تبیان، دستیار زندگی
سرزمین مجازی ، فضایی است ، امن ، ساده و مفید که جهت دسترسی و تبادل اطلاعات فرزندان عزیز در گوشه گوشه ایران زمین طراحی و پیاده سازی شده است. ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

درباره سرزمین مجازی کودکان

سرزمین مجازی ، فضایی است ، امن ، ساده و مفید جهت دسترسی و تبادل اطلاعات فرزندان عزیز در گوشه گوشه ایران زمین طراحی و پیاده سازی شده است. در این سرزمین کلیه اطلاعات متشکل از آدرس وب سایت ها ، تصاویر ، فیلم و کارتون و اطلاعات مورد نیاز کودکان و نوجوانان زیر 14سال براساس رده بندی سنی مشخص ، معرفی خواهد شد.

فرزندان در چهار گروه سنی تقسیم بندی شده و ارائه خواهد شد:

سمکا

رده سنی نو نهال -  زیر 6 سال ( مطالب مناسب خردسال ویژه والدین)

رده سنی خردسال -  6 تا 9 سال

رده سنی کودک  -  9 تا 12سال

رده سنی نوجوان -  12 تا 14 سال

در این بستر والدین و مربیان نیز می توانند در کنار فرزند خود به تعاملات سازنده پرداخته و از امکانات ویژه خود استفاده کنند.

کلیه اطلاعات بر اساس رده سنی کاربران دسته بندی و نمایش داده خواهد شد بصورتیکه شما کاربر گرامی با صرف کمترین زمان به بهترین نتیجه لازم خواهید رسید و از سردرگمی در فضای اینترنت رهایی خواهید یافت.

برخی از سرویسهای این شبکه را می توانید در صفحه سرویسهای شبکه ملاحظه کنید.

این شبکه از طریق خطوط تلفن معمولی و بدون نیاز به اینترنت قابل دسترسی می باشد کافیست پس از ثبت نام و تکمیل فرم عضویت کلمه کاربری و رمز عبور خود را دریافت نموده و پس از برقراری ارتباط از مزایای این شبکه استفاده نمایید.

نحوه ثبت نام و عضویت:

با استفاده از منوی عضویت و وارد نمودن مشخصات عمومی و عکس فرزند خود می توانید کد کاربری اختصاصی دریافت نموده و پس از این با خیال راحت به فرزندان خود امکان استفاده از فضای مجازی اینترانت را بدهید.

سرزمین مجازی کودکان ، محصولی از شبکه اختصاصی کودک تبیان است که محیطی امن در فضای مجازی برای فرزندان ایران اسلامی فراهم ساخته تا پس از این استفاده از فناوری اینترنت برای تمامی اعضا خانواده و بدون دغدغه میسر شود.

سرزمین مجازی کودکان محیطی برای رشد خلاقیت و مهارتهای فرزندان

نقاط تحت پوشش:

استفاده از این شبکه در تمامی استان های کشور امکان پذیر می باشد کافیست پس از اتصال به شبکه از طریق شماره تلفنهای هر استان شبکه متصل شوید.

شورای راهبری شبکه:

با توجه به اینکه فعالیت در حوزه کودک نیاز به تخصص و تجربه مفید و سازنده دارد. تمامی برنامه ها و طرحهای شبکه اختصاصی کودک در اتاق فکر و شورای مرکزی راهبری که متشکل از کارشناسان و متخصصان مختلف حوزه کودک می باشد تدوین و نظارت می شود. بر همین اساس کلیه فعالیتها بر پایه رشد همه جانبه فرزندان برنامه ریزی شده است.

چرا شبکه کودک؟

ضرورت استفاده از محیط های مجازی در عصر حاضر برای هیچکس پوشیده نیست و ممنوعیت استفاده از آن منجر به انحراف خواهد شد به انضمام اینکه اکثر فرزندان جهت پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی خود همیشه به دنبال منابع اطلاعاتی بروز ، غنی و در دسترس می باشند. سرزمین مجازی کودکان اولین شبکه اطلاعاتی ویژه کودکان و نوجوانان می باشد که با محیطی سالم و به دور از خطرات فضای مجازی اطلاعات و سرویسهای مناسبی را برای فرزندان ایران اسلامی فراهم نموده است.

تبیان به عنوان پیشرو در حوزه شبکه ملی به عنوان بزرگترین پایگاه اطلاع رسانی کشور و با دارا بودن بزرگترین مرکز داده های اینترنتی خاورمیانه شبکه کودک را به عنوان هدیه ای ارزنده به خانواده های عزیز ایران اسلامی پیش کش می کند.