تبیان، دستیار زندگی
موفق بودن به طور صرف یک تئوری یا نظریه نیست بلکه باید در اعمال و رفتار های ما نمود عینی پیدا کند . همچنین موفقیت با یک گزینه خاص در ارتباط نیست بلکه به زمینه های گوناگونی مرتبط می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راز سبز زندگانی

زندگی سبز

واژه موفقیت برای همه ما آشنا و پر کاربرد است . شاید روزانه بارها و بارها با این واژه سر و کار داشته باشیم و آن را به کار ببریم . و شاید اکثر ما آن را به عنوان یک آرزوی دیرینه همواره در ذهن مرور کنیم و در صدد باشیم تا اسباب و وسایل آن را فراهم کنیم. براستی انسان موفق دارای چه ویژگی هایی است و چه مهارت هایی می تواند به ما در موفقیت بیشتر کمک کند؟ موفق بودن به طور صرف یک تئوری یا نظریه نیست بلکه باید در اعمال و رفتار های ما نمود عینی پیدا کند . همچنین موفقیت با یک گزینه خاص در ارتباط نیست بلکه به زمینه های گوناگونی مرتبط می شود. لذا سعی داریم راه هایی را برای کسب پیروزی و موفقیت بیشتر در زندگی به شما ارائه نماییم و الگوهایی مناسب از شیوه های عملی موفقیت آمیز در زندگی انسان های موفق را بیان کنیم.

1 منتظر قسمت و سرنوشت و شانس نمی‌مانند تا آینده‌شان را رقم بزند. آنها بر این باورند که با تعهد و تلاش و فعالیت، بهترین زندگی را برای خودشان می‌سازند.

2 وقتی بیشتر مردم کاری نمی‌کنند؛ آنها مشغول فعالیت هستند. آنها قبل از اینکه مجبور به کاری بشوند، عمل می‌کنند.

3 بیشتر از افراد معمولی روی احساسات‌شان کنترل دارند. آنها همان احساساتی را دارند که ما داریم ولی هیچ‌گاه برده احساسات‌شان نمی‌شوند.

4 ارتباط‌گرهای خوبی هستند و روی رابطه‌ها کار می‌کنند.

برگ زرد

5 برای زندگی‌شان برنامه دارند و سعی می‌کنند برنامه‌شان را عملی کنند. زندگی آنها از کارهای برنامه‌ریزی نشده و نتایج اتفاقی عاری است.

6 در زمانی که بیشتر مردم به هر قیمتی می‌خواهند از رنج کشیدن و بودن در شرایط سخت اجتناب کنند، افراد موفق قدر و ارزش کار کردن و بودن در شرایط سخت را می‌فهمند.

7 ارزش‌های زندگی‌شان معلوم است و زندگی‌شان را روی همان ارزش‌ها بنا می‌کنند.

8 تعادل دارند. وقتی از لحاظ مالی موفق هستند، می‌دانند که پول و موفقیت مترادف نیستند. آنها می‌دانند افرادی که فقط از نظر مالی در سطح مطلوبی قرار دارند، موفق نیستند. این در حالی است که خیلی‌ها خیال می‌کنند پول همان موفقیت است. ولی آنها دریافته‌اند که پول هم مثل بقیه چیزها یک وسیله است برای دستیابی به موفقیت.

9 اهمیت کنترل داشتن روی خود را درک کرده‌اند. آنها قوی هستند و از اینکه راهی را می‌روند که کمتر کسی می‌تواند برود، شاد می‌شوند.

آدم های موفق انعطاف‌پذیر هستند و تغییر را غنیمت می‌شمارند. وقتی وضعیتی پیش می‌آید که عادت‌ها و آسایش روزمره‌شان را بر هم می‌زند از آن استقبال می‌کنند و با آغوش باز وضعیت جدید و ناشناس را می‌پذیرند.

10 از خودشان مطمئن هستند و به احساسات ناشی از اینکه کجا زندگی می‌کنند و چه دارند و چه طور به نظر می‌رسند، توجهی ندارند.

11 دست و دل باز و مهربان هستند و از اینکه به دیگران کمک می‌کنند تا به خواسته‌هایشان برسند خوشحال می‌شوند.

12 متواضع هستند و اشتباهات‌شان را با خوشحالی می‌پذیرند و به راحتی عذرخواهی می‌کنند. آنها از توانایی‌هایشان خاطر جمع هستند ولی به آن مغرور نمی‌شوند. آنها خوشحال می‌شوند که از دیگران بیاموزند و از اینکه به دیگران کمک می‌کنند تا آنها خوب به نظر برسند بیشتر از کسب افتخارات شخصی‌شان لذت می‌برند.

13 انعطاف‌پذیر هستند و تغییر را غنیمت می‌شمارند. وقتی وضعیتی پیش می‌آید که عادت‌ها و آسایش روزمره‌شان را بر هم می‌زند از آن استقبال می‌کنند و با آغوش باز وضعیت جدید و ناشناس را می‌پذیرند.

14 همیشه سلامت جسمانی خود‌شان را در وضعیت مطلوبی نگه می‌دارند و می‌دانند که بدنشان خانه‌ای است که در آن زندگی می‌کنند و به همین خاطر، سلامت جسمانی برای آنها خیلی مهم است.

15 موتور بزرگ و پرقدرتی دارند. سخت کار می‌کنند و تنبلی نمی‌کنند.

16 همیشه منتظر بازتاب کارهایشان هستند.

17 با افراد بدذات و غیرموجه نشست و برخاست نمی‌کنند.

18 وقت‌شان و انرژی‌شان را روی وضعیت‌هایی که از کنترل‌شان خارج‌ است صرف نمی‌کنند.

19کلید خاموش روشن دارند. می‌دانند چگونه استراحت کنند و ریلکس شوند. از زندگی‌شان لذت می‌برند و سرگرم می‌شوند.

20 آموخته‌هایشان را تمرین می‌کنند. درباره تئوری‌های عجیب و غریب خیالبافی نمی‌کنند بلکه واقع‌بینانه زندگی می‌کنند.

سلامت همراه با اضافات

تنظیم برای تبیان: کهتری

اگر می خواهید با داشتن فرزندانی موفق خوشبخت باشید کتاب "خانواده خوشبخت فرزند موفق " را موجود در فروشگاه اینترنتی تبیان مطالعه نمایید .

مقالات مرتبط

ببخشید تا آرام شوید

خانه تکانی ذهنی

رمز صندوقچه موفقیت

اینگونه موفقیت را رقم بزنید

موفقیت یک رویا نیست

آب تنی در حوضچه اکنون

حضور در مدرسه زندگی

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.