وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ایام عید بسح که بر هموطنان یهودی مبارک باشد، زمینه‌های انتفاضه جدیدی را در فلسطین فراهم نموده است ملت ایران از نیروهای مقاومت فلسطین، حماس و جهاد و سایر گروه‌ها در این مجاهدت ارزشمند حمایت می‌کند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همکاری مجلس با دولت بر سر یارانه ها

مجلس

رئیس مجلس با اشاره به سخنان رهبر انقلاب، گفت: بیانات معظم‌له در همکاری قوا با یکدیگر و مدد رسانی قوه مقننه به دولت، راهگشا و قطعاً مجلس این سفارش را در مسیر اجرای قانون مد نظر قرار خواهد داد و همراهی صمیمانه با دولت خواهد داشت.

به گزارش فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه در اولین روز کاری مجلس در سال 89 و در آغاز صحن علنی، ضمن تبریک آغاز سال جدید، آرزوی سالی فروزان و سرشار از معنویت و فعالیت پر ثمر برای همگان و عزتمندی برای ایران کرد. وی همچنین گفت:

* لازم می‌دانم از همه دستگاه‌هایی که در ایام تعطیلات نوروز در خدمت به ملت فعالیت شبانه روزی کردند، تشکر کنم. نظیر نیروی انتظامی و پلیس راه و بسیج و سپاه و نیروهای نظامی، وزارت بهداشت، هلال احمر و سایر بخش‌های خدماتی کشور و صدا و سیما تشکر نمایم و از اینکه مردم عزیز کشورمان در مجموعه به مقررات راهنمایی و رانندگی در ایام سفرهای نوروزی توجه بیشتری کردند و از این جهت به آرامش روانی جامعه مدد رساندند، سپاسگذاری می‌کنم به امید روزی که این فرهنگ قانون مداری در همه شئون جامعه امر مسلمی شود.

* در روزهای آغازین سال 89 عزیزان ما در وزارت اطلاعات توانستند با اقدام شجاعانه و حرفه‌ای، جناب آقای عطارزاده، دیپلمات در بند ما در کشور پاکستان را از دست گروگانگیران نجات دهند، کار دوستان امنیتی انصافا ارزشمند و قابل تقدیر است. اما انتظار ما این است که دولت پاکستان با جدیت به این گونه مسائل در خاک خود پایان دهد و افراد شروری که گاه در قیافه جند الشیطان ظاهر می‌شوند و دست به ترور می‌‍‌زنند و گاه به صورت گروه‌های گروگانگیر ظهور می‌یابند برخورد جدی نمایند.

در روزهای آغازین سال 89 عزیزان ما در وزارت اطلاعات توانستند با اقدام شجاعانه و حرفه‌ای، جناب آقای عطارزاده، دیپلمات در بند ما در کشور پاکستان را از دست گروگانگیران نجات دهند،

* رهبر فرزانه انقلاب بر این نکته سفارش کردند که آسان گیری در واردات اعم از مصنوعات و تولیدات کشاورزی پرهیز شود. این راهبردی اساسی برای استقلال کشور است ایشان بهبود کیفیت محصولات را امر لازمی دانستند که به طور جد از طرق مختلف باید مراقبت شود و امیدواریم وزارتخانه‌های ذیربط در تحقق این نظر سعی دقیق نمایند، مجلس شورای اسلامی توصیه خیرخواهانه را ارج می‌نهد و پیش قدم در بازنگری و ساماندهی این امر خواهد بود.

* سخنان رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس پیرامون اهمیت طرح هدفمند سازی یارانه‌ها که تأثیر در اصلاح الگوی مصرف نیز دارد، رافع دغدغه‌ها و خاتمه دهنده به بحث‌های مطروح در کشور بود و امیدواریم تاکید ایشان در اجرای قانون به همه مسئولان کشور به عنوان پایه اصلی حرکت دهه پیشرفت و عدالت مد نظر قرار گیرد.

* در سال گذشته بارها رهبر انقلاب در مسائل مختلف همگان را به رعایت قانون توصیه کردند و روشن است که توسعه بدون قانون امری پایدار نخواهد بود و عدالت بی‌قانون امری خود متناقض و مهمل و در واقع بیداد خواهد بود. در همین نظرات معظم‌له در همکاری قوا با یکدیگر و مدد رسانی قوه مقننه به دولت محترم، راهگشا و قطعاً مجلس شورای اسلامی این سفارش را در مسیر اجرای قانون مد نظر قرار خواهد داد و همراهی صمیمانه با دولت خواهد داشت و در موقع خود منتظر اصلاحات و نظرات و استدلال‌های اصلاحی دولت است.

* نامگذاری سال 89 به همت و کار مضاعف فرصت مغتنمی است که همه دستگاه‌ها به بررسی همه ظرفیت‌ها و استعدادهای خود بپردازند و چگونگی بالفعل نمودن آنها را در حرکت سالانه مورد بررسی قرار دهند بالا بردن بهره وری یکی از اولویت‌ها مهم در توسعه کشور است و در سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله نیز مد نظر قرار گرفته است که امیدواریم با این شعار ارزشمند امسال فرصت گامی بلند برای همگان به خصوص حکمرانان و صاحبان حرف و تولید کنندگان و نخبگان فراهم شود.

* در ارزیابی برنامه چهارم مکشوف می‌شود که کاستی در تحقق اهداف برنامه باید با تلاش و کار مضاعف در برنامه پنجم جبران شود. اگر رشد 8.9 دهم درصدی برای حصول به سند چشم انداز بیست ساله در برنامه چهارم محقق نشد مبنای آن ترمیم رشد توسعه با کار مضاعف در برنامه پنجم خواهد بود و این امر امکان پذیر است به شرط اینکه با واقع بینی مسیر توسعه مورد ارزیابی علمی قرار گیرد و از همه استعدادها به درستی استفاده شود و فرهنگ کار و تلاش و آبادانی به هیچ وجه تحت الشعاع منازعات کم خاصیت سیاستی قرار نگیرد یعنی برای وحدت حرکت همه نیروهای خلاق انقلابی اهمیت درجه یک قائل شویم که در بین قوا یا درون هر قوه و چه در بین نخبگان سیاسی، طبعاً دنباله این موج فکری رفتار صمیمانه و همدلانه بین قوا خواهد بود.

* حوادث چند وجهی در فلسطین اشغالی نشانگر طراحی جدید رژیم صهیونیستی و پدر خوانده آن ایالات متحده آمریکا است و گسترش بی‌رویه اماکن ساخته شده صهیونیستی در اطراف مسجدالاقصی و تخریب بناها و آثار تاریخی اسلامی در یک ماه اخیر، همراه با بی‌وزنی سران کشورهای عربی و اسلامی، رژیم اسرائیل را به قلمرو گستاخی جدید وارد کرد و آن تهاجم ناجوانمردانه به زیربناهای نوار غزه بود.

تعجب‌آور است که چگونه برخی از کشورهای عربی که تا این حد دم از غروبت و اسلامیت می‌زنند نسبت به توهین آشکار به مراکز اسلامی و ملت مظلوم عرب فلسطین باز هم دنبال طرح‌های سازش با عقب‌نشینی بیشتر هستند؛ همه گستاخی‌های اخیر معلول همین طرح‌های پوشالی سازش بوده است. امروز وزن این طرح‌ها کاملا روشن شده است لذا باید به داد ملت مظلوم فلسطین رسید و از همه ظرفیت‌ها برای صیانت از مراکز تاریخی اسلامی خود بهره جست.

* هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در روزهای نخست سال 89 در نشست سالانه بین المجالس از مظلومیت مردم مظلوم فلسطین دفاع نمود و همچنین تلاش شد در رایزنی با رؤسای مجالس کشورهای اسلامی کمیته‌ اجرایی بین المجالس اسلامی در ترکیه به زودی تشکیل شود.

 ایام عید بسح که بر هموطنان یهودی مبارک باشد، زمینه‌های انتفاضه جدیدی را در فلسطین فراهم نموده است ملت ایران از نیروهای مقاومت فلسطین، حماس و جهاد و سایر گروه‌ها در این مجاهدت ارزشمند حمایت می‌کند

* به نظر می‌رسد ایام عید بسح که بر هموطنان یهودی مبارک باشد، زمینه‌های انتفاضه جدیدی را در فلسطین فراهم نموده است ملت ایران از نیروهای مقاومت فلسطین، حماس و جهاد و سایر گروه‌ها در این مجاهدت ارزشمند حمایت می‌کند و مجلس شورای اسلامی نیز از سازمان ملل و یونسکو و همه مجالس کشورهای اسلامی می‌خواهد که در دفاع از میراث کشورهای اسلامی و ملت مظلوم فلسطین دچار عقب افتادگی نشوند و به وظیفه بین‌المللی و اسلامی خود عمل کنند.

* وی در خاتمه به برنامه‌های مجلس در سال جدید که از سوی رهبر انقلاب به نام سال "همت مضاعف، کار مضاعف " نامگذاری شده است اشاره و تصریح کرد: هیئت رئیسه مجلس در جهت شعار سال در حوزه کار داخلی مجالس تمهیداتی را در نظر دارد از جمله فعال شدن کمیسیون‌ها که مغز متفکر مجلس هستند و افزایش جلسات آنان و بالا بردن کار در کمیسیون‌ها و جلسه علنی که با اصلاح مجدد آئین‌نامه محقق خواهد شد و انشاالله این مسائل متعاقباً اعلام خواهد شد.

تنظیم:س.آقازاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین