وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آیت الله مصباح یزدی در درس اخلاق خود ویژگی های پدیدآورندگان فتنه را تبیین کرد و از نقش مقام معظم رهبری در رفع فتنه های اخیر تقدیر نمود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مقام معظم رهبری نسخه بدیل امام خمینی (ره) است
آیت الله مصباح یزدی

 آیت الله مصباح یزدی در درس اخلاق خود ویژگی های پدیدآورندگان فتنه را تبیین کرد و از نقش مقام معظم رهبری در رفع فتنه های اخیر تقدیر نمود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، درس اخلاق هفتگی آیت الله مصباح یزدی، استاد عالی حوزه علمیه، هفدهم فروردین با حضور جوانان و دانش پژوهان در حسینیه امام خمینی قم برگزار شد.

در این جلسه آیت الله مصباح یزدی با اشاره به فتنه و خصوصیات بوجود آوزندگان آن، به نقش مقام معظم رهبری در از میان بردن فتنه اخیر تصریح کرد و افزود: مقام معظم رهبری نسخه بدیل امام خمینی (ره) است.

وی با اشاره به این که فتنه جویان هوششان از سطح عمومی مردم بالاتر است، اظهار داشت: افراد ساده لوح نمی توانند خود طراح فتنه باشند بلکه امکان دارد آلت دست دیگران قرار بگیرند.

استاد برجسته علوم عقلی حوزه در ادامه خاطرنشان کرد: افرادی که ایجاد فتنه می کنند دارای اهدافی هستند که از راه مشروع و قانونی نمی توانند به اهداف غلط خود برسند.

وی با بیان این که فتنه گران با توجه به مخاطبان تغییر چهره می دهند و در یک محیط، مقدس و در محیطی دیگر روشنفکر می شوند، ابراز داشت: قدرت پنهان کاری و فریب کاری و نفاق دومین خسیسه فتنه گران است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه بیان داشت: اگر در تاریخ فتنه های مذهبی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را بررسی کنیم متوجه می شویم که پدیدآورندگان فتنه افراد فهیم، باهوش و مورد توجه جامعه بوده اند و اگر افرادی دارای این ویژگی نبودند و فتنه ایجاد کرده اند، عروسک خمیه شب بازی افراد فهیم و ممتاز قرار گرفته اند.

وی با اشاره به این که افراد کم حوصله و قانع و راحت طلب برای جامعه خطری ندارند، اظهار داشت: انگیزه و روحیه برتری طلبی به عنوان موتور حرکت فتنه گران سومین ویژگی اینان است.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان این که افراد در جامعه دارای همت های گوناگونی هستند و افرادی که همت بلند ندارند غالبا نمی توانند منشأ فتنه شوند، گفت: اگر همت بلند در مسیر نادرست مصرف شود بسیار خطرناک خواهد بود.

وی با اشاره به این که اصل همت مضاعف ممدوح است ولی به شرطی که در راه صحیح و مورد رضای خداوند استفاده شود، تاکید کرد: همت مضاعف مورد نظر مقام معظم رهبری همتی است که به نفع فرد و ملت باشد.

گفتنی است؛ درس اخلاق هفتگی آیت الله مصباح یزدی هر چهارشنبه بعد از نماز مغرب و عشا در دفتر مقام معظم رهبری در قم واقع در چهار راه شهدا برگزار می شود.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین