تبیان، دستیار زندگی
شبیه سازی تعاملی PhET تلاش مستمری است برای ارائه مجموعه گسترده ای از شبیه سازی ها، تا به کمک آن ها بتوان نحوه تدریس و یادگیری دروسی نظیر فیزیک، شیمی، زیست شناسی، زمین شناسی و ریاضی را بهبود بخشید. ....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نرم افزارPhET

شبیه سازی تعاملی PhET تلاش مستمری است برای ارائه مجموعه گسترده ای از شبیه سازی ها، تا به کمک آن ها بتوان نحوه تدریس و یادگیری دروسی نظیر فیزیک، شیمی، زیست شناسی، زمین شناسی و ریاضی را بهبود بخشید. شبیه سازی ها ابزارهای تعاملی هستند که دانش آموزان را قادر می سازند بین پدیده های زندگی واقعی و علم پایه ای که چنین پدیده هایی را توضیح می دهند ارتباط برقرار کنند.

phet

برای کمک به دانش آموزان در درک بصری این مفاهیم علمی، شبیه سازی PhET با استفاده از شکل های گرافیکی و روش های کنترل شهودی مانند کلیک کردن و جابه جا کردن، جدول ها و دکمه های رادیویی، آن چه را که با چشم نمی توان مشاهده کرد به شکل متحرک شبیه سازی می کند. به منظور تشویق بیشتر دانش آموزان در انجام اکتشاف های کمی و عددی، این شبیه سازی ها به ابزارهای اندازه گیری از جمله خط کش، زمان سنج، ولت متر و ترمومتر (دماسنج) مجهز است. وقتی کاربر از این ابزار های تعاملی استفاده می کند، پاسخ ها بلافاصله به شکل متحرک در می آیند، به این ترتیب روابط علت-معلولی از طریق نمایش های گوناگون مرتبط (حرکت اشیا ، نمودارها ، پردازش های عددی ، و غیره...) به طور موثری به تصویر کشیده می شوند.

همه شبیه سازی های PhET  به زبان جاوا و فلش نوشته شده اند، و پس از نصب جاوا و فلش، از طریق یک جستجوگر استاندارد وب قابل اجرا هستند.

قابلیت کاربرد آموزشی: فیزیک، شیمی، ریاضی، زمین شناسی و زیست شناسی دبیرستان

حجم فایل: 26.59 MB

اگر در این زمینه به اطلاعات بیشتر و یا راهنمایی مشاوران نیاز دارید، کارشناسان ما در بخش مشاوره پاسخگوی شما هستند.

دریافت نرم افزار

کاربران محترمی که از اینترنت کم سرعت استفاده می نمایند می توانند آن را از فروشگاه تهیه نمایند (کلیک نمایید).

گروه مدرسه اینترنتی سایت تبیان - تهیه و تنظیم: اعظم ذبیحی