لیگ چهارم و برنامه های آینده می گوید: ما در ابتدای لیگ چهارم با کم پولی مواجه بودیم و نتوانستیم آن طور که لازم است بازیکنان خود را حفظ و بازیکنان مورد نظر را جذب کنیم؛ اگر من هم از ابتدای فصل مثل برخی تیمهای صنعتی می دانستم که بودجه ای مشخص و آماده پرداخت در اختیار دارم، می توانستم تیم را بهتر جمع و جور کنم.

این حرفها در حالی از سوی قلعه نوعی مطرح می شود که باشگاهی مثل سپاهان با جذب ستاره هایی همچون سید عباسی، آقایی، میناوند، عقیلی، بنگر و... نتوانست در لیگ چهارم و مهمتر از آن در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به جایگاه و نتایج درخور توجهی برسد، آیا پول و خرید بازیکن به تنهایی راهگشاست؟ پاسخ به این پرسش را می توان با نگاه به نتایج و عملکرد همسایه دیوار به دیوار سپاهان یعنی ذوب آهن یافت. تیمی که شاید نصف پول و بودجه سپاهان را صرف خرید بازیکن کرده و هزینه آن قابل مقایسه با تیم همشهری خود نیست.

علی نظری جویباری، سرپرست تیم استقلال در دفاع از عملکرد استقلال و برنامه های فصل بعد می گوید: همه نهادها و سازمان ها در ابتدای فصل به ما قول کمک مالی می دهند،اما حیف که این پولها دیر به دست ما می رسد، دیگر مثل گذشته نمی توان بازیکنان را به عشق استقلال و تعصب حفظ کرد، پول حرف اول را می زند و اگر ما نتوانیم در فصل نقل و انتقالات بموقع و زودتر از آغاز یارگیری در اختیار ما قرار دهد و ما هم با هدایت کادر فنی و شخص قلعه نویی سرگرم مذاکراتی با باشگاه ها هستیم و قصد داریم این بار و بر اساس توافق مدیران باشگاه ها بازیکنان مورد نظر خود را از طریق خود باشگاه ها جذب کنیم تا واسطه ها و افراد سودجو قیمت بازیکنان را بالا نبرند.

جویباری از جدایی بازیکنان استقلال و احتمال این که چند نفر از این تیم بروند و بازیکنان جدید بیایند، حرفی نمی زند اما می توان حدس زد که استقلال دنبال چه بازیکنانی است و قصد دارد در چه نقاطی تیم خود را ترمیم کند. آبی ها در درون دروازه کار را با جورج و وحید ادامه می دهند. هر دوی اینها به درجه ای از پختگی رسیده اند که دروازه استقلال را در لیگ پنجم بیش از لیگ چهارم تضمین کنند. بابازاده، مربی دروازه بان های این تیم درباره این دو می گوید: اکثر دروازه بان های ایران از میرزاپور گرفته تا... در یک سطح هستند و اختلاف فاحشی بین آنها وجود ندارد. وحید طالب لو در عربستان در 5 بازی یک گل هم نخورد، او عالی کار کرد و حتی انتظار ما این بود که به تیم ملی دعوت شود. او بدون شک حالا دیگر وحید پارسال نیست، جسورتر و باتجربه تر از گذشته نشان می دهد، جورج هم به مراتب بهتر شده و انتظار ما این است که این دو در لیگ پنجم به بلوغ کامل برسند.

بعد از دروازه، خط دفاع استقلال مورد انتقاد است؛ جایی که برخی ها معتقدند پاشنه آشیل این تیم بوده و نتوانسته در حد انتظارات ظاهر شود، در این خط داوود حقدوست به احتمال زیاد با تمدید قرارداد حفظ می شود، پیروز هم باید تمدید کند. البته اگر رضایت این دو جلب شود، صادقی و انصافی هم حضور خواهند داشت. سبوی همیشه مصدوم هم خواهد رسید و تنها کسی که احتمال جدایی او وجود دارد، سعید لطفی است. البته استقلالی ها سفت و سخت به دنبال یک مدافع شش دانگ هستند.

در خط میانی حضور میثم بائو، فکری و منصوریان در سال آینده حتمی است و تنها مهدی شیری است که زمزمه جدایی سر داده است. استقلال قصد دارد در صورت امکان یک هافبک دیگر مثل یدالله اکبری را به جمع خود اضافه کند، به شرطی که یدالله بتواند رضایت خود را از اهوازی ها بگیرد. جناح چپ استقلال نقطه ای است که استقلالی ها به دنبال تقویت صد در صد آن هستند. نیکبخت واحدی مثل گذشته تن به کار نمی دهد و سودای اروپایی شدن در سر دارد. لذا قلعه نویی نمی خواهد در میانه راه دوباره با ناز و کرشمه های نیکبخت روبه رو شود. مهرزاد معدنچی و اصغر طالب نسب در کنار گیلانوری می توانند کفه چپ و راست استقلال را یکی کنند.

در جناح راست فرزاد مجیدی تا پایان لیگ چهارم با استقلال قرارداد و هنوز برای تمدید خود دچار شک و تردید است. مذاکرات اولیه آغاز شده، اما هنوز به نتیجه نرسیده، باید دید آیا استقلال با رقم درخواستی فرزاد مجیدی که این اواخر به سلطان پاس گل استقلال تبدیل شده بود، موافقت می کند یا نه؟

در پیشانی استقلال رضا عنایتی به هر قیمتی که شده حفظ می شود. مگر این که یک پیشنهاد خیلی خوب از امارات داشته باشد و بخواهد از این تیم برود. در غیر این صورت قلعه نویی به او اعتقاد بالایی دارد و حاضر است هزینه بالای این اعتقاد را بپردازد، تنها مشکل، زوج اوست. سیاوش اکبرپور گرچه خوب عمل کرده، اما استقلال به دنبال یک مهاجم خارجی درجه یک و یا یک بازیکن گلزن داخلی است. گرائیلی خوب و گلزن است، اما اگر بتوان او را به تور انداخت و رضایت او و شموشکی ها را جلب کرد. البته اگر مشکل سنی فریدون فضلی همبازی سابق رضا عنایتی در ابومسلم نبود چه بسا استقلال او را جذب می کرد.

البته تا شروع فصل نقل و انتقال و آخرین روز آن خیلی زمان مانده و تا روز آخر و حتی دقیقه های آخر باید صبر کرد. مثل همیشه این تعداد صفرها و ارقام پرداختی است که مقصد را تعیین می کند. به نظر می رسد در استقلال مدل 84 بازیکنانی مثل خزیراوی ، علیرضا اکبرپور، سعید لطفی، مهدی شیری، فرزاد مجیدی و پیروز قربانی روی لبه تیغ راه می روند و بازیکنانی مثل جورج، وحید، حقدوست، انصافی، کاظمی، منصوریان، فکری، سیاوش اکبرپور، عنایتی، گیلائوری و بائو از حاشیه امنیت بیشتری برخوردارند. آیا استقلال مدل 84 با قلعه نوعی قهرمان می شود؟ فقط گذشت زمان می تواند پاسخ این پرسش را بدهد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین