تبیان، دستیار زندگی
با استفاده از TINALab II، شما می توانید لپ تاپ یا صفحه کامپیوتر شخصی خود را به یک ابزار قوی چند وظیفه ای اندازه گیری و آزمون تبدیل کنید. هر نوع ابزاری که نیاز داشته باشید، مولتی متر، اسیلوسکوپ، تجزیه کننده طیف، تحلیل کننده منطقى، ژنراتور ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

TINALab II

tina

با استفاده از TINALab II، شما می توانید لپ تاپ یا صفحه کامپیوتر شخصی خود را به یک ابزار قوی چند وظیفه ای اندازه گیری و آزمون تبدیل کنید. هر نوع ابزاری که نیاز داشته باشید، مولتی متر، اسیلوسکوپ، تجزیه کننده طیف، تحلیل کننده منطقى، ژنراتور اختیاری شکل موج، یا ژنراتور دیجیتال سیگنال، همگی با کلیک کردن موس در اختیار شما هستند. به علاوه TINALab II را می توان برای مقایسه شبیه سازی ها و اندازه گیری ها، همراه با برنامه شبیه سازی مدار TINA مورد استفاده قرار داده و از آن به عنوان یک ابزار منحصر به فرد برای توسعه مدار، رفع نقص فنی و نیز مطالعات الکترونیک آنالوگ و دیجیتال به کار گرفت.

برنامه TINALab II شامل یک DC تا پهنای باند  50 MHz، قدرت تفکیک 10/12 bit، اسیلوسکوپ دیجیتالی حافظه دو کاناله می باشد. از آنجا که TINALab به تکنولوژی پیشرفته نمونه برداری معادل زمان مجهز است، می تواند هر سیگنال تکراری را با آهنگ نمونه برداری معادل تا گستره4 GS/s  تعیین کند؛ این در حالی است که در single shot mode ، آهنگ نمونه برداری 20 MS/s است. گستره مقیاس ورودی های کل400 v  ± ،  با گستره 5mV تا100 V/div است.

مولد تابع  می تواند توابع سینوسی ، مربعی، پله ای، مثلثی و شکل موج های اختیاری را از DC تا 4 MHz، با روبش لگاریتمی یا خطی، و مدولاسیون تا گستره 10 Vقله تا قله است. شکل موج های اختیاری را می توان از طریق زبان ساده و سطح بالای مفسر TINA برنامه ریزی کرد.

تحلیل کننده سیگنال که به صورت خودکار با اتصال به مولد تابع کار می کند، دامنه Bode، نمودار فازها، نمودارهای Nyquist، را اندازه گیری کرده و نمایش می دهد؛ ضمن اینکه می تواند مانند یک تجزیه کننده طیف نیز عمل کند.

دیجیتال I/O برای ابزاری های ژنراتور دیجیتال سیگنال و تحلیل کننده منطقى امکان آزمون سازی دیجیتالی پر سرعت 16 کاناله را تا 40 MHz فراهم می کند.

مولتی متر اختیاری TINALab II امکان اندازه گیری DC/AC  را در گستره1mV تا 400 V و 100µAَ تا 2A را ایجاد می کند. همچنین این ابزار می تواند مقاومت DC را در گستره 1Ώ تا 100M Ώ اندازه گیری کند.

استفاده از TINALab II همراه با TINA PRO، که یکی از برنامه های سایت Design Soft رایج برای شبیه سازی مدار است، برای شما قابلیت منحصر به فردی در شبیه سازی مدار و اندازه گیری زمان حقیقی در همان محیط جامع را به وجود می آورد. با این نرم افزار می توان به یک ابزار بسیار ارزشمند برای رفع نقص موارد فنی دسترسی داشته و طرح های شبه واقعی را در مقایسه با نتایج اندازه گیری شده و شبیه سازی شده به انجام رساند.

شما با افزودن مدول آزمایشگر به جعبه افزار در بالای TINALab II، امکان شبیه سازی، اندازه گیری و رفع نقص فنی را برای تمام گستره الکترونیک آنالوگ و دیجیتال به صورت فراهم می کنید.

قابلیت کاربرد آموزشی: دروس الکترونیک و مدارهای منطقی فنی حرفه ای و کاردانش و دانشگاه

حجم فایل: 8MB

دریافت نرم افزار

اگر در این زمینه به اطلاعات بیشتر و یا راهنمایی مشاوران نیاز دارید، کارشناسان ما در بخش مشاوره پاسخگوی شما هستند.

گروه مدرسه اینترنتی سایت تبیان - تهیه و تنظیم: اعظم ذبیحی