وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
طبق بررسی های موسسه Emarketer Baby Boomerها به استفاده از اینترنت موبایلی بی علاقه هستند. Baby Boomer معرف نسلی است که در دوران افزایش نرخ زاد و ولد و شکوفایی اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم – سال های 1946 تا 1964 – در آمریکا متولد شده اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بومرها و اینترنت موبایلی

 

طبق بررسی های موسسه Emarketer Baby Boomerها به استفاده از اینترنت موبایلی بی علاقه هستند. Baby Boomer معرف نسلی است که در دوران افزایش نرخ زاد و ولد و شکوفایی اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم – سال های 1946 تا 1964 – در آمریکا  متولد شده اند افراد این نسل که هم اکنون قشر 45 سال و بالاتر را در جوامع غربی تشکیل می دهند، علاقه چندانی به فناوری های پیشرفته ارتباطی نداشته و به کندی با فناوری اینترنت موبایلی سازگار می شوند.

بومرها و اینترنت موبایلی

البته نمی توان گفت که اینان هیچ تلاشی برای پذیرش تحولات موبایلی وب انجام نمی دهند، اما در مقایسه با دیگر گروه های سنی از روند رشد کندتری برخوردارند.

امروز در حدود 55 درصد از Boomerها دستگاه های تلفن همراه را یک ضرورت زندگی می دانند و حتی شماری از آنها اذعان دارند که بدون موبایل زندگی برای شان ممکن نیست و به این ترتیب موجب برانگیختن حیرت جوان ترها می شوند.

 

حرکت آهسته برای پذیرش فناوری های جدید

باید به این نکته توجه داشت که حرکت آهسته Baby Boomerها در پذیرش فناوری های جدید تنها منحصر به وب موبایلی نیست. طبق گزارش های موسسه تحلیلی Forrester، این نسل از افراد جامعه نسبت به سازگاری با دیگر فناوری های نوین نیز چنین تاخیری داشته و برای مثال به سرعت نمی تواند با سایت های اجتماعی یا گوشی های هوشمند ارتباط برقرار کند.

در تابستان سال 2009 تعداد کاربران میانسال و مسن سایت فیس بوک، حتی از تعداد کاربران دبیرستانی این سایت نیز بیش تر شده و رکورد بی نظیری را ثبت کرد.

اما ناگفته نماند که رسیدن به این میزان هم پس از گذشت مدت زمانی طولانی بوده و قشر میانسال جامعه به کندی به سمت استفاده از این نوع سایت ها روی آورده است.

مطالعات E marketer حاکی از آن است که Boomerها برای کار کردن با فناوری های نو و پی بردن به مزایا و معایب آن به زمان بیش تری احتیاج دارند. البته در مورد استفاده از سایت اجتماعی فیس بوک مسایل به مراتب آسان تر است. زیرا اثر شبکه ای (Network Effect) این نوع سایت ها به اندازه کافی برای افراد این نسل ترغیب کننده بوده و هنگامی که نوه های Boomerها درصدد به روز کردن عکس یا ارسال کردن پستی در مورد خودشان یا خانواده شان هستند. Boomerها نیز به عضویت در چنین سایتی تمایل پیدا می کنند.

 

بومرها و وب موبایلی
بومرها و اینترنت موبایلی

در مورد فناوری وب موبایلی نیز بحث به همین ترتیب است. تا افراد این نسل نیاز واقعی به داشتن وب موبایلی، گوشی های هوشمند و برنامه های کاربردی موبایل را احساس نکنند، با آن کنار نمی آیند. در ادامه برخی آمارهای کلیدی از گزارش E marketer را می توانید ملاحظه کنید:

 

85 درصد از Boomer Babyها تلفن همراه دارند که البته اکثر گوشی های شان از نوع ابتدایی بوده و ویژگی پیشرفته ای ندارد.

 

55 درصد از افراد این نسل تلفن همراه را یک ضرورت می دانند.

 

6/19 درصد از Boomerها کاربر گوشی های صفحه لمسی هستند.

 

1/21 درصد از Boomerها کاربر گوشی های هوشمند هستند.

 

افراد جوان تر (45 تا 54 سال) بیشتر از افراد مسن این نسل به داشتن گوشی های هوشمند و صفحه لمسی علاقه دارند.

 

همه چیز در حال تغییر است

لیسا فیلیپس، تحلیلگر ارشد موسسه eMarketer می گوید: اکنون Boomerها به صورت نامحسوسی در میان کاربران گوی های هوشمند قرار دارند. اما از آنجا که همه چیزها در حال تغییر است، میزان علاقه این قشر از جامعه نیز به دستگاه های هوشمند به طور حتم بیش تر خواهد شد. فیلیپس به این نکته اشاره می کند که رواج گوشی های هوشمند در بازارهای همراه روز به روز در حال افزایش است و همین امر می تواند سبب گرایش Boomerها به دستگاه های هوشمند شود. به علاوه وضعیت دشوار اقتصادی باعث شده تا افراد بازنشسته این گروه به فکر راه انداختن کسب و کاری جدید باشند و به این منظور می توانند از گوشی های مبتنی بر کسب و کار و هوشمند استفاده کنند.

بومرها و اینترنت موبایلی

البته باید گفت که قیمت این نوع گوشی ها تا حدودی برای این قشر جامعه زیاد بوده و می توان امیدوار بود که با طرح های کاهش قیمت از سوی اپراتورهای موبایل تعداد بیشتری از Boomerها، به کاربران هوشمند و اینترنت موبایلی بپیوندند.

 

منبع: New York Times

ترجمه: صدف اشتری

تنظیم برای تبیان: فاطمه مجدآبادی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین