تبیان، دستیار زندگی
اد در لیگ ماند و با گلزنی من قهرمان شد شش ماه فرصت دارم؛ پیشنهادهایم جدی نیست ایمان مبعلی بی‌تردید پدیده‌ی این فصل لیگ برتر بود و نقش فوق‌العاده‌ای در قهرمانی فولاد خوزستان داشت، وی روز گذشته نیز دو گل به پگاه گیلان زد تا حكم...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایمان مبعلی:

با گلزنی من فولاد در لیگ ماند و با گلزنی من قهرمان شد
شش ماه فرصت دارم؛ پیشنهادهایم جدی نیست


ایمان مبعلی بی‌تردید پدیده‌ی این فصل لیگ برتر بود و نقش فوق‌العاده‌ای در قهرمانی فولاد خوزستان داشت، وی روز گذشته نیز دو گل به پگاه گیلان زد تا حكم قهرمانی فولاد را خودش امضا كرده باشد.

ایمان مبعلی پس از قهرمانی فولاد خوزستان به ایسنا گفت: قهرمانی فولاد نتیجه‌ی پنج سال تلاش و سختی بود كه در نهایت با همت و غیرت تك تك نفرات تیم محقق شد. پنج سال پیش، در آخرین بازی، با گلزنی من، فولاد در لیگ ماندنی شد؛ در حال حاضر نیز با دو گل كه در برابر پگاه به ثمر رساندم قهرمانی را قطعی كردیم كه این یك خاطره‌ی جالب برای من است.

وی تصریح كرد: در بازی برابر پگاه بسیار خوب و منطقی ظاهر شدیم و از ابتدا بازی را حفظ كردیم؛ در نهایت پیروز شدیم و به حقمان كه قهرمانی در لیگ برتر بود رسیدیم.

بازیكن خلاق فولاد تصریح كرد: قهرمانی وظیفه‌ی ما را سنگین‌تر كرده است، اكنون دیگر نماینده‌ی ایران در آسیا هستیم و باید در فصل آینده ضمن دفاع از عنوان قهرمانی در لیگ برتر در جام قهرمانان آسیا نیز حضور شایسته‌ای داشته باشیم.

مبعلی در ادامه بر نقش كادر رهبری تیم فولاد خوزستان در موفقیت این تیم اشاره كرد و گفت: راهنمایی‌های ملادن فرانچیچ و حضور عبدا... ویسی، مربی خوب ایرانی در قهرمانی فولاد تاثیر زیادی داشت؛ بی‌تردید در سال جاری نیز با هدایت آنان به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا می‌كنیم.

مبعلی خاطره‌ی جالب دیگری نیز از لیگ برتر چهارم دارد، وی در این باره گفت: در آغاز فصل، زمانی كه دو پنالتی پیاپی را از دست دادم، اوضاع بسیار بد شد. البته پنالتی‌زن‌های تیم تغییر كردند و موفق نیز بودند. اما در نهایت دوباره توانستم طلسم نزدن پنالتی را بشكنم و در دو بازی آخر برابر پگاه نیز با گل كردن پنجمین پنالتی خود در این فصل، در قهرمانی فولاد شریك شدم.

مبعلی تصریح كرد: ما یك تیم بودیم و اگر توانستم در این فصل عملكرد موفقیت‌آمیزی داشته باشم، به دلیل آن بود كه در كنار یك تیم خوب و نفرات ارزشمند فولاد، قرار داشتم.

وی در مورد ادامه حضور در فولاد نیز خاطر نشان كرد: با توجه به این كه شش ماه دیگر با فولاد قرارداد دارم، زمان كافی برای فكر كردن در اختیارم است و پس از آن صحبت‌های خود را با باشگاه انجام می‌دهم، البته مسوولان فولاد نیز قصد دارند تا زمینه‌ی حضورم در لیگ‌های خارجی را فراهم آورند.

مبعلی در همین زمینه افزود: در حال حاضر پیشنهادهایی از چند كشور خارجی وجود دارد كه البته هنوز حالت جدی به خود نگرفته است.

وی در ادامه در مورد صعود تیم ملی ایران به جام جهانی آلمان نیز گفت: این صعود افتخار بزرگی بود كه نصیب فوتبال ایران شد؛ شاید من در دور مقدماتی فرصت زیادی برای بازی كردن پیدا نكردم، اما در حال حاضر 22 ساله هستم و جام جهانی یك فرصت مناسب برای حضورم در تركیب تیم ملی ایران است.

مبعلی افزود: بازی در تركیب اصلی تیم ملی برای من یك افتخار بزرگ است؛ به همین دلیل تمام تلاش خود را انجام می‌دهم تا آمادگی‌ام را تا زمان جام جهانی افزایش دهم. برای موفقیت در عرصه‌ی جام جهانی به یك برنامه‌ریزی دقیق و بسیار عاقلانه نیاز داریم تا بتوانیم از اعتبار فوتبال ایران دفاع كنیم.

وی تصریح كرد: امیدوارم با تداوم حمایت مردم و مطبوعات به عنوان عوامل اصلی موفقیت تیم ملی ایران از فدراسیون فوتبال، كادر فنی و بازیكنان، تیم ملی كشورمان بتواند در جام جهانی نیز نتایج شادی آفرینی را كسب كند.

بازیكن تیم فولاد در پایان افزود: برانكو مربی باهوشی است و می‌داند كه در جام جهانی با حریفان قدرتمندی روبرو می‌شویم، بنابراین در سال جاری باید دیدارهای تداركاتی خوبی را برابر تیم‌های مطرح دنیا برگزار كنیم.

 فولاد خوزستان قهرمان چهارمین دوره لیگ برتر 

 درباره مارادونای جنوب ایران بخوانید