تبیان، دستیار زندگی
دبیر بخش هنرهای تجسمی جشنواره ملی جوان گفت: به‌دنبال کشف استعدادهای ناشناخته در حوزه هنرهای تجسمی هستیم و از آثار برتر و برگزیده هنرمندان حمایت می‌کنیم....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دبیر بخش هنرهای تجسمی جشنواره ملی جوان ایرانی:

به‌دنبال كشف استعدادهای ناشناخته هستیم

دبیر بخش هنرهای تجسمی جشنواره ملی جوان گفت: به‌دنبال کشف استعدادهای ناشناخته در حوزه هنرهای تجسمی هستیم و از آثار برتر و برگزیده هنرمندان حمایت می‌کنیم.

مسعود شجاعی طباطبایی

مسعود شجاعی طباطبایی در یک نشست خبری که در سازمان ملی جوانان برگزار شد، افزود: این جشنواره بستر بسیار مناسبی برای شناخت، تشویق و هدایت استعدادهای جوان و هنرمند در سطح ملی و ایجاد حس توانمندی و خود باوری در جوانان است.

طباطبایی در ادامه با اشاره به این که بخش هنرهای تجسمی جشنواره ملی جوان ایرانی در 7 بخش (پوستر، تصویرسازی، خوشنویسی، طراحی و نقاشی، عکس،کاریکاتور و نگارگری) و 18 گرایش برپا می‌شود و موضوع آثار درکلیه رشته‌ها آزاد است، اضافه کرد: هر شرکت‌کننده می‌تواند تنها 3 اثردر هر رشته ارسال کند و مهلت ارسال اولیه آثار 10 خرداد و آخرین زمان برای ارسال اصل آثار 3 تیر سال آینده است.

مسعود شجاعی طباطبایی

دبیر بخش هنرهای تجسمی جشنواره ملی جوان ایرانی با بیان این که برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی اتفاق بسیار مهمی در عرصه هنر است، اضافه کرد: خوشبختانه کشور ما دارای استعداد های بسیار خوبی در حوزه های هنرهای تجسمی است و بسترسازی برای فعالیت هنرمندان جوان و شناخت استعدادهای گمنام در این عرصه از اولویت های کاری مهم ماست.

طباطبایی در ادامه با اشاره به این که دبیران منتخب برای 7 بخش هنرهای تجسمی جشنواره ملی از چهره‌های شاخص در عرصه هنر هستند، اضافه کرد: سعی ما بر این است که در حوزه ارزیابی آثار از مشارکت تمامی طیف های فکری استفاده کنیم.

دبیر بخش هنرهای تجسمی جشنواره ملی جوان ایرانی ایرانی با بیان این‌که خوشبختانه کشور ما دارای سرمایه‌های ارزشمندی در عرصه هنرهای تجسمی است، گفت: این جشنواره که طیف بسیار وسیعی از جوانان هنرمندان در آن شرکت خواهند کرد، رقابت سالمی را بین جوانان در سطح ملی به وجود می آورد.

وی افزود: به نفرات اول تا سوم هر رشته به ترتیب یک لوح تقدیر و 20 میلیون ریال، 15 میلیون ریال و 10 میلیون ریال وجه نقد به همراه تندیس زرین اهدا خواهد شد.

تنظیم: مهشید آقامحمدخانی