تبیان، دستیار زندگی
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ویژگی های برجسته حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کرد: البته ممکن است عده ای که دلشان با نظام و انقلاب نیست حرف های بی پایه و اساسی را به زبان بیاورند، اما بحمدلله مقام معظم رهبری با تقوا و فضل علمی و اخلاقی که دارند در هم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دلیلی بر اینکه ولایت شورایی باشد نداریم

آیت الله مومن

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ویژگی های برجسته حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کرد: البته ممکن است عده ای که دلشان با نظام و انقلاب نیست حرف های بی پایه و اساسی را به زبان بیاورند، اما بحمدلله مقام معظم رهبری با تقوا و فضل علمی و اخلاقی که دارند در همه عرصه ها با درایت، تدبیر و شجاعت عمل می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت الله مؤمن عضو مجلس خبرگان رهبری در نشست بررسی مبانی ولایت فقیه، که دوشنبه شب در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، با اشاره به روند تصمیم مجلس خبرگان رهبری بعد از ارتحال امام، در خصوص انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی، ابراز داشت: برای تعیین مقام معظم رهبری، مجلس خبرگان بحث های فراوانی انجام داد و در دو مرحله اقدام به رای گیری از اعضا کرد.

وی تاکید کرد: بعد از بازنگری قانون اساسی برای اینکه مشکل و شبهه ای وجود نداشته باشد، دوباره مجلس خبرگان اقدام به برگزاری اجلاسیه کرد و در این مرتبه نیز تعداد بیشتری از اعضای خبرگان نسبت به رای گیری قبلی، به حضرت آیت الله خامنه ای رای دادند.

این استاد حوزه علمیه قم ابراز داشت: بعد ازظهر روز 14 خرداد سال 68 مجلس خبرگان برای تعیین رهبر جلسه گذاشت و در این جلسه تنها فرمایشی از امام نقل شد مبنی بر اینکه من حضرت آیت الله خامنه ای را صالح می دانم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینک ما سر سوزنی انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به سمت رهبری انقلاب را اشتباه نمی دانیم ابراز داشت: در جلسه دوم خبرگان که به منظور رای گیری برای انتخاب مقام معظم رهبری انجام شد، تعداد بیشتری از اعضا نسبت به جلسه قبل به معظم له رای دادند و ما هر چه به جلو می رویم به صحت تصمیم خبرگان در آن زمان در انتخاب مقام معظم رهبری بیشتر پی می بریم.

آیت الله مؤمن تاکید کرد: البته ممکن است عده ای که دلشان با نظام و انقلاب نیست حرف های بی پایه و اساسی را به زبان بیاورند، اما بحمدلله مقام معظم رهبری با تقوا و فضل علمی و اخلاقی که دارند در همه عرصه ها با درایت، تدبیر و شجاعت عمل می کنند.

وی با قدردانی از نقش مقام معظم رهبری در کشور و انقلاب اسلامی بیان داشت: حضرت آیت الله خامنه ای فردی است که در تمام ابعاد فقه می توانند اجتهاد کنند.

آیت الله مؤمن گفت: بنده قبل از پیروزی انقلاب با مقام معظم رهبری ارتباط داشتم و در زمان ریاست جمهوری معظم له نیز با ایشان مرتبط بوده ام و حضرت آیت الله خامنه ای را از بعد از اینکه به عنوان رهبری برگزیده شده اند، رعایت کننده تر نسبت به موازین دینی تشخیص دادم.

عضو شواری عالی حوزه علمیه قم تصریح کرد: هر چند ممکن است افراد بی انصاف و نامتقی حرف هایی را در این راستا بزنند اما بحمدلله مقام معظم رهبری در مسائل مختلف با تدبیر عمل کرده اند.

آیت الله مؤمن در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا شورا می تواند جای ولایت فقیه را بگیرد و از این طریق امر ولایت مورد انتظار و تاکید اسلام اجرا شود؟ گفت: خیر، دلیلی بر اینکه ولایت شورایی باشد نداریم و از صحیفه فضل بن شاذان از امام معصوم(ع) نقل شده است که ولی باید یک نفر باشد.