سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: متاسفانه دربیشتر دستگاه های کشور وضعیت اطلاع رسانی به مردم ضعیف است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اطلاع رسانی در کشور ضعیف است

آیت الله مکارم شیرازی

حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: متاسفانه دربیشتر دستگاه های کشور وضعیت اطلاع رسانی به مردم ضعیف است  

به گزارش مرکز خبر حوزه، معظم‌له، عصر امروز طی سخنانی در دیدار با مسئولان شرکت های برق و آب و فاضلاب قم، با تاکید برلزوم حساسیت بیشتر مردم قم نسبت به صرفه جویی در مصرف آب و برق به ویژه در فصل تابستان، اظهار داشتند: در شرایط کنونی که قم به طور جدی با مشکل کم آبی روبرو است، باید اطلاع رسانی قوی به مردم مبنی بر لزوم کم مصرف کردن آب صورت گیرد.

این مرجع تقلید اضافه کردند: اگر مردم نسبت به مسایل آگاهی پیدا کنند و اطلاعات درست و کاملی به آنها ارایه شود، آنان در زمینه درست مصرف کردن آب و برق احساس تکلیف می‌کنند و با دستگاه ها همکاری بهتری خواهند داشت.

معظم له همچنین اضافه کردند: باید از طریق رسانه های جمعی به ویژه صداو سیما در قالب برگزاری همایش ها و میزگردها و تبلیغات متنوع ،مردم را نسبت به ضرورت و اهمیت صرفه جویی در شرایط فعلی آگاه کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ،در ادامه با تاکید بر این که از نظر مبانی اسلامی مصرف بی رویه آب و برق موجب مسئولیت شرعی می شود،اظهار داشتند:اگر مصرف بی رویه در آب و برق موجب ضرر و زیان دیگران شود، موجب مسئولیت شرعی شده و عقاب اخروی را در پی دارد.

ایشان ابراز امیدواری کردند: با رعایت صرفه جویی توسط مردم و نیز برنامه ریزی مسئولان مشکل جیره بندی آب در قم پیش نیاید.

لزوم نوآوری در تنظیم اسناد رسمی

معظم له همچنین طی سخنانی در دیدار با مسئولان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اهمیت برقراری نظم اجتماعی دراسلام خاطرنشان کردند:ازآن جا که در حال حاضر بسیاری از پرونده های دستگاه قضایی مربوط به دعاوی راجع  به ثبت اسناد می‌باشد، نا آگاهی مردم و یا دفاتر اسناد رسمی و احیانا سواستفاده های کلان موجب تشدید نزاع میان مردم و به تبع آن بروز ناامنی و از هم گسستگی اجتماعی می شود.

ایشان خواستار توجه جدی مسئولان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به مساله آموزش کارکنان این سازمان ونیز مردم در قبال مسایل قانونی و شرعی ثبت اسناد شدند و گفتند: برای حفظ حقوق مردم درخصوص مساله اسناد می بایست مسئولان این سازمان از آخرین نوآوری ها در فرآیند تنظیم اسناد استفاده کنند و نیز با دقت فراوان در این امور، جلوی بسیاری از نزاع ها و تشکیل پرونده ها را بگیرند.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین