تبیان، دستیار زندگی
ناسبت میلاد مسیح (ع) نمایشگاه دو سالانه گرافیک ایران سید عباس معارف درگذشت بافت فرش در استان چهارمحال بختیاری نمایشگاهی به مناسبت میلاد مسیح (ع) تهران- به مناسبت فرا رسیدن میلاد حضرت مسیح (ع) نمایشگاهی از آثار نقاشی و حجمی گر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایشگاهی به مناسبت میلاد مسیح (ع)

نمایشگاه دو سالانه گرافیک ایران

سید عباس معارف درگذشت

بافت فرش در استان چهارمحال بختیاری

نمایشگاهی به مناسبت میلاد مسیح (ع)

تهران- به مناسبت فرا رسیدن میلاد حضرت مسیح (ع) نمایشگاهی از آثار نقاشی و حجمی گروهی ازهنرمندان ارمنی ایران، درنگارخانه دانشجو برپا می شود. به گزارش واحد مرکزی خبر، در این نمایشگاه حدود 100 اثر به نمایش گذاشته می شود. این نمایشگاه پنجم دیماه با حضور"اسقف سرکیسیان" خلیفه ارامنه و "اسقف پیرسی" اسقف کلیسای ایتالیا و چند نفر از هنرمندان و استادان دانشگاه گشایش می یابد.

این نمایشگاه، تا 12دیماه برپاست و علاقه مندان می توانند ازساعت 8 تا 19هر روز به خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، خیابان بیست و یکم، پارک شفق، نگارخانه دانشجو مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شماره تلفن 8554016  تماس بگیرند.

نمایشگاه دو سالانه گرافیک ایران

تهران- هفتمین نمایشگاه دو سالانه طراحان گرافیک ایران، روز یکشنبه در مازندران گشایش یافت. به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، به گفته یکی از اعضای انجمن هنری تجسمی اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران، این نمایشگاه، نخستین بار در مازندران، با همکاری مرکز توسعه هنرهای تجسمی به مدت یک هفته، در مجتمع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گشایش یافت.

وی افزود: در این نمایشگاه 112 اثر گرافیکی مربوط به هنرمندان و طراحان گرافیک معاصر ایران در زمینه پوستر، طراحی روی جلد، بروشور، و نشانه به نمایش درآمده است.

سید عباس معارف درگذشت

تهران- استاد سید عباس معارف؛ حکیم، زبان شناس، شاعر و حقوقدان، روز یکشنبه اول دیماه در سن 48 سالگی دارفانی را وداع گفت.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مرحوم معارف، در زمینه های مختلف علمی، هنری، زبانهای عربی، آلمانی و یونانی احاطه داشت و در حکمت، حقوق و شعر سرآمد بود. مراسم تشییع پیکر این اندیشمند فرزانه ساعت 9 صبح روز دوشنبه از تالار وحدت برگزار می شود.

بافت فرش در استان چهارمحال بختیاری

تهران- نود هزار بافنده فرش دستباف، در استان چهارمحال بختیاری با چهل و پنج هزار دار قالی، سالانه سیصد و شصت هزار متر مربع فرش می بافند.

مدیر عامل شرکت فرش دستباف روستایی شهرستان شهر کرد با اعلام این خبر گفت: ارزش هر متر مربع از این فرش، هفتصد هزار ریال است، که به علت رکود بازار فرش سالیان اخیر، بافت آن کاهش چشمگیری داشته است. وی افزود: سال گذشته ارزش یک تخته فرش شش متری این استان بیش از پنجاه میلیون ریال بر آورد شد. وی گفت: هفتاد درصد از مواد اولیه قالی های استان، از پشم و سی درصد بقیه، از نخ های پنبه ای تشکیل می شود.