سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جلد یازدهم مجموعه روزشمار انقلاب اسلامی به زودی از سوی انتشارات سوره مهر منتشر خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

"روزشمارانقلاب‌اسلامی"به جلدیازدهم رسید 

روزشمارانقلاب‌اسلامیبه جلدیازدهم رسید

جلد یازدهم مجموعه "روزشمار انقلاب اسلامی" به زودی از سوی انتشارات سوره مهر منتشر خواهد شد.

به گزارش مهر، میرزاباقر علیان‌نژاد پژوهشگر و تدوینگر این مجموعه درباره جلد یازدهم "روزشمار انقلاب اسلامی" گفت: روزشمار یازدهم به روایت حوادث روزهای 23 دی ماه 57 تا 26 دی ماه و فرار شاه از ایران می پردازد.

وی مهم ترین حوادث و رویدادهای این روزها را گسترش اعتراضات مردمی در قبال رژیم شاه و دولت بختیار، بازتاب مصاحبه امام خمینی(ره) با خبرگزاریهای داخلی در مورد حکومت بختیار و رژیم شاه، بازگشایی مدارس و دانشگاهها، رای اعتماد مجلس وقت به کابینه بختیار، تدارک راهپیمایی مردم برای روز اربعین از سوی روحانیان، علما و هیئتهای مذهبی و در نهایت روز فرار شاه از کشور در تاریخ 26 دی ماه 57 دانست که در جلد یازدهم روزشمار انقلاب اسلامی آمده است.

علیان نژاد درباره وقفه ای که بین جلد دهم و یازدهم این مجموعه افتاده است، بیان کرد: حدود یک سال طول کشید تا مطالب این کتاب آماده و ویراستاری شد و چون در این مجموعه حدود 150 عکس هم در لابه‌لای صفحات کتاب آمده ، این کار وقت می برد.

وی ادامه داد: از طرف دیگراین عکسها از مراکز مختلف چون مرکز اسناد انقلاب اسلامی و روزنامه‌های کیهان و اطلاعات آن زمان گردآوری و در این کتاب قرار داده شد.

وی دلیل دیگر در وقفه انتشار جلد یازدهم را پیدا کردن اعلانها و اسامی این روزشمار عنوان کرد و افزود: تمام این کارها در مجموع حدود یک سال زمان برد.

علیان‌نژاد درباره دایره المعارف انقلاب اسلامی ویژه نوجوانان هم گفت: جلد یکم این مجموعه تاکنون دوبار تجدید چاپ شده و از حرف (ج) تا (ش) این مجموعه که چیزی حدود 250 مقاله است در مرحله صفحه آرایی است که احتمالا تا نمایشگاه کتاب عرضه خواهد شد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین