سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
این را تجسم کن! قیمت تلفیقی اخم، لبخند و صورت های عادی نشان داده شده است. ارزش لبخند چقدر است؟...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ارزش لبخند چقدر است؟

ارزش لبخند چقدر است؟

 

این را تجسم کن!

کدام با ارزش تر است: یک لبخند یا یک اخم؟

این را تجسم کن! قیمت تلفیقی اخم، لبخند و صورت های عادی نشان داده شده است. ارزش لبخند چقدر است؟

 

تذکر:

 راهی پیدا کنید تا 2 ردیف یا 2 ستون را که چیزهای مشابهی دارند، با هم تلفیق کنید.

استدلال کردن در مورد ناشناخته ها، پایه مطالعه معادلات است. اقتصاددان ها، پرستارها، شیمیدان ها و مهندسین همه در کارهایشان از معادلات استفاده می کنند.

 

جواب:

قیمت یک لبخند 15 دلار است. قیمت یک اخم 10 دلار است.

 

شروع کنید:

- به ردیف ها و ستون ها نگاه کنید. کدام ردیف یا ستون فقط لبخند یا فقط اخم دارد؟ تفاوت و تشابه در این ردیف ها و ستون ها چیست؟ آیا یک الگوی خاص می توانید مشاهده کنید؟

 

حل را کامل کنید:

راه های زیادی برای رو به رو شدن با این مسئله وجود دارد؟

- ردیف بالا              2 لبخند و یک اخم = 40 دلار

- ستون وسط         2 لبخند و 2 اخم = 50 دلار

- ستون وسط           یک اخم بیشتر دارد و قیمت آن 10 دلار بیشتر است

در نتیجه:

یک اخم = 10 دلار

با توجه به این که 2 لبخند و یک اخم = 40 دلار

و یک اخم = 10 دلار

با تفریق کردن:  2 لبخند = 30 دلار

در نتیجه:

یک لبخند = 15 دلار

راه دیگر، استفاده از ردیف های اول و سوم است.

2 لبخند و یک اخم = 40 دلار

یک لبخند و 2 اخم = 35 دلار

الگو را ادامه دهید، لبخند را کم کنید، و یک اخم به ازای 5 دلار کمتر اضافه کنید.

0 لبخند و 3 اخم = 30 دلار

1 اخم = 10 دلار

سپس با استفاده از روش اول برای یافتن قیمت لبخند، ادامه دهید.

 

این را امتحان کنید:

قیمت اخم ها، لبخندها، و صورت های عادی را انتخاب کنید، سپس یک جدول شخصی، خودتان بسازید. بفهمید که آیا یک دوست می تواند آن را حل کند.

 

رقابت های اضافی:

ارزش لبخند چقدر است؟

1- قیمت صورت عادی را در این رقابت پیدا کنید.

2- قیمت هر شکل را در جدول زیر پیدا کنید.

ارزش لبخند چقدر است؟

 

3- شکل زیر قیمت همبرگرها و سیب زمینی سرخ کرده را نشان می دهد. قیمت همبرگر چقدر است و قیمت سیب زمینی سرخ کرده چقدر است؟

ارزش لبخند چقدر است؟

چیزهایی برای فکر کردن:

- مجهول ها در ریاضیات می تواند با عکس ها، کلمات یا حروف نشان داده شود.

- بسیاری از مردم در کارهای روزانه شان از جبر استفاده می کنند، بدون این که به آن فکر کنند.

- آیا ترکیب های دیگر هم در رقابت اصلی وجود دارد که به پاسخ هدایت کند؟

- آیا تغییر در ردیف ها، تفاوتی ایجاد می کند؟ در ستون ها چطور؟

 

آیا می دانید که:

- بسیاری از کتاب ها و مجلات پازل هایی شبیه به پازل این رقابت را چاپ می کنند.

- مطالعه ریاضیاتی برنامه های خطی، که شامل معادلات می شود، به وسیله تجارت و صنعت برای تصمیم گیری استفاده می شود.

- نظریه و منطق بازی از ریاضیاتی منشا شد که بازی ها و پازل ها را کشف کرد.

 

جواب رقابت های اضافی:

1- 12دلار

2- قیمت هر متر مربع 15، هر مثلث 12، و هر دایره 13 است.

3- یک همبرگر 89/1 دلار قیمت دارد و قیمت هر پاکت سیب زمینی 79/0 دلار است.

 

مترجم: رستمی

گروه مدرسه اینترنتی سایت تبیان - تنظیم : طیبه موسیوند

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین