تبیان، دستیار زندگی
اانقلاب ما انفجار نور بود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انقلاب اسلامی از دیدگاه امام خمینی

انقلاب ما عظیم است و متکی به هیچ قدرتی نیست نه قدرت شرق و نه غرب، انقلاب‌هایی که در دنیا می شود به یکی از این دو ابرقدرت متکی است ولی انقلاب ما انقلابی است متکی به مردم، پس مردم باید از پیامدهای انقلاب گله نداشته باشند.

 بخشهایی از سخنان امام خمینی در ارتباط با انقلاب 57 بدین شرح است؛

امام خمینی

انقلاب ما انقلاب اسلامی است چون متکی بر اسلام است

.....البته می‌دانید که بعد از هر انقلابی یک مشکلات زیادی برای کشور و برای دولتها پیش می آید این اجتناب ناپذیر است . هیچ نمی شود تصور کرد که انقلابی حاصل می شود یک رژیم دو هزار و پانصد ساله با همه قدرتی که داشت شکسته بشود و از بین برود و آرام باشد و مملکت همه چیز به جای خودش باشد و همه چیزها زود اصلاح بشود، همه حوائج برآورده بشود اینها یک اموری است که هیچ امکان ندارد برای یک انقلابی، بعضی انقلابهایی که در حدود 60سال پیش از این شده است الان هم با مشکلات روبرو هستند و من گمانم این است که انقلاب ما بهترین انقلابی بوده است که با ضایعاتی کم، نتایج زیادی از آن تاکنون برداشتیم و امیدواریم که بعد از این هم برداشته بشود و نکته اش هم این بوده است که انقلابهای دیگر، انقلابهای یک رژیمی بر یک رژیمی، یک رژیم مشابه رژیم بوده و انقلاب ما انقلاب اسلامی است چون متکی بر اسلام است .

امروز آمریکا و شوروی را که آنقدر در دنیا فساد می کنند کسی محکوم نمی کند ولی تمام محکومیت ها مال ماست

انقلاب اسلامی در مقایسه با انقلاب های دیگر

انقلاب ما عظیم است و متکی به هیچ قدرتی نیست نه قدرت شرق و نه قدرت غرب، انقلاب هایی که در دنیا می شود به یکی از این دو ابرقدرت متکی است ولی انقلاب مردم ما انقلابی است متکی به خود مردم، پس مردم باید از پیامدهای انقلابشان گله نداشته باشند.

ره آورد عظیم

اکنون مسلمانان باید با دقت مسایل را بررسی کنند و انقلاب های غیراسلامی را به انقلاب اسلامی ایران مقایسه کنند، انقلاب اسلامی در عین حال که وارث یک کشور صددرصد وابسته و مخروبه و عقب رانده شده در تمام جهات بود ... . دشمنان ما باید بدانند که هیچ انقلابی در جهان همانند انقلاب اسلامی ما با ضایعه‌ای کم و ره آوردی عظیم همراه نبوده است و این نیست جز به برکت اسلام.

امام خمینی

استکبار و انقلاب اسلامی

مملکت آشفته است، مملکت بعد از انقلاب است، بعد از انقلاب آشفتگی است و بحمدالله انقلاب ایران انقلاب بزرگی بود که ضایعه کم و برداشت زیاد، برداشت قطع ایادی اجانب و قطع ایادی خیانتکاران داخلی و خارجی و برداشت های بزرگتر در سازندگی است .

امروز دنیا با ما به خاطر اسلام بد است بعضی ها که جاهلند می گویند اسلام به درد نمی خورد اما بعضی ها که کمی اوضاع مردم ایران را می دانند می گویند اسلام خوب است ولی نه اسلام اینها بلکه اسلام راستین . امروز تبلیغات علیه من و شما نیست تبلیغات علیه اسلام است . اگر ما با اسلام کار نداشتیم کسی با ما بد نبود .

امروز آمریکا و شوروی را که آنقدر در دنیا فساد می کنند کسی محکوم نمی کند ولی تمام محکومیت ها مال ماست .

بیدار باشید که سالیان دراز مبارزه در پیش دارید، ابرقدرتها برای نابودی شما هر روز نقشه می کشند ولی "ان کید الشیطان کان ضعیفا"

هر چیزی که برخلاف حق است سفارش کنیم که انجام نگیرد و حق در ایران انجام بگیرد و مشکلاتی که در اثر جنک و در اثر انقلاب و در اثر مخالفت با ابرقدرتها برای مملکت ما پیش آمده است خودشان صبر کنند و دوستان خودشان را به صبر سفارش کنند .

بیدار باشید که سالیان دراز مبارزه در پیش دارید، ابرقدرتها برای نابودی شما هر روز نقشه می کشند ولی "ان کید الشیطان کان ضعیفا"

صحیفه نور، جلد12، صفحه 1، تاریخ 20/12/58

قدرت های بزرگ که دستشان از مخازن بزرگ ایران کوتاه شده و سلطه و قدرتشان با همت ملت ایران و قوای مسلح آن قطع گردیده اکنون به دست و پا افتاده اند تا با جنگ افرزوی بین برادران سلطه خود را اعاده دهند و چپاولگری خود را از سرگیرند .

صحیفه نور، جلد13، صحفه 119، تاریخ 24/7/59


منبع: ایلنا

تنظیم برای تبیان: عطاالله باباپور