سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بیست و هفتمین دوره جایزه كتاب سال و هفدهمین جایزه جهانی كتاب سال جمهوری اسلامی ایران، فردا بعد از ظهر(۱۹ بهمن) از ساعت ۱۵ در تالار وحدت تهران، با اهدای جوایز و لوح‌ تقدیر توسط رییس‌جمهوری به پدیدآورندگان آثار برگزیده و شایسته تقدیر، به كار خود پایان خواهد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 بيست و هفتمين جايزه كتاب سال
بیست و هفتمین جایزه كتاب سال

بيست و هفتمين دوره جايزه كتاب سال و هفدهمين جايزه جهاني كتاب سال جمهوري اسلامي ايران، فردا بعد از ظهر(۱۹ بهمن) از ساعت ۱۵ در تالار وحدت تهران، با اهداي جوايز و لوح‌ تقدير توسط رييس‌جمهوري به پديدآورندگان آثار برگزيده و شايسته تقدير، به كار خود پايان خواهد داد.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اين مراسم از ساعت ۱۵ و با حضور دكتر محمود احمدي‌نژاد، رييس جمهوري، دكتر سيد محمد حسيني، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، دكتر غلامعلي حداد عادل، رييس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي، دكتر محسن پرويز، معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از مسوولان فرهنگي و اهالي قلم در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد.

در اين مراسم قرار است رييس‌جمهوري به روال چند سال گذشته مراسم پاياني كتاب سال، سخنراني كرده و در آيين ‌اهداي جوايز و لوح تقدير به پديد آورندگان آثار برگزيده و شايسته تقدير حضور داشته باشد.

در اين مراسم همچنين وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و دكتر حداد عادل سخنراني كرده و علي اوجبي نيز به عنوان دبير علمي، گزارشي از روند داوري‌هاي اين دوره از جايزه كتاب سال، براي حاضران قرائت خواهد كرد.

مهمانان خارجي جايزه جهاني در حال حاضر در تهران و در هتل لاله مستقرند كه فردا يكي از اين برگزيدگان نيز در بين سخنرانان حضور خواهد داشت.

در بيست و هفتمين دوره جايزه جهاني كتاب سال جمهوري اسلامي، كتاب‌هايي به ۳۰ زبان داوري و بررسي شده‌اند و ۱۹ اثر به عنوان آثار برگزيده از كشورهاي مختلف در دو حوزه مطالعات ايراني و اسلامی جوايز خود را دريافت خواهند كرد.

امسال از كشورهاي يونان، هلند، فرانسه، آمريكا، انگليس، آلمان، مصر، روسيه، ايتاليا، دانمارك، تركيه، گرجستان، تاجيكستان و اسپانيا پژوهشگران و نويسندگانی به مرحله نهایی راه يافته‌اند.

به گفته علي اوجبي، دبير اين دوره جايزه كتاب سال، امسال ۱۸ هزار و ۴۶۹ عنوان كتاب در دبيرخانه جايزه كتاب سال مورد بررسي قرار گرفتند كه اين آمار نسبت به سال گذشته پيشرفت چشم‌گيري داشته است.

همچنين امسال مانند دوره گذشته، در بخش جنبي جایزه كتاب سال با همكاري بنياد شهيد، برگزيده ايثار و شهادت معرفي خواهد شد.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین