تبیان، دستیار زندگی
وحید شمسایی کاپیتان تیم فوتسال فولاد ماهان و برترین بازیکن جام باشگاه های آسیا نامش در میان لیست جدید تیم ملی فوتسال دیده نمی شود .......
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شمسایی از تیم ملی خط خورد

بمب خبری در فوتسال

وحید شمسایی

وحید شمسایی کاپیتان تیم فولاد ماهان سپاهان و برترین بازیکن جام باشگاه های آسیا نامش در میان لیست جدید تیم ملی فوتسال دیده نمی شود و این‌طور كه شنیده می‌شود حسین شمس با تفكرات تیمی‌ای كه نتیجه‌اش را هم تا بحال گرفته، به شدت از بازی‌‌های انفرادی شمسایی در جام باشگاه‌ها شاكی است و تاكید كرده وی را اینگونه هرگز نخواهد پذیرفت.

اینكه چطور یك‌دفعه پس از اعلام لیست، سرمربی تیم‌ملی علیه چنین موردی موضع گرفته را این منبع آگاه توضیح می‌دهد: «سرمربی تیم‌ملی پس از اظهارنظری عادی كه در مورد عنوان برترین بازیكن جام داشته و برخی دیگر از ماهانی‌ها را شایسته‌تر برای این عنوان دانسته تصور نمی‌كرده بازیكن بزرگ تیمش چنین در مقام پاسخگویی برآمده و در مصاحبه‌ای سرمربی تیم‌ملی را با لفظ فرد بخواند.» شمس كه اخلاق را همیشه در كنار بعد فنی می‌خواهد اعتقاد دارد شمسایی به‌رغم گل‌های زیادی كه در جام باشگاه‌های آسیا زده، جایی در كارهای گروهی تیم‌ملی ندارد. به گفته این منبع نظر سرمربی تیم‌ملی این است كه وحید با مصاحبه اخیر خود در مقام بازیكن مقابل سرمربی‌اش پا را از گلیم بیشتر دراز كرده كه مغایر با رسم استاد و شاگردی است!

این به معنای شروع دوباره جنگ شمس و شمسایی است كه نوستالژی ابتدای اولین حضور سرمربی تیم‌ملی در كمپ تیم‌های ملی است. قطعا كسی فراموش نكرده آن روز شمس برای مدت‌ها باارزش‌ترین مهره تیمش را كنار گذاشت و با اطمینان به تصمیمی كه نتیجه‌اش یك بازیكن در خدمت تیم بود، هزار تماس واسطه‌ها را برای بازگرداندن او رد كرد اما واسطه‌ها برای حل رخداد جدید نیز بیكار ننشسته‌اند. خبر تكمیلی از وساطت‌ها این است كه تلاش مسوولان ماهان برای خواباندن غائله هنوز به جایی نرسیده و سرمربی تیم‌ملی تاكید كرده اگر در مقام مدیرفنی، تكروی‌های وحید را تحمل كرده فقط بخاطر نوع تفكرات مربی جوان ماهان بوده است. گفته می‌شود شمس از تحمل دیدن بازی‌های انفرادی شمسایی در جام باشگاه‌ها با عنوان تحمل استخوانی در گلو در طول جام باشگاه‌های آسیا نام برده است.

شمس سرمربی تیم ملی فوتسال

شمس: جانشین شمسایی انتخاب شده است

سرمربی تیم ملی فوتسال از انتخاب سه بازیکن برای جانشینی وحید شمسایی در این تیم یاد کرد و گفت: شمسایی باید به عنوان یک سرباز در خدمت تیم ملی باشد.

حسین شمس در گفتگو با مهر، ضمن بیان این مطلب افزود: ما وحید شمسایی را به اردوی تیم ملی فوتسال دعوت کرده‌ایم اما او گفته تا زمانی که حسین شمس در تیم ملی هست، من در اردوی این تیم حضور پیدا نمی‌کنم. این میل خود شمسایی است که در اردوی تیم ملی شرکت کند یا خیر. ما در روز هفتم فروردین مانند تمامی بازیکنان منتظر شمسایی هم هستیم، حال تصمیم با اوست، خواست می‎آید، نخواست هم بازیکن دیگری جایگزین او خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه وحید شمسایی در تیم ملی باید تفکراتی متفاوت با آنچه در تیم فوتسال فولادماهان داشته است، به اجرا درآورد، افزود: شمسایی نباید فقط دربیل بزند و پاس ندهد. او اگر تفکراتش را عوض کرد، ما در خدمتش خواهیم بود در غیر این صورت چون جانشین او را هم انتخاب کرده‌ایم دیگر نیازی به این بازیکن نداریم.

سرمربی تیم ملی فوتسال در خصوص اظهارنظر خود که برخی از بازیکنان حاضر در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا را شایسته‎تر از شمسایی برای تصاحب عنوان بهترین بازیکن این رقابت‎ها خوانده بود، گفت: مگر من به عنوان مربی تیم ملی حق ندارم بگویم کدام بازیکن بهتر است؟! من حق دارم نظرم را بگویم به یک بازیکن ارتباط ندارد که در مورد حرف‎های من اظهارنظر کند و روی حرف مربی‎اش حرف بزند!

وحید شمسایی

وی افزود: من چون به آقای فردوسی‎پور قول دادم از گناه شمسایی بگذرم، فعلا از گناه او گذشتم. تا روز هفتم فروردین، اگر شمسایی آمد به عنوان یک بازیکن و سرباز نه به عنوان یک مدعی و کسی که به تیم ملی افتخار می‎دهد، او را می‎پذیرم در غیر این صورت سه بازیکن دیگر داریم یکی از دیگری بهتر و جوانتر که به راحتی جای شمسایی را پر می‎کنند و جای نگرانی نیست.

مدیرفنی تیم فوتسال فولادماهان سپاهان تاکید کرد: به عنوان مدیرفنی در تیم فوتسال فولادماهان فعالیت می‎کردم و در این مجموعه فقط با مدیرعامل و هیئت مدیره طرف بودم و تمام مسئولیت‎های فنی تیم با من بود. مربیان تیم نیز از جمله آقای افضلی با من طرف بودند و مدیران باشگاه از ایشان توضیح نمی‎خواستند. تمام مسئولیت فنی تیم با من بود و مربیان و بازیکنان از نظر فنی زیر نظر من بودند. در عدم نتیجه‎گیری هم من باید پاسخگو می بودم.

برخی‌ها می‎خواهند پیروزی تیم فوتسال فولادماهان سپاهان در جام باشگاه‎های آسیا را به نام خود تمام کنند، شمس با طرح این موضوع افزود: در قراردادی که بنده با هیئت مدیره باشگاه فولاد ماهان منعقد کرده بودم، کلیه تصمیمات فنی تیم با من بود و حتی یکبار در ناکامی‎ها و تساوی‎ها از آقای افضلی توضیح نخواستند. من همیشه پاسخگو بودم و مشکلات را برطرف می‎کردم.

وی در خاتمه تصریح کرد: باعث قهرمانی تیم فوتسال فولادماهان در لیگ برتر و آسیا آن چیزی که مشخص است و همه می‎دانند من بودم و احتیاجی  به این حرف‎ها ندارم. بنده پنج عنوان قهرمانی آسیا را در کارنامه دارم و نیازی به این حرف‎ها ندارم.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری