سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آرش میراسماعیلی و ارزیابی جام فجر: هیچ جودوكایی زنگ تفریح نبود در مسابقات جهانی مصر همه‌ی نگاه‌ها به من است قهرمان جودوی جهان گفت: در مسابقات جام فجر هیچ جودوكایی زنگ تفریح نبود. آرش میراسماعیلی قهرمان دو دوره‌ی مسابقات جهان...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گفتگو با میراسماعیلی و میران


آرش میراسماعیلی و ارزیابی جام فجر:

هیچ جودوكایی زنگ تفریح نبود

در مسابقات جهانی مصر همه‌ی نگاه‌ها به من است

قهرمان جودوی جهان گفت: در مسابقات جام فجر هیچ جودوكایی زنگ تفریح نبود.

آرش میراسماعیلی قهرمان دو دوره‌ی مسابقات جهانی 2001 مونیخ، 2003 اوزاكا كه در رقابت‌های جام فجر حضور نداشت به خبرنگار ایسنا گفت: سطح مسابقات چهاردهمین دوره‌ نسبت به دوره‌های گذشته رشد خوبی داشت و هیچ جودوكایی در این مسابقات زنگ تفریح نبود. تیم‌های چین و آذربایجان جودوكاران خوبی دارند و بقیه‌ی تیم‌های حاضر نیز از تك ستاره‌هایی برخوردار بودند كه با قرار گرفتن در كنار ملی‌پوشان جودوی ایران سطح رقابت‌های جام فجر را بالا برده بودند.

وی افزود: تیم‌های داخلی حاضر در جام فجر عملكرد قابل قبولی ارایه كردند. رقابت‌های جام فجر میدان خوبی برای محك جودوكاهای جوان بود كه نشان دادند با ادامه‌ی حضور در میادین بین‌المللی می‌توان به آینده جودوی كشور امیدوار بود.

قهرمان جودو آسیا در سال‌های 1997 و 2000 ، با تاكید بر این كه جودوی ایران طی چهار سال اخیر رشد خوبی را داشته است خاطر نشان كرد: ملی‌پوشان در جام فجر قابل قبول ظاهر شدند؛ امیدوارم در مسابقات جهانی مصر در شهریورماه نیز در اوج آمادگی باشند. من در دو دوره‌ی قبل این مسابقات در 2001 مونیخ و 2003 اوزاكا دو مدال طلا كسب كردم؛ با توجه به مساله‌ای كه در المپیك آتن پیش آمد، وضعیت حساسی را برایم ایجاد كرد. با تمام نیرو تمرینات خود را ادامه می‌دهم و با انگیزه‌ی بسیار بالایی برای كسب موفقیت به این رقابتها پا می‌گذارم.

میراسماعیلی با اشاره به داوری‌های رقابت‌های جام فجر یادآور شد: برگزاری مسابقات جودو جام فجر نه تنها به رشد این ورزش كمك بسزایی می‌كند، بلكه به تقویت و ارتقای داوری كشور نیز كمك زیادی خواهد كرد. قضاوت بسیار سخت است، اما با توجه به این كه سه داور كار قضاوت در این مسابقات را بر عهده دارند، امكان قضاوت اشتباه را به حداقل می‌رساند. البته اشتباهات سهوی داوری جزیی از ورزش است. امیدوارم با پوشش خوب رسانه‌های گروهی تیم جودوی قدرتمندی را به رقابت‌های جهانی و المپیك در سال‌های آینده اعزام كنیم.

شكست پس از 15 سال در ایران؛

محمود میران:

برای كمیته‌ی داوران متاسفم؛ داوری‌های جام فجر بسیار ضعیف بود

دیگر در لیگ ایران مبارزه نمی‌كنم

سید محمود میران كاپیتان با سابقه جودوی كشورمان كه چندین مدال بین المللی را به همراه دارد پس از 15 سال در یك رقابت داخلی و در جام فجر مغلوب حریف چینی شد. وی در این رابطه گفت: داوری این رقابت‌ها بسیار ضعیف بود.

میران اظهار داشت: داوری رقابت‌های جام فجر بسیار ضعیف بود. حریف چینی من با تجربه و سنگین وزن‌ترین جودوكایی بود كه تاكنون در جام فجر شركت داشت. جای تعجب دارد كه در دیداری چنین حساس میان دو عنوان‌دار آسیا یك داور جوان و كم تجربه را انتخاب می‌كنند، مقصر اصلی اتفاقات بوجود آمده تنها كمیته‌ی داوران فدراسیون است نه فدراسیون جودو.

وی افزود: امیدوارم كه چنین اتفاقی در آینده برای هیچ جودوكایی نیفتد. حریف چینی جزو 5 جودوكار سنگین وزن برتر دنیا است و طی صحبتی كه با مربیان تیم ملی قبل از برگزاری دیدار داشتم تنها می‌خواستم این دیدار یك بازی تداركاتی برای نتیجه‌گیری در جام جهانی مصر باشد كه متاسفانه با این طرز داوری آن هم در یك دوره رقابت بی‌اهمیت از نظر نتیجه، انگیزه‌ی جودوكاران برای حضور در مسابقات از بین می‌رود. برای بهرام كشوریان داور كنار این دیدار متاسفم كه وقتی یك داور عربستانی درجه A جهانی تنها حق را اعلام می‌كند به وی هیچ توجهی نمی‌كنند و حق مرا در ایران ضایع می‌كنند.

كاپیتان تیم ملی جودو با اشاره به این كه سطح رقابت‌های جام فجر قابل قبول بود تصریح كرد: سطح این رقابت‌ها با توجه به حضور رقیب چینی من كه قهرمان شد و تك ستاره‌های جودو از تاجیكستان و گرجستان و همچنین حضور جودوكاران ملی‌پوش در سطح بالایی برگزار شد.

میران گفت: باخت را فراموش كردم و از امروز تمرینات خود را برای كسب نتیجه‌ی مطلوب در جام جهانی مصر شروع كرده‌ام. شنبه هفته‌ی آینده نیز به اردوی تداركاتی فرانسه اعزام می‌شویم كه اردوی مفیدی است. جودوكا سابق تیم پاس با بیان اینكه دیگر در لیگ جودو ایران مبارزه نمی‌كند، به ایسنا گفت: با این اوضاع داوری دوست ندارم در ایران مسابقه دهم، همچنین مسوولین تیم پاس كه فصل قبل قهرمان لیگ شدند با ملی‌پوشان خود دچار مشكل شدند كه این نیز یكی از دلایل عدم شركتم در لیگ است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین