تبیان، دستیار زندگی
مسافرت‌ها و تفریحات نباید موجب غفلت شود و به جای اینکه انسان خدا را عبادت کند در معصیت بیفتد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آداب اسلامی را زنده کنیم تا جاهلیت دوباره بازگردانده نشود
آیت الله صافی

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی با بیان این که دشمنان در تلاش هستند با ابزار مختلف مردم را از مسیر خود دور می‌کنند تا هویت اسلامی ودینی آنها ضعیف شود، اظهار داشت: باید آداب اسلامی را زنده و ترویج کنیم تا جاهلیت دوباره به میان مسلمانان بازگردانده نشود.

مسافرت‌ها و تفریحات نباید موجب غفلت شود و به جای اینکه انسان خدا را عبادت کند در معصیت بیفتد.

به گزارش  خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید دیروز در آغاز درس خارج خود در سال جدید با بیان اینکه باید بازدید از آثار باستانی موجب عبرت شود، گفت: دشمنان با وسایل و ابزار مختلف مردم را از مسیر خود دور می‌کنند تا هویت اسلامی ودینی آنها ضعیف شود.

وی افزود: باید آداب اسلامی را زنده و ترویج کنیم تا جاهلیت دوباره به میان مسلمانان بازگردانده نشود.

حضرت آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با اشاره به سفرهای ایام تعطیلات، خاطرنشان کرد: باید این سفرها و گردش‌ها برای انسان درس باشد و فکر و شعور انسان را تعالی ببخشد.

این مرجع تقلید بیان داشت: مسافرت‌ها و تفریحات نباید موجب غفلت شود و به جای اینکه انسان خدا را عبادت کند در معصیت بیفتد.

وی با بیان اینکه همه مطالب در اسلام، قرآن و در خانه محمد و آل او است، خاطرنشان کرد: قبل از اسلام تمام عالم را جاهلیت گرفته بود و پیامبر تنها جاهلیت را در میان عرب از بین نبرد، بلکه با گسترش اسلام در همه سرزمین‌ها جاهلیت از بین بردند.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به اختلاف شب و روز گفت: دنیا و گردش آن از آیات و نشانه‌های الهی است و این برای کسانی که اهل‌ بصیرت و بینش باشد، عبرت است.

براساس گزارش مرکز خبر حوزه، وی افزود: گردش شب و روز باید انسان را به یاد خدا بیندازد و بر معرفت انسان نسبت به خدای متعال بیفزاید