تبیان، دستیار زندگی
ئمه(ع) در سال 1373 در 10 کیلومتری جاده مشهد شاندیز زمین به مساحت 400 هکتار با همکاری استانداری خراسان از طریق منابع طبیعی به تربیت بدنی استان واگذار گردید که از همان سال با همکاری استانداری شروع به دیوارکشی، تسطیح و احداث یک...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نگاهی مختصر به مجموعه ورزشی ثامن الائمه(ع)


در سال 1373 در 10 کیلومتری جاده مشهد شاندیز زمین به مساحت 400 هکتار با همکاری استانداری خراسان از طریق منابع طبیعی به تربیت بدنی استان واگذار گردید که از همان سال با همکاری استانداری شروع به دیوارکشی، تسطیح و احداث یک باب سالن چند منظوره آغاز شد. در سال 1375 کلنگ استادیوم فوتبال به زمین زده شده اعتباری به میزان 760 میلیون تومان تا سال 1380 برای این طرح هزینه گردید.

در طی سالهای یاد شده از سوی سازمان تربیت بدنی سه باب سوله نیز به مجموعه اهداء گردید و همچنین عملیات احداث پیست دوچرخه سواری نیز آغاز شد. پس از انتصاب جناب آقای مهندس مهرعلیزاده به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی و با عنایت به شناخت ایشان از استان و طرح، همچنین علاقمندی به احداث طرحی در خورشان مشهد مقدس به عنوان کلان شهر مذهبی ایران و وجود مضجع مطهر و ملکوتی حضرت ثامن الحجج(ع) در این شهر باعث شد با درایت خاص ایشان را در سال 1381 مبلغ 760 میلیون تومان به این امر تخصیص داده شود که مطابق با 5 سال گذشته آن بود در ادامه، سال 1382 مبلغ یک میلیارد و ششصد میلیون تومان مطابق با اعتبار 6 سال گذشته آن تخصیص داده شد و نهایتاً در سال 1383 مبلغ دو میلیارد تومان پیش بینی گردید .

این مجموعه همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) به دست جناب آقای مهندس مهرعلیزاده افتتاح شد.

لازم به ذکر است که طی سالهای 1373 تا 1383 از سوی استانداری خراسان مبلغ 800 میلیون تومان به مجموعه اختصاص داده شده که در جهت راههای ارتباطی، فضای سبز، دو باب سالن چند منظوره، دیوارکشی و سایر موارد در مجموعه بزرگ ثامن الائمه(ع) هزینه شده است.

ضمناً استادیوم فوتبال ثامن الائمه (ع) مجهزه به نور 1000 لوکس، اسکوربورد با قابلیت پخش تصویر ویدئویی، چمن با زهکشی و سیستم آبیاری هوشمند، 7350 صندلی پشتی دار، پارکینگ به ظرفیت 12000 اتومبیل و چهار رختکن که مجهز به سونا و جکوزی می باشد.

افتتاح استادیوم ثامن در مشهد