تبیان، دستیار زندگی
3 بازیگر از لبنان، كارگردان از ایران بازیگران لبنانی به همراه كارگردان ایرانی؛ ظلم وارد آمده بر مردم فلسطین را به تصویر كشیدند با به پایان رسیدن مراحل فنی فیلم سینمایی - تلویزیونی « زخم زیتون»، این فیلم با هدف به...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبا رادبی و هنری 22 تیرماه 1383

بازیگر از لبنان، كارگردان از ایران

بازیگران لبنانی به همراه كارگردان ایرانی؛ ظلم وارد آمده بر مردم فلسطین را به تصویر كشیدند

با به پایان رسیدن مراحل فنی فیلم سینمایی - تلویزیونی « زخم زیتون»، این فیلم با هدف به تصویر كشیدن واقعیت زندگی مردم فلسطینو فاجعه‌ای كه بر این ملت رفته، آماده پخش می‌شود.

ایسنا- « زخم زیتون» به كارگردانی محمدرضا آهنج و تهیه كنندگی سید امیر پروین حسینی در مدت زمان كوتاهی در كشور لبنانتصویربرداری شده است و عوامل سازنده آن بیش از 50 لوكیشن را پشت سر گذارده‌اند. در این فیلم سعی شده تا برای نزدیك شدن تصاویر به كارهای مستند و حفظ اصالت آن، رنگ‌ها فانتزی نباشد.

« زخم زیتون» با حدود 57 بازیگر و تعداد فراوانی از هنروران لبنانی قصه ی مكرر ظلمی تاریخی است كه بر ملت فلسطین رفته؛ داستانی از مبارزه مردم لبنان و فلسطین با نیروی اشغالگر، در دهه های 80  و90 است كه با قصه ای دراماتیك و عاطفی گره خورده است.

یاسمین ارناووط، عدی رعد، گرتا عون، حسن حمدان و آنجلو اریحان از جمله بازیگرانی هستند كه در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

برخی از دست‌اندركاران این فیلم سینمایی عبارتند از: تهیه كننده: سید امیر پروین حسینی، دستیار اول و برنامه ریز: سید مجتبی اسدی‌پور، فیلمبردار: مصطفی احمدیان: طراح صحنه: حسن روح‌پروری، طراح گریم: فرید كشن فلاح، اجرا: آرزو حجی، تدوین: رضا بهارانگیز، موسیقی: بهنام صبوحی، صداگذار: بهروز شهامت، صدابردار: حمید دژاكام.

این فیلم به سفارش شبكه برون مرزی صدا و سیما تهیه می‌شود و ساخت موسیقی آن بر عهده بهنام صبوحی است.