تبیان، دستیار زندگی
عیدی گروه هنر تبیان به جوانان ایرانی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عیدانه؛ دانلود موسیقی فیلم

  • عیدانه
  • عیدی دادن و عیدی گرفتن سنت خوبی است، محبت ها را زیاد می کند، آن جایی هم که محبتی هست باعث انس بیشتر می شود. برای همین از باب برگ سبز و تحفه درویش و تعارف هایی از این دست تعدادی موسیقی فیلم  روی سایت گذاشتیم که با کلیک کردن روی تیتر هر بخش می توانید آن را دانلود کنید، بشنوید، لذت ببرید و برای یک سال پر از تلاش و موفقیت انرژی بگیرید .

سینما پارادیزو

اولین بار این موسیقی را در یک تیزر تلویزیونی شنیدم. اگر اشتباه نکنم آگهی بازرگانی مربوط می شد به یک جور موکت لطیف و یا مایع نرم کننده لباس یا همچین چیزی.

عیدانه
  1. به هر حال این موسیقی به خاطر لطافت و آرامشی که دارد از طرف تبلیغ کنندگان کالاهای نرم و لطیف مورد استقبال قرار گرفته و آهنگسازش باید از این اتفاق خیلی هم خوشحال باشد.
  2. آهنگساز سینما پارادیزو کسی نیست جز انیو موریکونه که قبلا آثاری مثل داستان عشق، پدر خوانده، حرفه ای، خوب بد زشت و بسیاری آثار ماندگار موسیقی فیلم را ساخته است و شما هم با شنیدن این موزیک ها حتما تصدیق می کنید که کارهای موریکونه با بقیه آهنگسازان متفاوت است.
  3. برای این که حقوق معنوی انیو موریکونه را ادا کرده باشیم فقط یک آهنگ از این فیلم را تقدیم می کنیم.

شجاع دل

مجموعه مستند شاخص که دهه فجر امسال از تلویزیون پخش شد دستپخت گزارشگران واحد مرکزی خبر بود.

این گزارشگران پرکار  به صورت تیمی هر یک بخشی از سیره امام خمینی را مورد بررسی و مطالعه قرار داده بودند.

هر چند گزارشگران خبری ما مستند ساز نیستند اما انتخاب موسیقی فیلم شجاع دل برای تیتراژ این مجموعه انتخاب به جایی بود و باید به گروه تولید این مجموعه آفرین گفت.

موسیقی فیلم شجاع دل اثر آهنگساز توانا جیمز هارنر جوایز زیادی را برای این آهنگساز در پی داشت.

به هر حال آن هایی که علاقمندند این موسیقی بسیار جذاب، عاطفانه، غمگین، حماسی و ... را داشته باشند می توانند آن را دانلود کنند.

گلادیاتور

فیلم گلادیاتور با آن مایه های فلسفی و تاریخی و سیاسیش را دیده اید. خود من لا اقل 50 باری از تلویزیون آن را تماشا کرده ام. فیلم را که می بینید هر دفعه درگیرش می شوید و یک چیز جدید به شگفتی شما اضافه می شود و این حالت خوبی است. برای همین هم اگر 50 بار دیگر تلویزیون نشانش بدهد کم است؛ بگذریم.

خوبی گلادیاتوراین است که موقع تماشای فیلم آهنگش شنیده نمی شود اما اگر بخواهید موسیقی فیلم را تنها و بدون تماشای فیلم گوش بدهید احتمالا آنقدر غرق عوالمش می شوید که دیگر چیزی نمی شنوید.

موسیقی  فیلم  گلادیاتور هم دست پخت یک آهنگساز مشهور است به نام هانس زیمنس.

شنیدن این قطعه موسیقی را به افراد خشن و عصبانی توصیه نمی کنیم.

3:10 to yuma

عیدانه

این عنوان در ترجمه فارسی اش قدری طولانی تر می شود: قطار 3:10 به مقصد یوما؛ اما همان "یوما" بگوییم بهتر است.

" یوما" در ژانر وسترن ساخته شده که خلاصه فیلم و نقدش را در روزهای آینده در تبیان خواهید خواند، موسیقی یوما علاوه بر این که حال و هوای وسترن دارد ولی از کلیشه های رایجی که برای وسترن ها می ساختند خارج شده . اگر شما هم موسیقی فیلم برای یک مشت دلار به آهنگ سازی "جری گلد استون" را شنیده باشید حتما تایید می کنید که بعد از این فیلم تقریبا همه وسترن ها  آهنگشان را از روی همین اثر کپی کردند؛

اما موزیک 3:10 to yuma چیز دیگری است، آقای "مارکو بلترامی"  با این موزیک طرحی نو در انداخته.

بعد از شنیدن نظرتان را بگویید.

Eyes Wide Shut

در بین آهنگسازان مطرحی که در حوزه موسیقی متن فیلم فعالیت می کنند می توان از جاستین پوک نام برد.جاستین پوک آهنگساز انگلیسی سینمای هالیوود که ساخت موسیقی آثاری چون چشمان کاملا بسته ساخته استنلی کوبریک و تاجر ونیزی از جمله کارهای اوست. گفته شده که جاستین به موسیقی ایرانی علاقه خاصی دارد و از سازهای ایرانی در کارهای خود استفاده می کند. هر چند باید اذعان کرد که بسیاری از آهنگسازان بزرگ دنیا تلاش می کنند در رنگ آمیزی ارکستراسیون خود از گونه های متنوع ساز استفاده کنند و در این میان از سازهای سنتی نواحی مختلف دنیا هم استفاده می شود.

به هر حال قطعه ای از موسیقی متن فیلم Eyes Wide Shut جهت دانلود در اختیار شما است.

لئون - حرفه ای

یکی دیگر از شاهکارهای موسیقی فیلم مربوط می شود به فیلم گنگستری Leon The Professional

عیدانه

که البته موسیقی فوق العاده آن به هیچ وجه با مختصات فیلم های گنگستری جور در نمی آید. موسیقی Leon

ملودی های Leon The Professional بیشتر از هر چیزی شبیه ملودی هایی است که برای  یک ملودرام طراحی می شود.

کارگردان فیلم  لئون موسیقی تحسین برانگیز فیلم خود را مدیون کسی نیست جز Eric Serra.

فایل این موزیک جهت دانلود تقدیم می شود.

رقصنده با گرگ

در کل نمی دانم چه مساله ای باعت شد تا شنیدن این موسیقی را به شما پیشنهاد کنم. شخصا با شنیدن موسیقی رقصنده با گرگ احساس  پیروزی و خطر می کنم، خصوصا ملودی اولش که با شیپور نواخته می شود احساسات متناقضی را به شنونده تحمیل می کند.

به هر حال همین قدر بدانید که این موسیقی 4 دقیقه ای را روی سایت گذاشتیم تا خودمان دوباره دانلود کنیم و بشنویم و لذت ببریم، مساله کاملا شخصی است پس اگر شما از موسیقی آقای جان باری خوشتان نیامد موضوع عجیبی نیست.

دانلود کنید و این احساس متناقض را درک کنید.

سگ را بجنبان

عیدانه

قبل از هر حرکتی باید بدانید؛ سگ را بجنبان اسم یک فیلم است که قبلا  در تبیان درباره اش چیزهایی خوانده اید.

این موسیقی احتمالا تا حالا روی سایتهای ایرانی قرار نگرفته پس فرصت را از دست ندهید.

موسیقی متن سگ را بجنبان ساخته ی مارک نافلر است که یکی از گیتاریست های مشهور غرب به حساب می آید. فکر می کنم نقش کاراکتر آهنگساز را در فیلم خود مارک نافلر بازی می کند.

اگر این فیلم را ندیده اید آهنگ را بشنوید و بعد سعی کنید داستان فیلم را حدس بزنید.

به کسی که دقیق ترین جواب را برای ما بنویسد هدیه ای نفیس تقدیم می شود، البته به این شرط که فیلم را ندیده باشد.

فرار از زندان

فرار از زندان یکی از محبوب ترین سریال های خارجی در ایران است ، خصوصا این که آهنگساز این مجموعه تلویزیونی هموطن خودمان است: آقای رامین جوادی.

آقا رامین حتی در این فیلم به سازهای ایرانی ادای احترام کرده و در یکی از سکانس ها از ضرب زورخانه ی خودمان استفاده می کند.

اتفاقا چند روز پیش یکی از دوستان آهنگ فرار از زندان را برای تلفن همراهش انتخاب کرده بود که مطمئنا انتخاب خوبی نیست و ما این کار را توصیه نمی کنیم.

ترومن شو

نمایش ترومن با کارگردانی پیتر ویر یکی از فیلم های خوش شانسی است که از یک آهنگ درست و درمان بهره برده. ترومن شو هر چند یک فیلم کمدی است اما آهنگساز فریب کمدی بودن فیلم را نخورده تا موسیقی شایسته و برازنده این فیلم را به اهالی سینما هدیه کند.

فیلیپ گلس آهنگ ساز ترومن شو را همه سینما دوستان می شناسند او علاوه بر موسیقی فیلم قطعه هایی را هم برای آگهی های تلویزیونی و ارکسترهای بزرگ نوشته و خلاصه همه کوچه پس کوچه های عالم موسیقی را مثل کف دست بلد است و البته باید اعتراف کنم که مدتی هم رانندگی تاکسی را تجربه کرده.

هر چند مدتی منتقدان او را سوهان روح می خواندند و موسیقی هایش را نوعی شکنجه شنوایی عنوان می کردند اما شما باور نکنید؛ این روزها حرف زیاد می زنند.

گلس یکی از آهنگسازان توانمند جهان است، اگر قبول ندارید موسیقی متن ترومن شو را دانلود کنید و نظرتان را پای همین صفحه بنویسید.


نویسنده: محمد نبوی - تبیان