تبیان، دستیار زندگی
سرانجام پس از ۶ ماه کمپانی موزیلا, آخرین نسخه پایدار از مرورگر محبوب فایرفاکس را منتشر کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قابلیت های فایرفاکس 3.6

سرانجام پس از ۶ ماه کمپانی موزیلا, آخرین نسخه پایدار از مرورگر محبوب فایرفاکس را منتشر کرد. نسخه جدید فایرفاکس که تغییرات زیادی نسبت به نسخه‌های پیشین خود داشته با افزایش سرعت و کارآمدی مرورگر بیش از پیش سعی در بهبود تجربه وبگردی برای کاربر داشته است. به طوریکه نسخه 3.6 به میزان ۲۰٪ از فایرفاکس 3.5 سریع تر بوده و همچنین قابلیتهای جدید و منحصر به فردی را نیز دارا میباشد. در زیر فهرستی از جالبترین قابلیتها آورده شده است.

نسخه 3.6 به میزان ۲۰٪ از فایرفاکس 3.5 سریع تر بوده و همچنین قابلیتهای جدید و منحصر به فردی را نیز دارا میباشد. در زیر فهرستی از جالبترین قابلیتها آورده شده است.

Personas:
فایرفاکس

این قابلیت که در نسخه های پیشین به صورت افزونه موجود بود به کاربر اجازه میدهد تا از میان بیش از ۳۰۰۰۰ قالب موجود ظاهر فایرفاکس خود را سفارشی کند بدون اینکه لازم باشد مرورگر را دوباره راه اندازی کند(ری استارت کند).

Plugin Updater:

از این پس فایرفاکس تمام افزونه های از رده خارج شما را که ممکن است باعث ضعف های امنیتی و یا کارآیی باشند شناسایی میکند.

افزایش پایداری فایرفاکس:

در نسخه جدید فایرفاکس با بهبود پایداری و کارآیی مرورگر به میزان بسیار کمتری شاهد کرش کردن فایرفاکس بر اثر برنامه ها جانبی خواهیم بود, بدون اینکه ذره‌ای از توسعه پذیری فایرفاکس کم شود.

Form Complete:

از این پس فایرفاکس قادر خواهد بود بر مبنای ورودی های قبلی شما در فرم ها, به شما در کامل کردن فرم های جدید کمک کند.

بهبود کارآیی:

با افزایش بهبود کارآیی موتور JavaScript شاهد افزایش سرعت در بارگزاری صفحات خواهیم بود. همچنین با بهبود کارآیی کلی سیستم فایرفاکس سریعتر از گذشته عمل کرده و راه اندازی خواهد شد.

Open Video and Audio:

با استفاده از ویژگی های شگفت انگیز HTML5 اکنون فایرفاکس میتواند ویدیو ها را به صورت Full-screen نمایش دهد.

تنظیم برای تبیان: فاطمه مجدآبادی