سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هشتمین نشست درس‌گفتارهای شاهنامه به «رنج پهلوانی در شاهنامه فردوسی» اختصاص دارد كه با سخنرانی مرجان فولادوند در تالار اجتماعات فرهنگسرای اندیشه به همت باشگاه فردوسی برگزار می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 

رنج پهلواني در شاهنامه فردوسي بررسي مي‌شود

رنج پهلوانی در شاهنامه فردوسی بررسی می‌شود

هشتمين نشست درس‌گفتارهاي شاهنامه به «رنج پهلواني در شاهنامه فردوسي» اختصاص دارد كه با سخنراني مرجان فولادوند در تالار اجتماعات فرهنگسراي انديشه به همت باشگاه فردوسي برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اين نشست به همت باشگاه فردوسي فرهنگسراي انديشه برپا مي‌شود و مرجان فولادوند از اعضاي شوراي مركزي بنياد فردوسي درباره «رنج پهلواني در شاهنامه فردوسي» سخن خواهد گفت.

در پاتوق شاهنامه‌خواني باشگاه فردوسي مرجان صادقي نایيني به شاهنامه‌خواني و نقالي خواهد پرداخت و هفت خوان رستم را روايت خواهد كرد.

نشست پيشين درس گفتارهايي درباره شاهنامه به بررسي «دانش پزشكي در شاهنامه فردوسي» اختصاص داشت و دكتر محمدحسين طوسي‌وند، ریيس بنياد فردوسي در اين زمينه به بحث پرداخت.

به گفته ياسر موحدفرد، دبيركل بنياد فردوسي، برخي از پهلوانان شاهنامه نمونه‌هاي متعالي انساني‌ محسوب مي‌شوند که عمر خود را در خدمت همنوع‌هاي خويش گذاشته‌اند. پهلواناني همچون فريدون، سياوش، کيخسرو، رستم، گودرز و توس از اين دسته‌اند. شخصيت‌هاي ديگري نيز همچون ضحاک، سلم و تور وجودشان آکنده از شرارت و بدخويي و فساد است. آن‌ها مأموران اهريمن‌اند و قصد نابودي و فساد در امور جهان را دارند.

علاقه‌مندان براي حضور در اين نشست مي‌توانند عصر روز دوشنبه (19 بهمن‌ماه) ساعت 17 به تالار اجتماعات فرهنگسراي انديشه به نشاني خيابان شريعتي، نرسيده به پل سيدخندان، روبه‌روي مخابرات، بوستان هلال احمر مراجعه کنند.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین