سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه گفت: با گسترش انجمن‌های علمی حوزه انجمن علمی طلاب جوان یا کانون علمی طلاب تاسیس خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کانون علمی طلاب جوان تاسیس می‌شود
عماد

معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه گفت: با گسترش انجمن‌های علمی حوزه انجمن علمی طلاب جوان یا کانون علمی طلاب تاسیس خواهد شد. 

به گزارش مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام و المسلمین سید علی عماد در مراسم تودیع و معارفه مسئول دبیرخانه انجمن های علمی حوزه، اظهارداشت: دوره گذشته با توفیقات قابل توجهی مواجه بوده و نظم، انضباط و ساماندهی خوبی در دبیرخانه انجمن ها بوجود آمده است.

وی افزود: انجمن های علمی برای ایفای نقش اصلی خود در ساحت دانش و تولید علم در کشور و حوزه های علمیه، باید دستیابی به جایگاه متناسب در شأن حوزه های علمیه و نظام علمی کشور را هدف خود قرار دهد.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه تصریح کرد: اگر به اقتضائات و الزامات این جایگاه باور داشته و پایبند باشیم و عمل کنیم، با عملی شدن آن, خدمت بزرگی به حوزه های علمیه، پژوهشگران دانش‌های دینی، نظام و بین الملل داشته ایم.

وی بیان داشت: برای رسیدن به جایگاه واقعی انجمن های علمی در حوزه های علمیه وجامعه علمی کشور، باید به سه عامل ظرفیت‌ها، مزیت‌های انجمن های علمی حوزه که ساماندهی، توانایی و نشاط خوبی دارند و  ظرفیت های مناسب حوزه های علمیه توجه داشت.

حجت الاسلام والمسلمین عماد ادامه داد: در نظام علمی و جامع کشور، فضای حمایتی مناسبی ایجاد شده تا انجمن‌های علمی به جایگاه مناسب خود برسد.

وی اضافه کرد: در این راستا در نشست مسئولان این انجمن‌ها با رییس مجلس شورای اسلامی، دکتر لاریجانی آمادگی همکاری جهت پیدا کردن جایگاه مناسب انجمن‌های علمی حوزه را اعلام کرد.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه گفت: برای گسترش فعالیت ها و ایجاد جایگاه مناسب این انجمن‌ها در حوزه و جامعه علمی کشور، تاسیس دفاتر نمایندگی یا دفاتر انجمن های علمی در حوزه های بزرگی مانند اصفهان، مشهد و اهواز می تواند راهکار مناسبی باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید با نگاه به آینده، جامع نگری علمی، اطلاع رسانی مناسب و اولویت گذاری در برنامه ها، به سمت برنامه های تاثیرگذار، بلند مدت، توسعه مدیریت و نیز ترویج و ساماندهی دانش حرکت کنیم و برنامه هایی در قالب ارزیابی وضعیت دانش توسط انجمن های علمی و نیاز سنجی پژوهشی دانش ها صورت گیرد.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین