وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شت را در دست خودشان نگه داشته‌اند افتخار می‌كنم كه سرمربی این تیم بزرگ هستم سرمربی تیم ملی فوتبال كشورمان پس از پیروزی ایران مقابل تیم ملی بحرین و صعود به جام جهانی گفت: این پیروزی بزرگ را به ملت عزیز ایران تقدیم می‌كنم. بران...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برانكو ایوانكوویچ:

بازیكنان من سرنوشت را در دست خودشان نگه داشته‌اند
افتخار می‌كنم كه سرمربی این تیم بزرگ هستم


سرمربی تیم ملی فوتبال كشورمان پس از پیروزی ایران مقابل تیم ملی بحرین و صعود به جام جهانی گفت: این پیروزی بزرگ را به ملت عزیز ایران تقدیم می‌كنم.

برانكو ایوانكوویچ در جمع خبرنگاران اظهار كرد: نمی‌توانم احساس خود را پس از این كه پایكوبی مردم ایران را پس از صعود به جام جهانی تماشا كردم، بیان كنم.

وی افزود: بازیكنان من سرنوشت را در دست خودشان نگه داشته‌اند؛ آنها با این صعود نشان دادند كه بهترین نسل فوتبال ایران هستند. من احساس افتخار می‌كنم كه سرمربی این تیم بزرگ هستم.

ایوانكوویچ افزود: بازیكنان ما خصوصیات بزرگی را از خود نشان دادند. آنها علیرغم خستگی مسابقات آخر فصل، بازی‌های خوبی را در دو دیدار تیم ملی داشتند. در كنار این مساله من از دكتر دادكان رییس فدراسیون فوتبال كه تمام امكانات لازم را در اختیار ما قرار داده بود و همچنین تمامی اعضای فدراسیون تشكر می‌كنم.

برانكو در پاسخ به این سوال كه آیا با توجه به قطعی شدن صعود تیم ملی به جام جهانی قصد بیان مشكلاتی كه طی این چند وقت برای شما ایجاد شده را ندارید گفت: این پیروزی آنقدر بزرگ است كه نمی‌توانم در مورد آن مشكلات، صحبت كنم.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا در دیدار برابر ژاپن از بازیكنان تیم ملی (ب) و جوان‌تر استفاده می‌كنید گفت: آن دیدار نیز جزء بازی‌های مقدماتی ما است. با توجه به این كه زمان زیادی تا آن دیدار نداریم، نمی‌توانیم تمام تیم را تغییر دهیم، اما با توجه به اردویی كه در آینده خواهیم داشت و دیدارهای آخر فصل، بازیكنان جوان‌تر می‌توانند خود را به تیم تحمیل كنند.

سرمربی تیم ملی كشورمان در رابطه با این كه آیا با همین توانایی فعلی در جام جهانی شركت خواهیم كرد گفت: بازیكنان من نشان دادند توانایی بسیار بالایی دارند؛ بی‌تردید آنها توانایی خود را در جام جهانی نشان خواهند داد.

وی افزود: ما به جام جهانی خواهیم رفت كه خودمان را در این جام به تیم‌های دیگر تحمیل كنیم. بازیكنان من بسیار جاه‌طلب و توانا هستند كه توانایی پیروز شدن در هر مسابقه‌ای را دارند.

برانكو افزود: ما دومین تیمی بودیم كه به جام جهانی صعود كردیم و بی‌تردید تیم آسانی برای تیم‌های شركت كننده در جام جهانی نخواهیم بود. ما صاحب این انگیزه هستیم كه بتوانیم خود را در جام جهانی اثبات كنیم و به طور قطع در جام جهانی حریفی سخت برای تیم‌های دیگر خواهیم بود.

برانكو:

برای درخشش درجام جهانی هم برنامه داریم

فدراسیون برای پیاده كردن اندیشه‌هایم وقت كافی داد

تزریق خون جدیدبه تیم ملی وتداوم گلزنی دایی برای حضور درآلمان

«ایران با پیروزی یك بر صفر در دیدار چهارشنبه شب برابر بحرین به عنوان دومین تیم راهی رقابتهای جام جهانی فوتبال شد. مردم ایران برای این پیروزی به خود افتخار می‌كنند.» این عنوان سایت فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) پس از پیروزی ایران بر بحرین است.

فیفا پس از این پیروزی بزرگ گفت‌وگویی را با برانكو ایوانكوویچ انجام داده است.

در ابتدای این گفت‌وگو، سایت فدراسیون بین‌المللی فوتبال ضمن اشاره به صعود تیم ملی ایران به جام جهانی این پیروزی را دستاوردی بزرگ برای مردم ایران خوانده است.

* در ابتدا برای این صعود به شما تبریك می‌گوییم. اگر به راه مقدماتی جام جهانی بازگردیم، مشاهده می‌كنیم كه تیم شما در هر بازی به نسبت قبل پیشرفت داشته است. راز موفقیت شما چه بوده است؟

- ایران كشوری با استعدادهای خوب فوتبال است. در ایران پتانسیل تولید بازیكنان بزرگ وجود دارد. وظیفه‌ی من انتخاب بهترین‌ها و استفاده از آنها در یك تیم و جمع‌آوری برترین تیم است. من از سوی فدراسیون فوتبال ایران به طور كامل حمایت می‌شدم. آنها وقت كافی برای پیاده كردن اندیشه‌هایم به بازیكنان دادند. ما كارهایمان را با قهرمانی در بوسان شروع كردیم. من تصمیم گرفتم در آن مسابقات از تركیبی از بازیكنان جوان و بازیكنان با سابقه استفاده كنم و معتقد بودم كه این كار كمك بزرگی در آینده به ما خواهد كرد. از آن زمان به بعد ما مشاهده كردیم كه بازیكنان جوان ما تیم قدرتمندی را ساخته‌اند. هم اكنون تیم ملی ایران از یازده بازیكنان زیر 23 سال استفاده می‌كند.

* بعضی از مردم می‌گویند كه این تیم بهترین تیم تاریخ فوتبال ایران است.

- بله من نمی‌توانم غیر از این چیزی بگویم. اما باید بگویم كه من نسبت به آینده‌ی تیمم بسیار خوشبینم. آنها وظیفه‌ی خود را به بهترین نحو انجام می‌دهند. در 26 بازی گذشته تنها در یك دیدار شكست خوردیم. در 4 دیدار به تساوی دست یافتیم و 21 بازی را پیروز شدیم. این نتایج و این تیم مردم را خوشحال كرده است.

* آیا شما به بازیكنان خود كاملا اعتقاد دارید؟ شما همیشه مشوق تیم خود بوده‌اید.

- در فوتبال روحیه‌ی تیمی بسیار اهمیت دارد. هر مربی باید به فرم تیم خود نگاه كند كه در دو سوی میدان و نیمكت اتحاد وجود داشته باشد و اینچنین شما به هر آنچه كه می‌خواهید دست پیدا می‌كنید. شما باید به بازیكنان خود شانس دهید تا آنها بتوانند به كیفیت فوتبال خود بیافزایند. اگر بازیكنان به شما اعتماد كنند آنگاه رسیدن به موفقیت آسانتر است. بازیكنان من می‌دانند كه اگر من سخت‌گیر هستم این تنها برای خودشان خوب است و هیچگاه فضای بدی بین ما وجود نداشته است.

* آیا متقاعد كردن وحید هاشمیان به بازگشت به تیم ملی و آمدن فریدون زندی اهمیت داشت؟

- به چند دلیل بله. من به آلمان سفر كردم و با این دو بازیكن صحبت كردم. گرچه مسئولیت من تنها گزینش و استفاده از بهترین بازیكنان است. اما من نسبت به ارزش این دو آگاهی داشتم. زمانیكه تشخیص دادم كه آنها بازیكنان خوبی هستند، طبیعتا برای متقاعد كردن آنها به آلمان سفر كردم. هاشمیان پس از جدایی از هامبورگ تا سطح رسیدن به بایرن مونیخ پیشرفت كرد و زندی نیز بازی به بازی بهتر می‌شد.

* آیا شما همچنان به تیم‌تان برای حضور درخشان در جام جهانی اعتقاد دارید؟

- ما یكسال دیگر تا شروع این رقابتها فرصت داریم و در این مدت من برنامه‌های زیادی را از جمله اردوی تمرینی، بازیهای دوستانه و غیره در نظر گرفته‌ام. گرچه من بازیهای بسیاری را در ایران تماشا كرده‌ام، اما باید بگویم این كشور از لحاظ بازیكن كشور ثروتمندی است و معتقدم كه برخی بازیكنان در صورتی كه ما شانسی به آنها بدهیم می‌توانند خود را تا حد یك ستاره بالا بكشند. تزریق خون جدید به تیم ملی ایران را قوی‌تر خواهد كرد.

* علی دایی بازیكن 36 ساله‌ی ایران، با بازی خود برابر كره‌ی شمالی خود را به یكصد و چهارمین گلش نزدیك كرد. چیزی كه مشخص است این است كه او همچنان یك اسلحه‌ی پنهان در خط حمله‌ی ایران است. آینده‌ی او را در جام جهانی 2006 چگونه می‌بینید؟

- همیشه دایی با مسئولیت، غیرت و انگیزه‌ی بالایی بازی می‌كند. با وجود سن بالایش هرگز نمی‌توانم درباره‌ی خستگی او از فوتبال صحبت كنم. او همچنان به گلزنی خود ادامه می‌دهد و اگر اینچنین گلزنی‌اش تداوم داشته باشد به طور حتم او جزء بازیكنان ما در جام جهانی آلمان خواهد بود.

 صعود رویایی ایران به جام جهانی فوتبال 

 حاشیه دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و بحرین 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین