وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
امروزه شیعه شناسی دارای اهمیت زیادی در میان اندیشمندان دنیا می‌باشد، از همین رو طلاب برای حضور در چنین دوره‌هایی، ابراز علاقه می‌کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اهمیت شیعه‌شناسی در بین اندیشمندان دنیا
حجت‌الاسلام والمسلمین داعی‌نژاد

امروزه شیعه شناسی دارای اهمیت زیادی در میان اندیشمندان دنیا می‌باشد، از همین رو طلاب برای حضور در چنین دوره‌هایی، ابراز علاقه می‌کنند.  

حجت‌الاسلام والمسلمین داعی‌نژاد در گفتگو با مرکز خبر حوزه با اشاره به فعالیت‌های سال گذشته این مرکز اظهار کرد: سال گذشته دومین دوره پذیرش دانش‌پژوه بود و با توجه به ثبت‌نام حدود 180 نفر، پس از آزمون و مصاحبه حضوری، 33 دانش‌پژوه پذیرفته شده و در این مرکز در حال تحصیل هستند.

مدیر مرکز تخصصی شیعه‌شناسی اذعان کرد: با  توجه به این که این مرکز آموزشی نوپا می‌باشد،‌ در حال حاضر، واحد آموزش آن فعال است؛ و هم‌چنین کتابخانه خدمات اینترنتی برای پژوهشگران تهیه نموده است.

وی با بیان اینکه در مهر ماه89، سال تحصیلی جدید را آغاز خواهیم کرد، گفت: با توجه به مزین شدن امسال به سال همت مضاعف و کار مضاعف، امید است که در این راستا بتوانیم در پژوهش و خدمات پژوهشی هم امکانات بهتری را فراهم کنیم و نشریه‌ای درباره مسائل شیعه شناسی، با همراهی دانش‌پژوهان و اساتید منتشر سازیم.

مدیر مرکز شیعه‌شناسی اضافه کرد: دانش‌پژوهان موظفند هم‌زمان با تحصیل در مسائل مختلف درسی پژوهش‌ کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین داعی‌نژاد همچنین ابزار امیدواری کرد که در سال‌های آتی از  این مرکز استادان و پژوهشگران برجسته‌ای در این رشته وارد جامعه شوند.

وی افزود: این مرکز از مراکزی است که در سطوح 3 و 4، هم رشته‌ها و هم سرفصل‌های آن مصوب شده است.

مدیر مرکز تخصصی شیعه‌شناسی خاطرنشان کرد: نام‌نویسی برای شرکت در آزمون ورودی این مرکز، از 17 فروردین به مدت یک ماه آغاز می‌شود‌ و آزمون مربوطه نیز در اواخر اردبیهشت برگزار می‌شود.

وی یادآور گردید: مرکز تخصصی شیعه‌شناسی در آزمون کتبی، بیش‌تر از ظرفیت داوطلب می‌پذیرد که از میان آنان بر اساس ظرفیت، دانش‌پژوه می‌پذیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین داعی‌نژاد در پایان خاطرنشان ساخت: حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی بر فعالیت‌های مرکز تخصصی شیعه‌شناسی نظارت عالی دارند.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین