تبیان، دستیار زندگی
دكتر هاشمیان: مسوولیتی برای اعزام دبیر به فرانسه متوجه ما نیست! دبیر فدراسیون پزشكی ورزشی اعلام كرد: هیچ گونه مسوولیتی برای اعزام علیرضا دبیر به خارج از كشور متوجه ما نیست. دكتر هاشمیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: كمیسیو...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سفرعلیرضا دبیر به فرانسه

دكتر هاشمیان: مسوولیتی برای اعزام دبیر به فرانسه متوجه ما نیست!

دبیر فدراسیون پزشكی ورزشی اعلام كرد: هیچ گونه مسوولیتی برای اعزام علیرضا دبیر به خارج از كشور متوجه ما نیست.

دكتر هاشمیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: كمیسیون پزشكی نظر خاصی مبنی بر اعزام علیرضا دبیر به خارج از كشور ندارد؛ ولی طبق ارزشی كه خودمان برای این كشتی‌گیر ارزنده‌ی كشور قایل هستیم به فدراسیون كشتی نیز گفتیم كه برای این منظور مساعدت لازم را انجام می‌دهیم.

وی در رابطه با میزان هزینه‌ی اعزام دبیر به فرانسه توضیح داد: از آنجا كه مسوولیتی متوجه ما نیست، دنبالش نمی‌رویم و این مسوولیت را نمی‌پذیریم. چرا كه هزینه‌ی درمان اعزام به خارج از كشور ورزشكاران بر عهده‌ی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشكسوتان ورزشی است و این موضوع از ابتدای سال به صورت دستورالعمل به سازمان تربیت بدنی ارجاع داده شده است.

وی ادامه داد: فدراسیون پزشكی از این جهت كه خودش را مسوول بر حفظ سرمایه‌ی ملی می‌داند، اگر رفتن دبیر به فرانسه تضمینی برای درمانش و یا بازگشت به عرصه‌ی ورزش كشور است، خوشحال می‌شود و مساعدت لازم را انجام می‌دهد.

دكتر هاشمیان با احترام به نظر علیرضا دبیر مبنی بر تغییر روند مداوایش به خبرنگار ایسنا گفت: ما هیچ گاه اعلام نكردیم كه دبیر قادر به كشتی گرفتن نخواهد بود و یا به میدان مسابقه بازنمی‌گردد و از دو بعد به نظر وی احترام می‌گذاریم، اول اینكه در پزشكی اصالت را به نظر بیمار می‌دهیم و دوم این كه اگر دبیر و مجموعه‌ی فدراسیون كشتی احساس كنند كه احتمال شرایط مناسب‌تری در فرانسه وجود دارد در حد مقدورات كمك می‌كنیم تا این سرمایه‌ی ملی را حفظ كنیم.

وی تاكید كرد: البته مطمئنم اگر دبیر از این درمان نتیجه‌ی مطلوب را كسب كند و در عرصه‌ حاضر شود، این ارقام اهمیتی ندارد.

دبیر فدراسیون پزشكی ورزشی در ارزیابی خود از سرنوشت درمان دبیر توضیح داد: دبیر برای كسب اطمینان از روند درمانش ترجیح می‌دهد به فرانسه برود. بر اساس نظر كمیسیون پزشكی ورزشی مقرر شده بود، دبیر شیوه‌های تمرینی درمانی را چند ماه انجام دهد و پس از طی این مدت اعضای كمیسیون معاینه‌ی مجددی از او به عمل آورند. اما در حالی كه درمان مورد نظر ما تمام نشده وی می‌خواهد ایران را ترك كند. از طرفی دیدگاه علمی ما می‌گوید با توجه به ناتمام گذاشته شدن روند درمان دبیر قضاوت در خصوص سرنوشت این قهرمان كار دشواری است، آنچه مسلم است كتف دبیر به دلیل طولانی شدن زمان آسیب و درمان و مداخلات درمانی نادرست هم اكنون شرایط پیچیده‌ای دارد.

اما در حالی كه پیش از این یاری مدیر عامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشكسوتان ورزشی به خبرنگار ایسنا گفته بود هنوز هیچ گونه دستورالعمل خاصی برای اعزام ورزشكاران به خارج از كشور در این صندوق تدوین نشده است و همه چیز طبق روال گذشته سازمان تربیت بدنی در فدراسیون‌ها و فدراسیون پزشكی ورزشی انجام می‌شود؛ طبق شنیده‌ها این صندوق رقم خاصی را برای حمایت از علیرضا دبیر در نظر گرفته است.

این در حالی است كه رییس فدراسیون كشتی در مصاحبه با ایسنا گفته بود كه ما با فدراسیون پزشكی ورزشی برای اعزام دبیر به توافق رسیده‌ایم.

گزارش ایسنا می‌افزاید؛ تاكنون دبیر به تنهایی در حال انجام مقدمات سفر هفته‌ی آینده‌ی خودش است و از هیچ مسوولی كمك خاصی دریافت نكرده است.

گفتگوی خواندنی و جالب با علیرضا دبیر