تبیان، دستیار زندگی
حداقل یک دست خود را بر روی سینه، بالای قلب فیزیکی خود قرار دهید. حالا سه نفس عمیق و آهسته به درون قلب خود بفرستید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

طرز پخت احساس خوب

3 تمرین ساده برای مقابله با مشکلات زندگی

گل

همانطور که یک دستورالعمل به شما می‏گوید برای پختن یک غذا دقیقاً چه کار باید انجام دهید، اما به شما آزادی عمل بسیار می‏دهد که آن را انجام دهید. من نیز به روشی مشابه، می خواهم یک دستورالعمل سه مرحله‏ای را برای ایجاد شادی و احساس خوشبختی در قبل هر موقعیت و شرایطی معرفی کنم.

سه مرحله زیر مخلص کلام است:

- به قلب خود رجوع کنید و یک احساس خوب را رها کنید.

- استارت احساسات خوب را زده و آن را در سراسر جسم خود انتشار دهید.

- هم حالا و هم در آینده بر فواید مثبت این نوع احساس تمرکز کنید.

اجازه دهید کمی وارد جزئیات این سه مطلب شویم. اگر دوست دارید می‏توانید حین خواندن هر مرحله آن را انجام دهید.

1- به قلب خود رجوع کنید و یک احساس خوب را رها کنید.

طبق تحقیق انجام یافته از سوی انستیتوی هارت مارک، وضعیت‏های احساسی شما در نواخت قلب شما انعکاس می‏یابند، زمانی که اتصال عظیم‏تری در نواخت‏‏های قلب خود ایجاد می‏کنید، ( متمرکز کردن توجه خود به قلب فیزیکی‏تان و بیدار کردن احساسات مربوط به عشق، محبت و قدردانی) وضعیت احساسی شما نیز از آن پیروی خواهد کرد. آنچه را که دوست دارم شما حتماً انجام دهید این است: حداقل یک دست خود را بر روی سینه، بالای قلب فیزیکی خود قرار دهید. حالا سه نفس عمیق و آهسته به درون قلب خود بفرستید. به کسی که او را دوست دارید یا او شما را دوست دارد فکر کنید تا آزاد شدن اندورفین‏ها را حس کنید.

یک دست خود را بر روی سینه، بالای قلب فیزیکی خود قرار دهید. حالا سه نفس عمیق و آهسته به درون قلب خود بفرستید. به کسی که او را دوست دارید یا او شما را دوست دارد فکر کنید تا آزاد شدن اندورفین‏ها را حس کنید.

2- استارت احساسات خوب را زده و آن را سراسر جسم خود انتشار دهید.زمانی که احساس خوب را رها کردید، مرحله بعدی این است که آن را در سراسر بدن خود پراکنده کنید. راه‏های زیادی برای انجام این کار وجود دارد اما تعدادی از روش‏های مورد پسند خود را می‏گوییم. اگر دفعه اول همه آنها برای شما کارایی نداشتند، نگران نباشید، همانی را که فکر می‏کنید بهترین تاثیر را دارد، برای حال انتخاب کنید و ادامه دهید.

الف- احساسات خود را در قلب خود با رنگ دلخواهتان بکشید. هر چه رنگ روشن به کار برید، احساس بهتری خواهید داشت. این رنگ را همانند سطلی مجسم کنید که از سر تا نوک انگشتان شما ریخته و همه بدنتان را پوشانده است.

ب- تصور کنید احساسات خود در قلب شما، همانند یک مایع گرم یا عسل طلایی می‏باشد. به این تصور ادامه دهید تا دمای مناسب را در درون خود حس کنید. سپس مایع گرم و عسل مانند را همان‏طور که در هر سلول از بدن شما منتشر می‏شود، چشیده و امتحان کنید.

ث- این احساس خوب را در قلب خود همانند یک اثری لطیف و طنین‏انداز تجربه کنید. توجه کنید که می‏توانید سرعت این طنین را افزایش داده یا بکاهید تا به احساسی شگرف برسید. حالا، این انرژی شگفت‏‏انگیز را هدایت کنید تا در تمام بدن خود آن را به جریان بیاندازید.

یک دست خود را بر روی سینه، بالای قلب فیزیکی خود قرار دهید. حالا سه نفس عمیق و آهسته به درون قلب خود بفرستید. به کسی که او را دوست دارید یا او شما را دوست دارد فکر کنید تا آزاد شدن اندورفین‏ها را حس کنید.

3- بر فواید مثبت این احساس تمرکز کنید؟

به منظور اینکه از این احساس خوب که در درون جسم شما به رقص درآمده بهره کامل ببرید، می‏توانید تصمیم بگیرید که نه تنها اکنون برای احساس شادی کردن مناسب است، بلکه در آینده نیز همین‏طور خواهد بود. حالا چند راه برای انجام این کار وجود دارد:

وقتی که در خوشی شفا دهنده و موثر جریان اندورفین‏های خود نفس می‏کشید به این حقیقت فکر کنید که سیستم عصبی شما به طور فعال خود را مرمت می‏کند و اضطراب‏ها و فشارهای زندگی روزانه خود را بهبود می‏بخشد.

به این آگاهی متکی باشید که هر زمان به خود اجازه «پختن» این احساسات خوب را در درون جسم خود بدهید، بدانید در حال ساختن و تقویت کردن مسیرهای عصبی مغز خود هستید و این امر، احساس شادی را در آینده برایتان آسان‏تر و طبیعی‏تر می‏سازد. تصور کنید.

زمانی که برای تازه کردن و تغذیه ذهن به این احساسات مراجعه می‏کنید، چقدر برخورد با چالش‏های زندگی‏تان ساده‏تر خواهد شد.

شما می توانید کتاب " راهی به سوی کامیابی" را در فروشگاه اینترنتی تهیه و مطالعه نمایید.

بانوی شرقی

تنظیم برای تبیان کهتری

مقالات مرتبط

مواظب خودتان باشید

عاشق شوید اما به شرط

فاصله قلبت با من چقدره؟

دسترسی آسان به عشق

یک خبر خوش برای شما

آرامش را یاد بگیرید!

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.