تبیان، دستیار زندگی
امید کردستانی،در بهار سال ۱۹۹۹ از کمپانی NetScape به پرسنل ۱۱ نفره کارمندان گوگل پیوست و مدیر ارشد بازاریابی و توسعه بین المللی گوگل شد. امید که در حال حاضر معاون ارشد رئیس گوگل است در زمینه ارایه خدمات جهانی خرید و فروش کالا، سود فراوانی را نصیب بخش خصوص
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امید کردستانی

(1)

همگی می دانیم که ایرانیان بسیاری در دنیا افتخار آفرین بوده اند و در میان جوامع غربی نام آور شده اند ر اینجا قصد داریم به معرفی یکی از آنها که در عصر حاضر نیز سبب رشد و توسعه فناوری در سطح دنیا شده است بپردازیم

امید کردستانی , google

امید کردستانی،در بهار سال ۱۹۹۹ از کمپانی NetScape به پرسنل ۱۱ نفره کارمندان گوگل پیوست و مدیر ارشد بازاریابی و توسعه بین المللی گوگل شد. وی که در حال حاضر معاون ارشد رئیس گوگل است در زمینه ارایه خدمات جهانی خرید و فروش کالا، سود فراوانی را نصیب بخش خصوصی این سایت اینترنتی کرده است.

هفته نامه تایم در سال ۲۰۰۴ از قول لورا لاک ، نویسنده این مجله نوشت : تلاش های مهندس کردستانی ، بزرگترین سایت جستجوگر دنیا را به داغ ترین بازار تبلیغاتی شبکه ای تبدیل کرده که فقط در ظرف ۱۸ ماه توانسته است از بیش از ۱۰۰ هزار آگهی کننده تبلیغاتی سبقت بگیرد. طبق محاسبات تحلیل گران، مالیات بر درآمد حاصل از این آگهی های تبلیغاتی ، یک میلیارد دلار سود مالی نصیب گوگل کرده است. گفتنی است امید کردستانی فوق لیسانس MBA (مدیریت اجرایی تجاری) دارد و از مغزهای ارشد گوگل به شمار می آید.

تلاش های مهندس کردستانی ، بزرگترین سایت جستجوگر دنیا را به داغ ترین بازار تبلیغاتی شبکه ای تبدیل کرده که فقط در ظرف ۱۸ ماه توانسته است از بیش از ۱۰۰ هزار آگهی کننده تبلیغاتی سبقت بگیرد.

کمی در مورد گذشته :

امید کردستانی , google

کردستانی که حالا ۴۵ ساله است همیشه از خودنمایی در رسانه ها خودداری کرده و در پس پرده امپراطوری گوگل بوده: در سن ۱۴ سالگی ، چند سال پس از فوت پدرش بخاطر سرطان، از ایران به شهر سن خوزه در ایالت کالیفرنیای آمریکا مهاجرت کرد و مهندسی برق را از دانشگاه دولتی سن خوزه، و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی را از دانشگاه استانفورد آمریکا، جایی که که بنیانگذاران گوگل و یاهو درس می خواندند، گرفت.

وقتی به گوگل آمد دوازدهمین کارمند گوگل شد. صاحبکار سابقش در NetScape ، آقای مایک هومر، می گوید که کار و آموزش سخت در NetScape به موفقیت کردستانی در گوگل کمک بسیار کرد. وقتی در NetScape بود توانست تنها در عرض ۱۸ ماه فروش فصلی (سه ماهه) این کمپانی را از ۲۰ میلیون به ۵۵ میلیون دلار برساند.

خودش همیشه می‌گوید که خوش‌بینی و امیدواری به آینده ، که از خصلت های ایرانیان است، نقش موثری در موفقیت شغلی اش داشته است.

مصاحبه برای استخدام در گوگل چگونه بود؟

مصاحبه شغلی کردستانی در گوگل برای تصدی شغل مدیر فروش و توسعه، حول یک میز پینگ پنگ در یک اتاق کنفرانس و توسط سرگی برین (یکی از دو بنیانگزار گوگل) انجام شد: ابتدا سرگی سوالاتی از او کرده است و سپس با اعتراف به عجز و ناتوانی در انجام مصاحبه با یک آدم حرفه ای که منظور آقای کردستانی است ، تمامی پرسنل ۱۱ نفره اش را که همگی مهندس بودند به میز فراخواند و خلاصه آنها تا پنج ساعت وی را سوال باران کردند ،و در پایان، او همگی را به صرف شام در رستورانی برد و در آنجا بود که استخدام شد.

داشتن خصوصیات اخلاقی گرم و ظاهری مرتب:

کردستانی را در گوگل بخاطر طرز لباس پوشیدن رسمی و در برخورد خوب با همکاران و رئیس‌هایش می شناسند. او نیمی از ساعات کارش را در مسافرت و بیرون است.

در فضای پر از استرس آرام باشید

کردستانی را در گوگل بعنوان یک دیپلمات هم می شناسند! در فضای استرس آلود و شتابنده چنین شرکتی تقریبا هر روزه در اتاق مدیران ارشد جر و بحث های شدیدی در می گیرد وی همیشه میانجی و قاضی است. برای امثال گوگل، وجود چنین خصلت هایی در یک کارمند ، در لحظات بحرانی بسیار ارزشمند و حساس است. شعار همیشگی کردستانی: ایجاد رابطه، اعتمادسازی، انجام وعده و قول ها ، و نهایتا پولدارتر کردن سهامداران و شرکا است.

ادامه دارد...

برگرفته از: در مسیرموفقیت ، موفقان ایران با اضافات

تنظیم برای تبیان: سیدخاموشی