وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همان‌های که در دنیا می‌گویند ما مظهر دموکراسی هستیم ملتی را به خاطر اینکه بر اعتقاداتش ایستاده به بازدارندگی هسته‌ای تهدید می‌کنند. البته این نشان از ضعف قدرت است. زیرا بازدارندگی هسته‌ای برای زمان گذشته بوده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سیا:  تولید موشک بالستیک در ایران

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، اظهار داشت: اسناد سیا می‌گوید ایران توان صادرات موشک بالستیک را به دیگر کشورها دارد.

سردار احمد حمیدی

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در چهارمین همایش تجلیل از اسطوره‌های ارتش که صبح دیروز سه‌شنبه برگزار شد ضمن تبریک فرار سیدن هفته ارتش، اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتشی است که در خدمت یگانه نظام بر حق دنیای کنونی و ارتش منحصر به فرد است.

وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران در خدمت حق و حقانیت و مکتب اهل بیت است و امروز تحت فرماندهی نائب امام زمان انجام ماموریت می‌کند و وجود شهدای بزرگ در ارتش نشانگر عمق و جوهر ارتش است.

وحیدی در بخش دیگری از سخنانش، تصریح کرد: دفاع مقدس ما یک پیکار و جنگ معمولی نبود بلکه ظهور همه توانمندی‌های ایمانی بود که می‌تواند در یک برهه تاریخی از یک جمع انسانی بروز کند و نشان دهنده پیروزی معنویت بر مادیت بوده است.

وی با بیان اینکه در نگاه و مکتب ما پیشکسوت جای بسیار ارزشمندی دارد، گفت: گردان 144 و فرمانده دلیر آن امیر شاهین راد از افرادی هستند که در صف مقدمه جنگ بوده‌اند و زیر باران آتش دشمن با شهامت ایستادگی کردند و این افتخار بزرگی است برای افرادی که اکنون در ارتش هستند.

همان‌های که در دنیا می‌گویند ما مظهر دموکراسی هستیم ملتی را به خاطر اینکه بر اعتقاداتش ایستاده به بازدارندگی هسته‌ای تهدید می‌کنند. البته این نشان از ضعف قدرت است. زیرا بازدارندگی هسته‌ای برای زمان گذشته بوده است

وزیر دفاع ادامه داد: ارتش با تمام قوا و اسلحه به دست در مقابل همه دشمنان ایستاده است و چه چیز بالاتر از این برای رزمنده‌ای است که در مقابل بدترین دشمنان بایستد.

وی افزود: امروز دشمنان کینه توز ایران و بلکه مذهب‌مان تصور اندک تزلزلی را بر پیکره عظیم این نظام نمی‌توانند به خود راه دهند و دشمن آنچنان در مقابل اراده قوی این نظام و مردم و حافظان حدود آن یعنی ارتش و نیروهای مسلح به زانو در آمده است که خود اعتراف می‌کند نمی‌توانیم علیه این مردم عملیات نظامی انجام دهیم.

وحیدی ادامه داد: دشمنان اعلام می‌کنند که ما در سیاست هسته‌ای ایران باز دارندگی هسته‌ای را بکار می‌گیرم که نشان از خباثت و جنایتشان دارد. همان‌های که در دنیا می‌گویند ما مظهر دموکراسی هستیم ملتی را به خاطر اینکه بر اعتقاداتش ایستاده به بازدارندگی هسته‌ای تهدید می‌کنند. البته این نشان از ضعف قدرت است. زیرا بازدارندگی هسته‌ای برای زمان گذشته بوده است.

موشک

وزیر دفاع تصریح کرد: آنها که مدعی هستند برترین سلاح‌ها را به لحاظ دقت و عملکرد دارند در برابر این اراده آنچنان ضعیف می‌شوند که اینچنین حرف می‌‌زنند آنها دنیا را مملو کرده‌اند از امکانات هسته‌ای و به عنوان مثال 2 هزار و 100 تن مواد هسته‌ای که می‌توانند با 120 هزار بمب اتم را درست کنند در اختیار دارند. آنها این همه بمب را برای چه می‌خواهند این نشان از قدرتمندتر شدن جمهوری اسلامی ایران و ضعیف تر شدن دشمنان ما است.

وحیدی ادامه داد: دشمنان قبل از انقلاب فکر می‌کردند با ارتش ایران ژاندارم منطقه می‌شوند ولی با دیدن جریان لویزان دیدار نیروی هوایی با امام (ره) و کودتای 21 بهمن در هم شکستند و از آن به بعد هم در سیاست‌هایشان در منطقه مانند سیاست مهار دو جانبه و سیاست مشت آهنین شکست خوردند.

وزیر دفاع افزود: امروز اسناد سیا می‌گویند جمهوری اسلامی ایران در توان تولید موشک بالستیک نه تنها خود کفا شده بلکه توان صادرات آن را هم دارد. البته اصول اساسی جمهوری اسلامی صلح عدالت و امنیت است.

وحیدی با اشاره به اشغال عراق و افغانستان توسط نیروهای آمریکایی و فرا منطقه‌ای، گفت: همان کسانی که دنیا را اشغال کرده‌اند ایران را به اشغالگری محکوم می‌کنند و یک میلیون و 400 هزار کشته در عراق محصول حضور آنان در منطقه است.

وی افزود: حضور فرماندهان و متخصصان نظامی در نیروهای مسلح ایران موازنه استراتژیک را در سطح جهان شکل داده است. جمهوری اسلامی ایران موازنه استراتژیک را به گونه‌ای شکل داده که دشمن در بن بست عجیبی گیر کرده است و جمهوری اسلامی ایران جز معدود کشورهای است که بر اساس دکترین و سیاست‌های خود عمل می‌کند.

تنظیم:س.آقازاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین