سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
. آتیلا پسیانی كه سال گذشته را بیشتر در حوزه قلم زدن و نویسندگی و همچنین بازیگری سپری كرد، این بار برخلاف گذشته‌های دور و نزدیك با انتخاب سالن 579 نفری تئاترشهر، بسیاری از نگاه‌ها را به سوی خود خوانده است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آتیلا پسیانی با بوبوسی به صحنه می رود

از چهارشنبه این هفته با اجراهای جدید در تهران، فصل تازه و متفاوت تئاتری آغاز می‌شود.

آتیلا پسیانی

علاقه‌مندان به تئاتر در حالی از چهارشنبه به تئاتر شهر خواهند رفت كه در مطرح‌ترین آثار شاهد هنرنمایی هنرمندانی سرشناس و فعالیت آنها برای آغازی دیگر خواهند بود. آتیلا پسیانی كه سال گذشته را بیشتر در حوزه قلم زدن و نویسندگی و همچنین بازیگری سپری كرد، این بار برخلاف گذشته‌های دور و نزدیك با انتخاب سالن 579 نفری تئاترشهر، بسیاری از نگاه‌ها را به سوی خود خوانده است.

 

پسیانی كه شب‌های اخیر با ایفای نقشی محكم و جاندار در سریال «چاردیواری» یكی از بهترین بازی‌های سریال‌های نوروزی را رقم زد، این بار به كار در حرفه و تخصص خود یعنی كارگردانی تئاتر بازگشته است.

 

«پرفسور بوبوسی» نوشته الكسی فایكو متنی است كه قرار است توسط وی در ساعت 20 به روی صحنه رود. هانیه توسلی، رضا كیانیان، بابك حمیدیان، لیلی رشیدی، ستاره پسیانی و مهدی بجستانی در این نمایش بازی خواهند كرد.

 آتیلا پسیانی كه سال گذشته را بیشتر در حوزه قلم زدن و نویسندگی و همچنین بازیگری سپری كرد، این بار برخلاف گذشته‌های دور و نزدیك با انتخاب سالن 579 نفری تئاترشهر، بسیاری از نگاه‌ها را به سوی خود خوانده است

استفاده از چهره‌های شناخته شده تصویری یكی از بحث‌ها و زمزمه‌های روزهای اخیر است كه یكی از كارگردانان تئاتر تجربه‌گرای ایران را به جریان تئاتر تزئینی و گیشه‌گرا نزدیك می‌كند. پیش از این بسیاری از چهره‌های شناخته شده تئاتری كه بعدها در تلویزیون و سینما فعالیت خود را ادامه دادند، به سالن اصلی تئاترشهر آمده‌اند. این مسئله از یك سو بر اقتصاد تئاتر تهران تأثیرگذار بود و از سوی دیگر باعث آشتی مخاطبان عام با تئاترهای جدی شده است.

 

از سوی دیگر مسعود دلخواه از كارگردانان حوزه تئاتر دانشگاهی ایران نیز با نمایش «خدا در آلتونا حرف می‌زند» به تئاترشهر خواهد آمد. این نمایش برخلاف كار آتیلا پسیانی با ایفای نقش بازیگران كنونی تئاتر به صحنه خواهد آمد. محبوبه بیات، كاظم بلوچی، بهزاد فراهانی و محمد ابراهیمیان از جمله بازیگران این كار هستند.

 

از سوی دیگر نمایش دكتر فرانكشتاین محصول ایتالیا در تالار چهارسو، مكبث به كارگردانی رضا ثروتی (تالار سایه) و «11:11» از ركسانا بهرام (كارگاه نمایش) بر گرمای تئاترشهر خواهند افزود.

خواب‌های خاموشی كار كاظم لیامی در تالار مولوی، فاصله تاریك ستاره‌ها، ایثار ابومحبوب (تالار مولوی)، شبی از شب‌های تهران مسافری، علی شمس (اداره تئاتر) و به خاطر یك مشت روبل، حسن معجونی و مكاشفه در باب یك مهمانی خاموش، رضا حداد در تماشاخانه ایرانشهر بر حضور تماشاگران از تئاترهای تهران می‌افزایند.


تنظیم بر ای تبیان محمد نبوی

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین