وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بالاخره معاون وزیر جواب داد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بالاخره معاون وزیر جواب داد

 مناظره جنجالی سجادپور، کاهانی و روئین‌تن

سجادپور: «تسویه حساب» از ابتدا به شرط محدودیت سنی مجوز نمایش گرفت .

مدیر كل اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد با اشاره به این كه «تسویه حساب» به شرط محدودیت سنی مجوز نمایش گرفت،‌ گفت: بیشتر سینماها این قضیه را رعایت كرده‌اند و مابقی سالن‌ها از دیروز تابلوهای توصیه به مناسب نبودن این فیلم برای زیر 13 ساله‌ها را در معرض دید قرار داده‌اند.

سیدعلیرضا سجادپور در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره حواشی به وجود آمده پیرامون اكران عمومی فیلم سینمایی «تسویه حساب» ساخته تهمینه میلانی در نوروز 89 به اظهارنظر پرداخت.

وی با اشاره به شرط اولیه برای نمایش عمومی این فیلم گفت: فیلم «تسویه حساب» از ابتدا به شرط نمایش با محدودیت سنی مجوز نمایش گرفت و از ابتدا، هم به صاحبان فیلم و هم به توزیع كنندگان این اطلاعیه ابلاغ شده بود. سجادپور گفت: خبر دارم كه چند سینما از تهران و شهرستان‌‌ها تابلوی عدم نمایش برای زیر 13 ساله‌ها را نصب نكرده‌اند.

 

البته ما این كار را اجبار نمی‌كنیم و هیچ صاحب سینمایی هم تا به حال مانع ورود افراد نبوده اما ما با پخش‌كننده فیلم تماس گرفتیم و گفتیم باید تابلوهای مذكور در منظر دید مخاطبان باشند و این تابلوی هشداردهنده جهت توصیه به زیر 13 ساله‌ها، باید در جای مشخصی نصب شود.

مدیر كل اداره نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی و سمعی بصری وزارت ارشاد گفت: من در هفته اخیر این قضیه را به اشكال مختلف چك كرده‌ام. مثلا وقتی با سینماهای مختلف نمایش دهنده «تسویه حساب» تماس گرفتم، متوجه شدم كه در پیغامگیر تلفنی این سینماها، در كنار اعلام سانس‌های فیلم، این توصیه انجام شده است و كلیه سینماهای حوزه هنری این كار را انجام داده‌اند و البته برخی از سینماها هم این كار را انجام نداده‌اند.

تسویه حساب

سجادپور در ادامه به فارس گفت:‌ این برچسب‌گذاری كه در همه كشورهای صاحب صنعت سینما رایج است، برای اولین بار به این صورت جدی برای اعمال محدودیت سنی اجرایی شده است و ما سعی می‌كنیم برای نوبت‌های بعدی و فیلم‌هایی كه در آینده قطعا تحت محدودیت سنی اكران خواهند شد،‌ از این تجربه استفاده كنیم و توزیع‌كنندگان تضمین كافی به ما بدهند كه آن تابلوها برای مخاطبان قابل رویت باشند.

 وی درباره تكلیف مخاطبان در سالن‌هایی كه مرتكب تخلف شده‌اند، گفت: با پیگیری‌هایی كه طی روزهای گذشته كرده‌ایم تعدادی از سالن‌ها كه این كار را به شكل مطلوب انجام نداده‌ بودند، از دیروز این تابلوها را در مكان مناسب در معرض دید افراد قرار داده‌اند تا مخاطب زیر 13 سال بداند كه این فیلم برای آنها مناسب تشخیص داده نشده است. وی درباره اظهار بی‌اطلاعی صاحبان این فیلم از این قضیه، گفت:‌ من نمی‌دانم چطور آنها از این قضیه خبر ندارند و البته چیزی رسما در این زمینه نشنیده‌ام.

 

مطالب مرتبط:

جناب وزیر حاضرید پسر و دختر خود را به سینماببرید؟

 

 

 

تنظیم برای تبیان : مسعود عجمی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین