سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رژیم صهیونیستی می آید استیون اسپیلبرگ، فیلمبرداری سیاسی‌ترین اثر خود را آغاز كرده است . این فیلم قصه‌ی تیم ضربت موساد برای ترور مبارزان فلسطینی بعد از كشته شدن ورزشكاران رژیم صهیونیستی در بازی‌های المپیك سال 1972 در مونیخ ر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استیون اسپیلبرگ با فیلمی درباره مبارزات مردم فلسطین و رژیم صهیونیستی می آید


استیون اسپیلبرگ، فیلمبرداری سیاسی‌ترین اثر خود را آغاز كرده است . این فیلم قصه‌ی تیم ضربت موساد برای ترور مبارزان فلسطینی بعد از كشته شدن ورزشكاران رژیم صهیونیستی در بازی‌های المپیك سال 1972 در مونیخ را روایت می‌كند.

روزنامه‌ی نیویورك تایمزدر این باره نوشت: اسپیلبرگ پیش از این با ساختن فیلم‌هایی هم‌چون «فهرست شیندلر» در سال 1993 دست به ریسك زده بود. اما این بار در این فیلم جدیدش كه هنوز عنوان‌اش مشخص نشده با مسایل پیچیده پروسه‌ی صلح فلسطین- رژیم صهیونیستی درگیر است.

اسپیلبرگ برای ساخت این فیلم با مقامات رژیم صهیونیستی و دنیس راس، دیپلمات سابق آمریكا مشورت كرده است. وی هم‌چنین متن فیلمنامه‌اش را به رئیس سابق راس، بیل كلینتون نیز نشان داده است.

مشاوران كلینتون در این باره گفتند: اسپیلبرگ اولین بار یك سال پیش نزد آنها آمده بود و اخیرا نیز روز سه‌شنبه‌ی گذشته با آنها مشورت كرده است.

مایك مك كاری،‌ سخنگوی كاخ سفید در دوران بیل كلینتون و الن میر، سخنگوی هالیوود، كارشناس در امور ارتباطات بحرانی نیز از جمله مشاوران اسپیلبرگ برای ساخت این فیلم بودند. این فیلم كه متن فیلمنامه‌اش از سوی «تونی كاشنر» نوشته شده با قتل 11 ورزشكار اسرائیلی در مونیخ آغاز می‌شود. اما این فیلم بیشتر به اقدام تلافی جویانه‌ی رژیم صهیونیستی متمركز شده است.

رژیم صهیونیستی در این قتل عام تعدادی از مردم فلسطین را كه در كشتن ورزشكاران دخالتی نداشتند، به شهادت رساند.

اسپیلبرگ با دست گذاردن بر چنین حادثه‌ی تاریخی می‌تواند موقعیت خود را نزد یهودیان آمریكایی و رژیم صهیونیستی به خطر بیندازد. این در حالی است كه وی با ساختن فیلم «فهرست شیندلر» توانست در بین یهودیان محبوبیتی به دست آورد.

اسپیلبرگ تاكنون در قبال امور سیاسی خاورمیانه ساكت مانده بود.اما آنچه كه وضعیت را بغرنج‌تر می‌كند، استفاده از كتاب «انتقام» نوشته‌ی «جورج یوناس» در سال 1984 است. این كتاب بر اساس گفته‌های تیم ترور موساد كه بعدا تحت بازجویی قرار گرفتند ساخته شده است.به گزارش ایسنا، دوستان اسپیلبرگ در این باره گفتند: وی از این موضوع كه ممكن است طرفدارانش بعد از دیدن این فیلم به مخالفانش تبدیل شوند، آگاه است، این در حالی است كه اسپیلبرگ تاكنون علنی درباره‌ی ساخت این فیلم سخن نگفته است.

این فیلم قرار است در مالت ،‌بوداپست و نیویورك فیلمبرداری شود.

اسپیلبرگ در این باره گفت: نگاه كردن به پاسخ اسرائیل به حادثه‌ی مونیخ آن هم از چشم مردانی كه برای این انتقام اعزام شده بودند، می‌تواند به این حادثه‌ی وحشتناك یك جنبه‌ی انسانی ببخشد. با تجربه كردن این حادثه می‌توانیم جنبه تراژیكی كه در دنیای امروز با پروسه‌ی صلح خاورمیانه روبرو هستیم، درك كنیم.

منبع:ایسنا

اخبار مرتبط

اعلان جنگ اسپیلبرگ به دنیاها

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین