تبیان، دستیار زندگی
پس از ماه‌ها انتظار بالاخره دیروز به صورت رسمی ضبط صدای پیشکسوتان پرسپولیس برای ترانه «Redsong» (آهنگ سرخ) اثر داریوش خواجه‌نوری کلید خورد .........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پروین و عابدزاده سرود می خوانند

احمدرضاعابدزاده و علی پروین

پس از ماه‌ها انتظار بالاخره دیروز به صورت رسمی ضبط صدای پیشکسوتان پرسپولیس برای ترانه «Redsong» (آهنگ سرخ) اثر داریوش خواجه‌نوری کلید خورد.

بالاخره روز چهارشنبه گروه اول پیشکسوتان برای خواندن این ترانه خود را به استودیو رساندند. اولین نفر همایون بهزادی بود که مثل همیشه شیک‌پوش و خوش‌قول آمد.

سپس حسین کلانی به استودیو رسید. البته این دو پیشکسوت ترجیح دادند تنها در ویدئویی تصویری باشند و به همین خاطر ترانه را نخواندند اما حمید درخشان، مرتضی کرمانی‌مقدم، فرشاد پیوس، مجتبی محرمی و ادموند بزیک پشت میکروفون رفتند و خواندند.

در حین اجرا گروه تصویربرداری که جهت تهیه ‌کلیپ تصویری برای ترانه فوق در محل حاضر بودند با تک‌تک این ورزشکاران هنرمند به گفت وگو پرداختند. صحبت‌هایی تلخ و شیرین درخصوص اتفاقات فوتبال، خاطرات گذشته، فوتبال امروز ایران، علاقه‌شان به موسیقی، پرسپولیس، هواداران و ... که قرار است بدون سانسور در کلیپ تصویری ترانه آهنگ سرخ به نمایش درآید.

اما بخش جذاب کار وقتی بود که مهمانان شروع به خواندن ترانه کردند. اولین نفر مرتضی کرمان‌مقدم بود که بخش مربوط به خود را خواند. سپس صدای پیوس، درخشان، محرمی و ادموند بزیک ضبط شد. نکته بسیار جالب این بود که پیشکسوتان نامبرده با کمترین درصد اشتباه متن خود را با دقت، حرارت و تمرکز می‌خواندند.

سرود پرسپولیس با صدای پروین ، عابدزاده

در این کار مجتبی محرمی که مدتی بود از اهالی فوتبال فاصله گرفته بود قسمتی به همراه ادموند بزیک همخوانی داشت؛ «سرخ بی‌همتاست، سرخ بی‌پرواست، سرخ در رگ‌هاست، سرخ در هر جا، هر جا، هرجاست» هنرمندی بزیک در استفاده فنی از حنجره‌اش و صدای خوب او تعجب حاضران را در پی داشت تا جایی که آنها لب به سخن گشوده و از مهاجم اسبق سرخپوشان به تعریف و تمجید پرداختند.

البته اکثر قطعات ترانه را پیشکسوتان به صورت جداگانه می‌خوانند اما بخش‌های اصلی ترانه قطعاً با همخوانی ضبط خواهد شد.

البته این پایان کار داریوش خواجه‌نوری و ترانه «آهنگ سرخ» نیست زیرا او طی هفته آینده مهمانان دیگری نیز خواهد داشت که نامشان نیز می‌تواند برای علاقه‌مندان به فوتبال و موسیقی جذاب باشد. به این نام‌ها توجه کنید: علی پروین، احمدرضا عابدزاده، مهرداد میناوند، بهروز رهبری‌فرد، علی انصاریان و محسن عاشوری. این افراد گروه دوم را تشکیل خواهند داد که به خواجه‌نوری خواننده مطرح پاپ کشورمان قول داده‌اند همین روزها به استودیو آمده و هم بخوانند و هم در کلیپ پرسپولیس باشند.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری