تبیان، دستیار زندگی
مواد لازم خمیر تارت : آرد  100گرم پودر بادام  25 گرم کره   60 گرم  آب   3 قاشق سوپ خوری مواد لازم وسط تارت : گلابی ( به صورت کمپوت )  400 گرم کره  50 گرم پودر قند  50 گرم تخم مرغ  2 عدد پودر بادام  100 گرم پودر کاکائو 2 قاشق...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تارت بادام و گلابی


مواد لازم خمیر تارت :

آرد100گرم
پودر بادام25 گرم
کره60 گرم
آب3 قاشق سوپ خوری

مواد لازم وسط تارت :

گلابی ( به صورت کمپوت )400 گرم
کره50 گرم
پودر قند50 گرم
تخم مرغ2 عدد
پودر بادام100 گرم
پودر کاکائو2 قاشق سوپخوری

مواد لازم سس شکلات :

پودر قند50 گرم
عسل3 قاشق سوپخوری
آب100 میلی لیتر
شکلات قهوه ای175 گرم
کره2 قاشق سوپخوری یا 25 گرم

طرز تهیه خمیر تارت :

یک قالب گرد با قطر 20 سانتیمتر را چرب کنید. آنگاه آرد را در یک کاسه الک کرده و با پودر بادام  ( هر قاشق سوپ خوری پودر بادام ، 5 گرم می باشد ) مخلوط کنید. سپس با نوک انگشتان کره را با آرد مخلوط کنید تا آرد به صورت گلوله گلوله در آید.

اکنون به حد کافی آب اضافه کنید تا خمیر نرمی به دست آید. بعد از آماده شدن خمیر، آن را به مدت 10 دقیقه داخل یک کیسه پلاستیکی در فریزر بگذارید.

خمیر را در کف ظرف تارت پهن کنید و با چنگال آن را سوراخ کرده و در یخچال بگذارید. این خمیر باید تا زمانی که مواد داخل آن آماده می شود، در جای سرد بماند.

طرز تهیه مواد وسط تارت :

گلابی های کمپوت شده را در صافی ریخته تا آب اضافی آنها گرفته شود.

کره  و پودرقند را با همزن برقی هم بزنید تا پوک شود. بعد تخم مرغ  ها را یکی یکی اضافه کنید و هم بزنید. سپس پودر کاکائو  و پودر بادام  را اضافه کنید. بعد از این که مواد داخل تارت آماده شد، روی خمیر پهن شده در قالب بریزید و گلابی ها را روی آن بچینید. سپس در فر200 درجه سانتیگراد یا 400 درجه فارنهایت به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا مواد داخل تارت نیز پف کند. پس از سرد شدن، پودر قند را روی آن بپاشید.

طرز تهیه سس شکلات :

پودر قند را با عسل  و آب در ظرفی فلزی مخلوط کرده و روی حرارت ملایم هم بزنید تا پودر قند حل شود. آن گاه به مدت 1 دقیقه بجوشانید و سپس از روی حرارت بردارید. حالا شکلات  و کره را اضافه کرده و هم بزنید تا ش کلات  ذوب شود. این سس را همراه با تارت سرو کنید.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.